La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 552 Culés

9

Odnośnie Antka. Wszystko zależy od ustawienia, które będziemy widzieć w najbliższych miesiącach. W 4-3-3 raczej nie wierzę. Bardziej prawdopodobne utrzymanie 4-4-2 lub przejście na ulubione ustawienie Valverde, czyli 4-2-3-1. O ile w ustawieniu obecnym Griezmann mógłby grać tylko jako jeden z napastników, bo na boku pomocy by się marnował, tak w ustawieniu 4-2-3-1 dla niego pozycji znajduje się więcej. Cou i Dembele mogą grać na LS, PS i ŚPO. Griezmann jako PS, ŚPO i ŚN. Messi jako ŚPO, a Luis jako ŚN. A jak ich wszystkich pogodzić? Rotacją. Luis i Leo młodsi nie będą i czasem mogą odpocząć. Nie w co drugim meczu, ale 1 na 5 spotkań mogą zaczynać z ławki. I to tyczy też Cou, Dembele i Antka. A jak to by mogło wyglądać? (W nawiasie napiszę piłkarzy, którzy będą zaczynać jako ŚPO) 1.Cou - Luis (Leo) - Antek (Dembele na ławce) 2. Cou - Luis (Leo) - Dembele (Antek na ławce) 3. Dembele - Luis (Leo) - Antek (Cou na ławce) 4. Cou - Antek (Leo) - Dembele (Luis na ławce) 5. Dembele - Luis (Cou) - Antek (Leo na ławce. Jak widzicie tą piątkę na boisku da się pogodzić. Każdy gra 4 na 5 spotkań + 1 zaczyna na ławce (często pojawiały się zarzuty, że mamy słabą ławkę i brakuje kogoś kto mógłby wejść na boisko i odmienić losy spotkania, a w wyżej przedstawionym scenariuszu w każdym spotkaniu jest ktoś taki). Odnośnie zarzutów, że zbyt ofensywnie. Przejście z 4-2-3-1 na 4-4-1-1 w defensywie jest jak najbardziej możliwe. Cou czy Antek bronić potrafią, Dembele może się nauczyć. Jedynym piłkarzem, którego nie widzę w bronieniu to Leo (chociaż w tym sezonie czasem widać jak Leo podbiega do pressingu). Największym problemem byłaby tutaj ta dwójka pomocników. Najbardziej prawdopodobne to Busi i Rakitić, który na pozycji defensywnego pomocnika wygląda bardzo dobrze. Na chwilę obecną Valverde spisuje się kapitalnie. Owszem są zastrzeżenia do do stylu, ale tak naprawdę to nie jego wina, a zarządu, który sprowadził nieodpowiednich zawodników.Styl powoli zaczyna wyglądać coraz lepiej, a warto dodać, że dojdą tak naprawdę 2 transfery w postaci Dembele i Cou. Po mistrzostwo zmierzamy pewnie i jedynym zespołem, które może nam zaszkodzić to Atletico, bo w Real już nie wierzę. Jeśli Barcelona z Valverde wygra dublet (bądź tryplet, na który nikt na stronie narzekać nie będzie) to prezent w postaci transferu wymarzonego Antka jak najbardziej się mu należy. Wątpię, że Ernesto chciałby transferu zawodnika, dla którego nie widzi miejsca.

3

@bozyszczu Tyle się napisałeś, a w ogóle nie wspomniałeś o Inieście. Jeśli już na naszym kapitanie postawiłeś krzyżyk to cieszę się że nie masz najmniejszego wpływu na skład Barcy.

0

@Bobo25 Nie postawil krzyzyku ale iniesta niestety bedzie gral jak xavi w ostatnim sezonie czyli czesto lawka i wchodzil uspokoic gre, bardzo zaluje ze iniesta ma 33 lata a nie 28 ale niestety trzeba powoli wymienic sklad na mlodszy.

0

@Bobo25 Nie wspomniałem o pozostałych 15 czy nawet więcej piłkarzach z kadry i to znaczy, że też postawiłem na nich krzyżyk? Nie. I nie oszukujmy się, ale Iniesta nie będzie już odgrywał takiej roli jak dotychczas. Czasu i zdrowia nie oszukasz. Iniesta jest jednym z moich ulubionych piłkarzy i chciałbym oglądać go jak najwięcej, ale niestety jak wspomniałem wyżej pewnych rzeczy oszukać się nie da.

0

@thebaanqn Ja nie mówię że ma mieć zapewniony pierwszy skład w każdym meczu, ale w ogóle nie ujęcie Go w planach taktycznych kolegi powyżej jest obrazobójcze. W ostatnich maczach widać było znów tą nutkę magii w grze naszego kapitana. On bazuje na swojej kapitalnej technice, nie na szybkości czy innych cechach motorycznych, które słabną z wiekiem. Moim zdaniem jeszcze 2-3 lata może cieszyć nas swoją grą. Oczywiście że ma podlegać rotacji, w celu oszczędzania go przed kontuzjami. Ale w taktyce powyże, którą przyjął użytkownik (4-2-3-1) przypisał już wszystkim miejsca w ofensywnej trójce z przodu pomocy dla 4 graczy z rozpisaną już rotacją. Nie widzę w tym rozpisie miejsca dla Iniesty bo chyba nie chodzi Ci o to by wchodził w co piątym meczu w 70 czy 80 minucie. Ja mówię temu NIE. Choć też nie mam najmniejszego wpływu na ruchy kadrowe zespołu to mam nadzieję że Valverde uwzględnia naszego cracka w planach na jeszcze co najmniej dwa sezony.

0

@bozyszczu Oczywiście że nie wspomniałeś o 15 innych bo skupiłeś się na ofensywnych piłkarzach i jak zrobić w składzie miejsce dla Grizmanna. Niestety w ogóle nie wspomniałeś o naszym magiku, który nadal zachwyca (patrz ostatnie mecze). Co dla mnie jest nie do przyjęcia. Oczywiście że młodszy już nie będzie, ale wg mnie przez co najmniej dwa lata powinien być poważnie brany pod uwagę w ustalaniu pierwszej jedenastki. Ty tego w ogóle nie zrobiłeś. Masz prawo do takiej opinii, ale ja się z nią zupełnie nie zgadzam.

0

@Bobo25 Masz rację. Błąd zrobiłem nie uwzględniając Iniesty i za to przepraszam, ale nie było to spowodowane skreśleniem Iniesty, a jedynie pokazaniem, że dla Antka miejsce się znajdzie. Iniesta swoje zagra i w to nie wątpię. Czy to jako pomocnik obok Busiego/Rakiticia czy w czwórce z przodu, bo założenie, że piątka, o której wspomniałem na początku nie będzie miała urazów czy innych spotkań, w których będą odpoczywać to założenie błędne. Pewnym jest niestety, że Iniesta nie będzie zawodnikiem galowej jedenastki, a jednym z pierwszych do rotacji czy wejścia z ławki.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?