La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1459 Culés

konto usunięte

47

Niemcom należą się oklaski. Naprawdę. Żeby po 70 latach odepchnąć od siebie winę za zbrodnie drugiej wojny to trzeba być cwanym lisem. Oni w sumie nie wiele w tym kierunku zrobili. Bronili swojego interesu. Trzeba zatem mocniej przyklasnąć polskim rządom, politykom, dziennikarzom, którzy do tego doprowadzili. Ignorowali "polskie obozy śmierci", słowa Obamy, "polskie" media wyolbrzymiały Jedwabne, wyśmiewały nawet kult Żołnierzy Wyklętych, niektórzy stawiali ich w jednym rzędzie z zbrodniarzami. Nie potrafiliśmy pokazać Pileckiego, Dywizjonu 303, rzezi na Woli i innych zbrodni niemieckich, przeszliśmy obojętnie, gdy rolę polskich obywateli w rozszyfrowaniu enigmy pomijano w kinematografii, gdy nagłówki grzmiały "patriotyzm jak nazizm etc.", nie przeszkadzała nam cenzura nazizmu niemieckiego w grach komputerowych, gdy krytykowano powstanie Muzeum PW. Media, które są uważane za polskie tez się przczyniły do takiego stanu rzeczy. "Polscy" dziennikarze wysyłali teksty o rosnącej fali faszyzmu, o opluwanych muzułmanach, o tym, że "w Polsce też były obozy". Mój wpis jest troszkę zbyt emocjonalny, ale te wszystkie rzeczy wydarzyły się naprawdę. W obronie naszego imienia na arenie międzynarodowej nie zrobiono w ostatnich latach nic, daliśmy się skopać przez innych i nawet nie jękneliśmy, a dziś Izrael czy Niemcy czują komfort, gdy krzyczą o "polskich obozach".

0

@krzychu1526 Typowe - nasze zbrodnie (Jedwabne) są NIEPOTRZEBNIE wyolbrzymiane, a nasza krzywda specjalnie przemilczana... Właśnie to jest debilne w tej ustawie, o której wszyscy raczą się wypowiadać, a mało kto ma pojęcie. Nie można negować tego, że nasi rodacy także mieli epizody zbrodnicze, nie można widzieć tylko jednej strony historii... Nie wiem czy krytyka co do tych "ohydnych" "niby polskich" mediów czy rządów ostatnich lat też jest aż taka uzasadniona. Nie mnie oceniać czy można było zrobić więcej (na pewno nie jest robieniem więcej to co robi ten zasrany obecny rząd), ale wiem jedno - Niemcy zainwestowali kupę pieniędzy i czasu w to żeby nikt na świcie nie mówił o "Niemcach którzy rozpętali wojnę i dopuszczali się okrucieństw", a o "Nazistach ~~~". Niestety w tym czasie u nas panował inny ustrój i ówczesnym rządzącym był na rękę taki obrót spraw. I nie można teraz mówić, że po 50 latach od zakończenia wojny ktoś zrobił jakiś błąd bo temat był dawno pozamiatany

3

@krzychu1526 Z tego co przeczytałem to Izraelowi chodzi o to, że tą ustawę można interpretować tak jakoby w Polsce w ogóle nie dochodziło do aktu antysemityzmu co oczywiście jest nieprawdą. Co do Niemiec i ich próby przerzucania odpowiedzialności bądź dzielenia jej z kimś muszę się zgodzić. Niby oficjalnie wszystko ok, ale jak się przeczyta niektóre niemieckie publikacje to włosy dęba stają. Ostatnio niemiecki student prowadząc dyskusję w szerszym gronie powiedział "ale przecież te obozy były i są na waszym terytorium" to daje do myślenia. Myślę, że to celowe działanie. Co do Izraela oni tyle mówią o antysemityzmie, a sami są polonofobami.

0

@MateoRenzi Niemcy po prostu tak zostali nauczeni, przez teraz już, dziesiątki lat. Nie można tego usprawiedliwiać i na każde takie wredne przekłamania trzeba reagować, ale nie wolno nam popełnić tego samego błędu. Bo za x lat takie same bzdury o naszej historii będą wygadywać nasze dzieci....
Co do Izraela to nie od dzisiaj wiadomo, że na każdą choćby wzmiankę o Holokauście reagują jak jeż i zaraz jest dym, tym bardziej trzeba unikać takich prowokacji bo jakiż problem, jak już na nowo chcemy w tym grzebać, jest usiąść razem i pogadać (z resztą bardzo słusznie to dzisiaj rano w Zetce zasugerował Aleksander Kwaśniewski)

1

@Bykunn Myślę, że w końcu do takich rozmów dojdzie bo zamierzeniem tej ustawy wcale nie było uderzenie w Izrael i oni muszą też to zrozumieć, a ich reakcja jak dla mnie była przesadna i zbyt histeryczna.

konto usunięte

2

@krzychu1526 Nie potrafimy dbać o swoje niestety.

konto usunięte

0

@Bykunn Nie napisałem, że niepotrzebnie tylko, że są wyolbrzymiane, Można o nich dyskutować, ale to nie są zdarzenia za które cały naród miałby się cały czas biczować i stygmatyzować. I zawsze można zrobić więcej. Rządzący po prostu przeszli obok w milczniue.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?