La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1353 Culés

17

Wiemy już o niekorzystnym dla TVN wyroku Sądu Najwyższego za reżyserowane reportaże. Ale TVN przegrał właśnie kolejny proces, który też zakończył się w SN - za naruszenie dóbr osobistych Joanny Szczepkowskiej. TVN bronił się, że ma prawo do "dziennikarskiej przesady". Poniżej opis sprawy:

Joanna Szczepkowska w jednym ze swoich felietonów pisała o "dyktacie środowisk homoseksualnych" w teatrze. Jej wypowiedzi o tym, że homoseksualistów nie powinno się traktować ulgowo ze względu na orientację seksualną, zostały uznane przez TVN za homofobiczne. Rozpoczęła się typowa dla TVN kampania i maglowanie tematu.

Prezenterzy TVN sugerowali, że aktorka jest za swoje słowa szeroko krytykowana - chociaż nie podawali przykładów rzekomej zmasowanej krytyki. Monika Olejnik mówiła o "wywołaniu burzy". W innym programie stwierdzono, że na aktorkę "spadają gromy", a Andrzej Morozowski przyrównał nawet jej felieton do... obwiniania Żydów za Holokaust.

Szczepkowska mówiła, że "TVN24 bez najmniejszych skrupułów, nie zważając na jej argumenty, powiela publicznie jej fałszywy wizerunek". Przedstawiciele stacji TVN twierdzili w sądzie, że mają prawo do "dziennikarskiej przesady". Sąd Najwyższy nie podzielił tej opinii i uznał, że stacja fałszywie przypisała aktorce poglądy homofobiczne, mimo że aktorka wielokrotnie pisała i mówiła o ich akceptacji, a felieton dotyczył wyłącznie krytyki niesprawiedliwych przywilejów w środowisku teatralnym.

Źródło: Fanpage Nagroda Złotego Goebbelsa.

4

@kamilo0066 Źródło: Fanpage Nagroda Złotego Goebbelsa.
trzeba było na poczatku to napisac, to był dalej nie czytał :D

konto usunięte

1

@Ziemny A co Ci się w tym nie podoba? XD

konto usunięte

1

@kamilo0066 Co do tematu to Sąd Najwyższy uznał, że materiał TVN, w którym pokazano dom opieki, gdzie starsi ludzie byli przykuwani do kaloryfera i leżeli na podłodze był wyreżyserowany. TVN będzie musiał przeprosić właścicielkę domu opieki. O tym dziś donosi Dziennik Gazeta Prawna.

0

@krzychu1526 No to ładne klocki aż dziwne że ta laska sama ich do sądu nie podała.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?