La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 788 Culés

14

Panie i Panowie - nam się po prostu łatwiej gra z drużynami typu Real, PSG, City czy inne otwarte na grę ofensywną Bayern'y. Tam jest miejsce - na prostopadłe piłki, kąśliwe wrzutki, rajdy czy strzały. Za to nie idzie nam z Chelsea, Atletico czy innymi Juventusami. Te drużyny mają prostą zasadę - wszyscy na 30stym metrze, conajmniej 6 w polu karnym(lub blisko pola karnego), dwóch przy Messim, jak Barca ruszy pressingiem to laga, jak atakują to murować i pilnować Messiego, jak już Messi/ktokolwiek inny Cię minie i kolega zapomni o asekuracji to odepchnij/sfauluj/zabij/połam/zerwij koszulkę/wstaw cokolwiek innego. A jak masz pilke i wolne miejsce to czy możesz rozegrać? Nie możesz - wal lage na Morate, Hazarda, Griezmana czy innego Dybale. Z tymi drużynami nam nigdy nie szło, nie idzie i nie będzie szło - oni chcą wyrwać 1:0 w dwumecz, po jednej z 2 kontr/składnych akcji. A jak składne akcje/kontry nie idą to dogrywkę też wezmą w ciemno, ewentualne karne - z pocalowaniem ręki. Czemu akurat te drużyny tak grają? Nie wiem - przecież oni też mają świetnych techników, szybkich skrzydłowych czy skutecznych napastników. Może czasem warto by było ruszyć trochę do przodu, Barca nigdy potęga (a'la ATM czy Juventus) w obronie nie była, tak zrobiło PSG rok temu - ruszyli z kopyta i mieli 4:0 w garści, a mogli żałośnie stać przed Trappem i walić lagi, a po końcowym gwizdkiem byłoby 0:0 i radość, bo z Barcą to niezły wynik.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?