- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 939 Culés
Gorące dyskusje
Kgorecki2500
5
GTA w pudełku ale bez płyty? 350 zł Panie Rockstarze, co tylko sobie zarządasz Panie... » Czytaj dalej
66 odpowiedzi
Ilka
2
Jak zapatrujecie się na chodzenie w takie upały w centrum miasta, po galeriach itp. bez koszulek... » Czytaj dalej
39 odpowiedzi
Kgorecki2500
13
Nie wiem czy to ja mam jakąś większą tolerancję na promienie UV ale w sumie w tych 35... » Czytaj dalej
24 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 939 Culés
4
Czas skrobnąć kilka słów o meczu.
Na początku chciałem pochwalić sędziego,który nie popełnił znaczących błędów,które zapadłyby mi w pamięci.
Pierwsza Połowa:Pierwsze kilkanaście minut zdecydowanie dla Chelsea.Nasi zawodnicy spodziewali się chyba że Chelsea od początku będzie się bronić. Conte miał inny pomysł i wysunął swój autobus (na kilkanaście pierwszych minut) zdecydowanie bliżej naszej połowy.Spowodowało to niemały chaos w naszych szeregach.Dobry pressing Chelsea spowodował brak płynnego przechodzenia z pomocy do ataku.Pierwsza połowa do zapomnienia-ciężka,fizyczna gra o przetrwanie.
Druga połowa:Wyraźna już,acz nie przypieczętowana przewaga Barcy (mimo straty bramki).Mając w pamięci poprzednie strzały Williana,należało go lepiej przykryć acz nie mam pretensji.Bardzo udane uderzenie Brazylijczyka.Po bramce wróciliśmy do swojej "gry",czyli bezproduktywnego klepania wokół pola karnego.Bramka Messiego utwierdziła mnie w przekonaniu,że bramkowy remis jest nam na rękę.Jest to dobra zaliczka przed rewanżem na Camp Nou.
Spostrzeżenia przed rewanżem:
Paulinho-po początkowym świetnym wejściu do drużyny,Brazylijczyk zagubił jakby to czym imponował-niekonwencjonalne zagranie do Leo czy klepki z Argentyńczykiem.Ernesto stawia na niego od początku ale wydaje mi się, że Paulinho idealnie nadaje się na zmiennika który wejdzie w 60-70 minucie i powalczy fizycznie o piłkę.
Największe zagrożenia-Chelsea najbliżej zdobycia bramki była wtedy, gdy jej zawodnik oddawał strzał z poza pola karnego.Wniosek?Nie możemy pozwalać aby którykolwiek z dobrze uderzających zawodników (Hazard,Fabregas,Willian) miał choć trochę miejsca aby złożyć się do strzału.Poza tym,do grona zagrożeń zaliczyłbym szybkie kontry skrzydłami oraz stałe fragmenty gry.
Słaby punkt Chelsea-Odniosłem wrażenie,że gdyby nie boczni obrońcy oraz środek pola (zapewniający dobry pressing), Courtois nie wyciągałby piłki z siatki tylko raz. Azpilicueta nie potrafi dobrze dyrygować Christensenem i Rudigerem. W rewanżu trzeba to jakoś wykorzystać.
0
@Kajtek77 Pytanie czy w rewanżu nie postawi na Cahilla lub Luiza, bo gra 3 obrońców to słaby pomysł. Christensen się gubił przy Barcelonie, która grała dość przeciętnie, a co by był jakbyśmy zagrali na swoim poziomie?