La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1760 Culés

3

Postanowiłem przeanalizować tego wczorajszego karnego z meczu Legii i szczerze, nie wiem jaka tu kontrowersja. Ręka nienaturalnie ułożona ponad głową i co za różnica czy przypadkiem czy nie. Najlepiej to sam Marciniak skomentował : "Tu nie mówimy o fakcie, że ręka jest nienaturalnie ułożona, czy nie. Ręka była ponad głową i takie dostałem potwierdzenie od VAR-u. Tu nie chodziło o interpretację ręki, tylko fakt dotknięcia ponad głową. Trzy czwarte rąk to nieumiejętne lub lekkomyślne podjęcie ryzyka"

konto usunięte

7

@zadafcb Taki wykładnik jest w przepisach sędziowskich. Tylko osobiście uważam że bardzo często gdy zawodnik podbiega do przeciwnika to unosi ręce by pokazać sędziemu że go nie pcha. Tak zrobił Kostewicz. Piłka spadła mu z góry na prawą rękę i widać że On tej piłki nie widzi. Ta sytuacja nie dała ani korzyści Lechowi ani straty piłki przez Legie. Z duchem gry mógł to puścić i myślę że by się obronił.

0

@Janiama Podrzucisz linka do tej sytuacji?

konto usunięte

0

@gorgota Wpisz sobie Legia Lech karny i wyskoczy skrót na przegląd sportowy. Nie potrafię dodać tego linku

0

@Janiama Oki, dzięki bardzo:)

konto usunięte

2

@zadafcb Ten karny to jakiś żart, piłka po tym kontakcie spadła w tym samym miejscu gdzie by spadała nawet jakby jej nie dotknął, nie zablokował ani strzału ani podania w kierunku zawodnika Legii, Ukrainiec rozłożył szeroko ręce żeby nie faulować i na powtórce widać, ze nawet nie widział tej piłki... Marciniak sędzia, który ufa "swojej intuicji" dla niego skorzystanie z Var-u to chyba hańba... Chociaż już raz skorzystał w tym sezonie a i tak podyktował karnego widmo...

konto usunięte

0

@ksobi Tlumaczy się przepisami sedziowskimi. Ok ale w takim razie jest przepis mówiący o tym ze w trakcie stałego fragmentu gry nie można rekami zatrzymywać przeciwnika. Ciągle to się dzieje a karnych z tego nie ma. Albo jest jeden na sto meczów

konto usunięte

0

@Janiama Często oglądam ligę plus i te sporne sytuacje. Stępniewski zawsze powtarza, że w przy ręce w polu karnym najważniejsza jest intencja, czy zawodnik wykonuje ruch świadomie w kierunku piłki... Jeśli dla Marciniaka to było świadome celowe zagranie to może być z siebie dumny. Raz już Lecha ogolili 2 metrowym spalonym teraz udało im się po raz kolejny.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?