La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1435 Culés

konto usunięte

26

Czy wiesz że...#168
Czy wiesz kim był "Czerwony Baron"?

Był to pseudonim Manfreda von Richthofena-najskuteczniejszego asa myśliwskiego Pierwszej Wojny Światowej (80 potwierdzonych zestrzeleń).Lotnik ten urodził się w niemieckiej miejscowości Borki (dzisiejszy Wrocław), w 1892 roku.Wybuch wojny zastał go,gdy ten służył w kawalerii.Niedługo potem (na własną prośbę), został oddelegowany do lotnictwa, gdzie zaczął osiągać niewiarygodne sukcesy.Manfred stał się niemalże żywą legendą wojsk niemieckich i postrachem Aliantów (W trakcie konfliktu proponowano mu nawet rodzaj stałego urlopu-był tak kultową osobą, że bano się reakcji społeczeństwa na jego ewentualną porażkę/śmierć).Jednak każda historia kiedyś się kończy.21 Kwietnia 1918 roku, 27 letni Richtohofen (już jako dowódca pułku lotniczego), został śmiertelnie trafiony pociskiem karabinowym, a jego samolot rozbił się... W uznaniu za zasługi, Alianci pochowali go z honorami wojskowymi.
Co ciekawe, niedługo po jego śmierci, pułkiem zaczął dowodzić inny utalentowany pilot, którego kariera miała zakwitnąć na dobre dopiero wiele lat potem-Hermann Göring...

Skąd więc wziął się przydomek asa? Czerwony to kolor samolotów na których latał a baron, to rzeczywisty tytuł który posiadał (Manfred wywodził się z arystokracji).

Najsłynniejsze zdjęcie "Czerwonego Barona"-http://1.bp.blogspot.com/-6ZeUltr011Q/Vpdtqm4uzQI/AAAAAAAAAaM/KMADhNT3fqU/s1600/von%2BRichthofen%252C%2BManfred.jpg

I zdjęcie jego słynnej maszyny-http://ocdn.eu/images/pulscms/ZWE7MDMsMmU0LDAsMSwx/03978f843ceed1ada133e61353004deb.jpg

Ciekawostki historyczne z serii "Czy wiesz że..." codziennie o godzinie 20 :D

1

@Kajtek77 Czerwony Baron?
To chyba o Leszku Milerze mowa?

1

konto usunięte

0

@michal26 Nie ma co porównywać wogóle.

0

@Kajtek77 No i tak i nie :P
Uważam, że takie porównanie pozwala nam dojrzeć dwie bardzo ważne kwestie.
1. Potęga ludzkiego umysłu. Różnica między Twoim a moim obrazkiem, to właśnie dzieło inżynierów, technologów. Nieprawdopodobne jak bardzo rozwinęła się nauka w tym czasie.
2. Dążenie do autodestrukcji. Nie ma co ukrywać. Prędzej czy później to wszystko pieprznie, bo potęga arsenału jest wręcz niewyobrażalna.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?