- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1611 Culés
Gorące dyskusje
Batys
0
Macie już zaplanowane urlopy? Jakiś ciekawy kierunek?
34 odpowiedzi
Batys
11
Hahaha z tymi 150 mln za tego ciapaka to ich chyba zdrowo powaliło jeśli to prawda.
30 odpowiedzi
Kgorecki2500
7
Wywiadu nie oglądałem ale widzę, że grubo chyba tam było. Tylko mi się od razu zapala lampka.... » Czytaj dalej
24 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1611 Culés
55
Niektórzy krytykują Messiego za grę reprezentacji dlatego warto przypomnieć słowa Javiera Zanettiego o Messim, które opisał w swojej biografii:
''Lionel Andres Messi Cuccittini. Och traktuję go z wielką czułością i szacunkiem. Kiedy dołączył do kadry seniorskiej Argentyny powiedział mi: Kapitanie, potrzebuje twoich rad. Pytam jak młodszy brat nieco starszego brata. Oczywiście Leo jest dziś największą gwiazdą futbolu, ale wciąż myślę o nim jako o cudownym dziecku, które z olbrzymią nieśmiałością wkraczało do reprezentacji. Skalę oceny piłkarzy powinno się określać "od zera do Messiego".
Messi jest jedynym z dwóch, może trzech najbardziej krytykowanych piłkarzy na świecie. Wynika to z prostych przyczyn. Po pierwsze, z zazdrości, bo ludzie chcieliby być tacy jak on, ale nigdy nie będą. Po drugie, bo pobił setki rekordów, osiągnął niebywałe sukcesy i wciąż wygrywa kolejne trofea. Ludzie powiedzą: żeby dorównał Maradonie albo Pele musi zdobyć Mistrzostwo Świata,inaczej nigdy nie będzie mógł z nimi konkurować. Złote Piłki i Puchary Europy nie mają znaczenia.
Jestem pewien, że kiedy Messi wygra mundial Ci sami ludzie powiedzą: Pele wygrał to trofeum więcej razy, ten mały Argentyńczyk nie może się z nim równać.
Nie uważam, że o jakości sportowej i ludzkiej piłkarza stanowią jedynie trofea. Analizy powinny być bardziej złożone, fachowe,mniej oparte na emocjach.Jak ocenić Francesco Tottiego, który nie wygrał ani razu Pucharu Europy? Czy zatem był gorszy od wielu innych świetnych pomocników czy napastników,którzy poszli za kontraktami i wybrali łatwiejszą drogę sukcesu?'' [2AngryMen]
0
@BarcaInfo Falcao też z tego co pamiętam ładnie się wypowiedział na temat Leo o jego grze dla repry. Do tego prawdziwie :)
27
@marcinK0000 Tak. Też ładnie to opisał. Tutaj jego słowa jakby ktoś chciał przeczytać: https://imgur.com/a/snfkN