La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 820 Culés

16

Budzę się, odpalam przegląd prasy i co? "Kradzież stulecia"...

Ciężko mi określić jakoś Sport, ta gazeta sięgnęła dna. Widzę, że większość osób tutaj potrafi powiedzieć jak było na prawdę, ale "profesjonalni" redaktorzy takiej gazety mają zbyt wielki ból pośladków.
1. Mandżukić miał żółtą kartkę i walnął chyba łokciem Carvajala, za to mógł wylecieć.
2. Gol Isco nieuznany - to może o tym Sport pisze kradzież stulecia? :P
3. Karny - jak już większość z Was pisze oczywiście jest on prawidłowy, Lucas miał 100% szansę, którą za chwilę pewnie by wykorzystał, Benatia mu to uniemożliwił i niestety nie w sposób przepisowy.

Nie mówię, że mamy się cieszyć ze szczęścia Realu, bo to nie jest możliwe, ale chciałbym żebyśmy potrafili mówić prawdę, jak jest skandal to ok, mówmy, ale wczoraj nie ma co go szukać. Ale widzę tu kilka komentarzy itakich, że mogą iść swoje CV składać do Sportu. Na szczęście to tylko pojedyncze jednostki.
Gratulacje Madryt, a my niestety - zaprzepaściliśmy szansę z Romą.

konto usunięte

0

@puyol_presidend5 Nie pisz, że karny był prawidłowy bo zwyzywają cie od fanboyów xD

7

@puyol_presidend5 Widzę że w nicku Puyol nie przypadkowo, szacunek za wyważone i obiektywne podejście do tematu.

2

@puyol_presidend5 1. Carvajal dużo dodał od siebie. Może dlatego nie dał kartki drugiej.
2. W powtórkach na tvp pokazywali że Isco był na minimalnym spalonym.
3. Kontakt był, ale mi to przypomina akcję z Suarezem w meczu z PSG. Też był kontakt rąk i nogi(konkretnie kolano) ale Suarez dodał dużo od siebie i dlatego była taka dyskusja. Teraz Lucas też dodał od siebie bo kładł się już po kontakcie rąk Benatii. I nie pisz że chciał oddać strzał, bo niby w którym momencie? Sytuacja stykowa. Ja puściłbym z racji tej minuty. Poza tym wiele takich sytuacji jest w meczu.

1

@kamilo0066 Punkt 3. Wcale nie było wiele takich kontrowersji w tym meczu. Porównujesz do Suareza? No wtedy karny był przecież mimo, że też późna minuta. Dyktowałbyś karne patrząc na to która minuta jest? Co to w ogóle z gadanie, matko...

0

@kamilo0066 1. Zgoda.
2. W powtórkach na c+ było pokazane że za linię spalonego wystawała Isco jedynie ręka, a to zgodnie z przepisami nie kwalifikuje się do odgwizdania spalonego.
3. Zgadzam się, że sytuacja podobna do Suareza z PSG, tyle czemu tam można było dać karnego skoro to też była sama końcówka meczu, a tu już bys puścił z racji tej minuty. A co do strzału to pewnie gdyby Benatia go nie popchnął i przewrócił to ten Vasquez (czy jakoś tak) po przyjęciu piłki na klatkę oddałby strzał i jeśli tylko by nie trafił prosto w Buffona to brama na 100%.
Nie można popychać faceta w tak klarownej 100% sytuacji do oddania strzału i mówić że faulu nie było. Po prostu był faul i karny. Minuta nie ma tu znaczenia. Jak jest przewinienie jest i kara.

1

@Bobo25 2. Tam pokazywali że jakiś fragment też był. Bodajże głowa. Fakt że jak są milimetry to powinien puścić akcję ale nie jest to błędem skoro zagwizdał.
3. Nigdzie nie napisałem że był tam karny dobrze podyktowany na Suarezie. Porównałem tylko. Ja w obu sytuacjach nie użyłbym gwizdka. Popychany to też w tym meczu był Ronaldo ale dodawał od siebie i dlatego nie gwizdał. Skoro jak Benatia kładzie ręce to ten już wywraca się to o jakim strzale my mówimy? Wybacz ale obrońca z napastnikami zawsze będzie się trzymał i używał rąk. O ile nie łapie tak że nie może biec przeciwnik, to powinno się puszczać. Ale to moje zdanie i tyle. Podczas meczu Liverpool City, Mane biegł sam na sam i popychany był a Lahoz puścił. Lahoz, który dyktuje karnego często za byle co.

0

@kamilo0066 Mi to w ogóle nie przypomina sytuacji z Suarezem, no chyba że ze względu na wagę spotkania i zdarzenie w końcówce meczu. Tam była zupełnie inna dynamika sytuacji, ten obrońca faktycznie ledwo go musnął i ręką i nogą, poza tym Suarez z całym szacunkiem nie był w 100% sytuacji. Tam był jeszcze jeden obrońca i sytuacja miała miejsce blisko linii pola karnego.
Tutaj Benatti wpadł na Lucasa z dużo większą siłą i jeszcze mu sieknął kopa w bok, a przede wszystkim to było na nie wiem trzecim ? piątym ? metrze i przed napastnikiem był tylko bramkarz. W tej sytuacji nie można nie gwizdnąć karnego

0

@kamilo0066 Jednak analizy w studio TVP nie traktowałbym zbyt poważnie. W c+ byli zgodni że spalonego nie było (jedynie ręka wystawała), co poparte było materiałem video. Dla mnie bramka prawidłowa.
Obrońca zawsze będzie używał rak, ok, pełna zgoda jeśli to jest walka o piłkę np przy rzucie rożnym, ale na litość boską nie kiedy facet jest na 5 metrze przyjmuje pilkę i składa się do strzału. Takie popchnięcie musi, poprostu musi skończyć się karnym, ba uważam dodatkowo że z uwagi na 100% sytuację to powinna być jeszcze dodatkowo żółta kartka dla faulującego. Ja tak uważam, większość teoretycznie obiektywnych ekspertów też (pomijając rzecz jasna włoskich i katalońskich).

Dodatkowo jako przykład podajesz hiszpańskiego sędziego Lahoza to już w ogóle brak słów ;)

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?