La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1005 Culés

9

Pisze się dzisiaj sporo o tym, że Barcelona jest zainteresowana pozyskaniem Fabiana Ruiza z Betisu. Wiele osób uważa, że zawodnik ten będzie kolejnym Gomesem, ale tak by nie było. To, że ekipa Setiena jest w tym miejscu w tabeli ligowej to bardzo duża zasługa Fabiana. To prawda, przemawiają za nim warunki fizyczne, ale chłopak jest znakomity w obronie, potrafi dobrze rozegrać piłkę, dryblować, oddać strzał z dystansu, ma bardzo dobrą technikę i jest jednym z najbardziej utalentowanych młodych Hiszpanów. Pozwolę sobie porównać jego statystyki z naszym Rakiticiem. Statystyki podawane w przeliczeniu na 90 minut.
Rakitić - Fabian Ruiz:

- Podania: 80 - 70
- Podania do przodu: 53 - 39
- Celność podań: 90% - 87%
- Kluczowe podania: 0,8 - 0,9
- Stworzone okazje bramkowe: 0,9 - 1,2
- Strzały zza pola karnego: 0,6 - 1,1
- Wygrane pojedynki jeden na jeden: 0,8 - 2,3
- Wygrane pojedynki powietrzne: 1 - 0,7
- Interwencje obronne: 1,3 - 1,4
- Zablokowane strzały: 0,2 - 0,1
- Przechwyty: 0,6 - 1,2
- Średnia długość podań: 16,8 - 16

Fabian to bardzo dobry zawodnik. Rozgrywa znakomity sezon, zagrał bardzo dobre mecze z Barcą, Realem, Atletico. Jednak jeśli miałbym wybierać między nim a Arthurem, to wybrałbym od razu Brazylijczyka. Uważam, że lepiej pasuje do naszego stylu gry. Dodatkowo chciałbym, aby Barca wreszcie dała szansę Samperowi, zamiast wysyłać go na kolejne głupie wypożyczenie.

0

@ViscaBarca123 Zgadzam się lecz co do Sampera, to jego czas chyba już minął (tez chciałem aby dostał PORZĄDNĄ szanse) i teraz czas na O.Busquetsa. Ale może udałoby się obydwu jakoś wsadzić ? Oriola może jeszcze nie na sezon 18/19 ale chciałbym abyśmy w końcu korzystali z Cantery.

4

@Krystian1899 Oriol następny sezon na pewno spędzi w Barcy B. Nie jest jeszcze gotowy na awans do pierwszego zespołu. Grał dobrze, zaliczył debiut w pierwszej ekipie, ale z powodu kontuzji wypadł do końca sezonu.

I czas Sampera nie minął, bo go nie dostał, aby pokazać co potrafi. Czas w niego uwierzyć, bo chłopak nadal ma ogromny potencjał. :D

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?