- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1582 Culés
Gorące dyskusje
kodi77
118
Córeczka odeszła mi rok temu więc dzisiejszy dzień ojca boli podwójnie ale mam nadzieję że z... » Czytaj dalej
22 odpowiedzi
macio_944
9
Jedna odpowiedź do tego komentarza i kupuję dzisiaj alkohol
13 odpowiedzi
Danny Gaucho
11
☎️ Nie mam pamięci do Mundiali. Jakie te Mistrzostwa Świata w 2014 roku były... zaskakujące... » Czytaj dalej
13 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1582 Culés
32
https://i.imgur.com/Pg6IAu8.png
Heatmapy Dembele, Coutinho, Messiego i Suareza z ostatniego meczu. Formacja Valverde to 4-2-3-1 z dwoma pivotami i Leo jako "10", a nie żadne 4-4-2. Messi gra w środku, bo tam czuje się najlepiej i daje w ten sposób drużynie najwięcej. W meczu z Deportivo zanotował aż 84 podania. Już za kadencji Lucho mieliśmy do czynienia z sytuacją, że schodził do środka, a prawą stronę asekurował Rakitić, co na dłuższą metę było totalnie absurdalnym rozwiązaniem. On gra i będzie grać w tym miejscu boiska. Dlatego nie będzie żadnego powrotu do 4-3-3. Formacja i skład będą dobierane tak, żeby to on czuł się jak najlepiej. Odchodzi Iniesta, Dembele nie jest gotowy na pierwszą jedenastkę, zostaje Coutinho. Zwalnia się jedno miejsce w once de gala. Lewego ofensywnego pomocnika, bądź prawego ofensywnego pomocnika. Jedno z nich zajmie Coutinho, a drugie zapewne Griezmann. W jakiej konfiguracji, to już ustali sobie Valverde, bo i Francuz i Brazylijczyk chyba woleliby grać z lewej strony. A jeśli ktoś jest zdania, że Griezmann jest napastnikiem, to piłkę pewnie śledzi od dwóch lat, a meczu Atletico nigdy nie włączył. To ofensywny pomocnik. Piłkarz jak Messi, ale na nieco niższym poziomie. On czuje się dobrze wszędzie. Strzela, nieszablonowo podaje, utrzymuje się przy piłce, udziela się w pressingu. Cholo przestawił go na szpicę trochę z przymusu, ale on nadal tam udziela się na całej przestrzeni boiska. Mecze Griezmanna według pozycji w trakcie całej kariery (dane z transfermarkt):
- lewe skrzydło, 102 występy, 38 bramek, 18 asyst;
- środkowy napastnik, 89 występów, 53 bramki, 18 asyst;
- cofnięty napastnik, 83 występy, 39 bramek, 18 asyst;
- prawy napastnik, 25 występów, 10 bramek, 1 asysta.
0
@hen0x Co ciekawe heatmapa Coutinho i Dembele jest identyczna, chociaż to zupełnie różni piłkarze. Widać wyraźnie brak doświadczenia i zgrania Dembele. Bywa też, że Messi go dubluje. Mam nadzieję, że Valverde w przyszłym sezonie wyciśnie z chłopaka wszystko co najlepsze. Ma bardzo duże rezerwy.
4
@Bartek22 Ma rezerwy, dlatego liczę na jego poprawę w następnym sezonie. Przepracuje presezon z drużyną i mam nadzieję, że zobaczymy już lepszą wersję Ousmane.
1
@Bartek22 On ma mankamenty, a nie rezerwy. Momentami wygląda jak junior i tak powinien być póki co traktowany. Ma problemy z najprostszymi rzeczami. Przyjęciem, podaniem, dobrym strzałem. Owszem, co jakiś czas pokaże coś fajnego, ale to wciąż za mało. Do tego często dokłada bierność defensywną, czym irytuje. Jak na niego patrzę, to przed oczami mam takiego źrebaka, który uczy się chodzić i potyka się o własne nogi. Trochę się moim zdaniem zapędzili z wyłożeniem na niego 105+40 milionów euro, ale cóż. Skoro jest, to trzeba go powoli wprowadzać, budować i liczyć na to, że za jakiś czas wyrośnie z niego topowy zawodnik. Nie zmienia to jednak faktu, że trzeba dopełnić pierwszą jedenastkę mocnym graczem. Nie da się dziś wiele ugrać bez mocnej i szerokiej kadry. A, no i mam nadzieję, że nie zrealizują debilnego pomysłu z jego wypożyczeniem.
0
@hen0x Taki 2x lepszy Gomes. :D
1
@hen0x dlatego jak czytam o jakimś wypożyczeniu Dembele to się nóż w kieszeni otwiera, nie możemy dojść do sytuacji że prawe skrzydło znowu będzie martwe bo jak za Lucho graliśmy z MSN to prawa strona praktycznie nie istniała, jeszcze w 14/15 Leo grał częściej na prawej stronie i wtedy grał właśnie najlepiej, zmuszaliśmy przeciwników do rozszerzenia gry i wtedy było więcej miejsca. A tak gdy Leo gra w środku na 40 metrze od bramki przeciwnika to oni sobie zawężają grę, ustawiają dwie linie blisko siebie i możemy się posmyrać po jajkach. 4-2-3-1 z Leo,Suarezem ,Coutinho i Dembele będzie moim zdaniem optymalne tylko jeszcze ważna będzie pomoc ostatniej dwójki w defensywie. Bo mam wrażenie że to kuleje, zwłaszcza u francuza.
1
@hen0x Ogolnie spoko choc z Antkiem: “jesli ktos twierdzi ze jest napastnikiem” a pozniej podajesz statystyke ze w 197 spotkaniach zagral jako napastnik (mniej lub bardziej cofniety ale jednak) a 102 na lewym skrzydle - czyli lewy napastnik to w sumie okreslenie Griezmanna jako napastnika mozna uznac za zasadne ;)
1
@hen0x I mankamenty, i rezerwy. Tak jak piszesz, popełnia często błędy a'la Suarez, gubi piłkę, do tego dochodzi bierność defensywna, ale też rezerwy. On potrafi ściąć do środka a'la Neymar, tylko tego nie robi. Potrafi minąć dryblingiem 3 typów, tylko się boi. Do tego dochodzi to, czym mnie pozytywnie zaskoczył, czyli świetny przegląd pola i fantastyczne podania. Może to robić jeszcze częściej.
Gra jak typowy nieopierzony zawodnik. Roberto czy Ter Stegen też to przechodzili. Rok temu podobną bierność wykazywał Leroy Sane. Za rok powinno być już dużo lepiej.
0
@mekston A to Messi też jest napastnikiem, bo zagrał 232 razy jako środkowy/cofnięty napastnik? Wyraźnie napisałem, że Griezmann jest trochę takim rodzajem zawodnika jak Leo. Ciężko go przypisać do jednej pozycji, bo w trakcie meczu jest wszędzie. Jest wielozadaniowy. Zaczynał jednak jako klasyczny lewoskrzydłowy (grał tak w RSSS), a potem Cholo obdarzył go rolą takiego "wolnego elektronu" (w wydaniu materacowym oczywiście, bo tam każdy ma zadania taktyczne).
0
@Bartek22 ważny będzie okres przygotowawczy przed sezonem, on nam wiele powie, jeśli w następnym sezonie tego nie poprawi to na pewno pojawią się wątpliwości co do jego przyszłości w tym klubie. Dembele to piłkarz z ogromnym potencjałem ale wciąż nieopierzony którzy musi się dużo nauczyć, pod względem taktycznym szczególnie.
0
@hen0x Mimo wszystko Messi jest napastnikiem - bo chociaz ma role wolnego elektronu to gdy Barca nie ma pilki nie wraca i broni jak napastnik. Obok Suarez jako jedyny nie cofa sie do obrony. Zawodnika nie rozpatruje sie tylko w kategoriach tego gdzie zaczyna akcje gdy zespol ma pilke ale co robi jak zespol jej nie ma.
Rozpatrujac wlasnie sume zadan i dzielajac zawodnikow na kategorie: pomoc, napad to Leo jest napastnikiem.
Griezmann oczywisxie wiecej pracuje w defensywie -
Rowniez z uwagi na taktyke Cholo i jednak brak pewnych atutow Leo ale wciaz jest bardziej napastnikiem niz pomocnikiem.
W reprezentacji Francji rowniez gra jako napastnik - wiec jest to zawodnik przedniej formacji i mozna go okreslac jako napastnika.