- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1035 Culés
Gorące dyskusje
GreenNinja55555
11
Hej hej. Jestem tutaj właściwie od już dłuższego czasu, ale zarejestrowałem się dopiero... » Czytaj dalej
23 odpowiedzi
Laminedependencia
0
Co wolicie - Yan Diomande za 130 + Vlahovic z bonusem za podpis czy Alvarez za 130 + zmienne ?
30 odpowiedzi
Kessie
18
W Sosnowcu jednak nie ma żadnego złota w ściekach, wychodzę a ty @Luciano99 bredziles,... » Czytaj dalej
16 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1035 Culés
2
Wiecie czego najbardziej żałuję po wczorajszym meczu? Że przez całą pierwszą połowę graliśmy z Iniestą na lewej stronie i Coutinho po prawej stronie boiska. Real ma dziurawe te boki obrony i gdybyśmy od początku wyszli z Coutinho na lewej stronie i Dembele po prawej stronie to moglibyśmy robić im takie dziury w defensywie, że to głowa mała.
O decyzjach sędziego nie chce mi się już nawet wypowiadać. Kibice Realu powiedzą, że sędzia mógł odgwizdać rzuty karny na Marcelo i Varane wystawił nogę o którą był zahaczony przez Suareza. Ale to pikuś przy fakcie, iż Ramos, Bale czy Marcelo powinni obejrzeć czerwone kartki i na dodatek sędzia niesłusznie odgwizdał spalonego Rakiticia, po którym nie uznał gola dla Barcy.
0
@Sawik_10 To Iniesta na ławie czy też Rakitić? No chyba że Leo miał siedzieć
4
@Janiama Moim zdaniem powinniśmy grać 4-2-3-1. Czyli dwójka defensywnych pomocników (Busquets i Rakitić), którzy asekurowaliby bocznych obrońców i bardziej ofensywnych graczy.
Moim zdaniem Iniesta mógł pojawić się na placu gry przy korzystnym wyniku. Real Madryt był spokojnie do ogrania. Nawet w 10-tkę stworzyliśmy kilka znakomitych sytuacji.
0
@Sawik_10 No ja bym aż tak ofensywnie nie wyszedł :D
Dembele to ogromny talent ale ma poważne braki w ustawianiu się i obronie. Iniesta i Coutinho byli gwarantem spokoju na bokach. Pierwsze kilka minut to była nasza kompletna dominacja. Po strzeleniu bramki jakbyśmy się zatrzymali. Czemu? Mam wrażenie że Valverde chciał aby ten mecz wyglądał tak jak w Madrycie (pierwsza połowa na przetrwanie/ zdobycie lekkiej przewagi a w drugiej dobicie rywala). Niestety, czerwona kartka Roberto pokrzyżowała nasze plany.
1
@Sawik_10 Iniesta najlepszy piłkarz finału pucharu króla na ławie a Dembele co ma tysiące strat i nie potrafi grać w obronie. Czyli Cou na lewej stronie Suarez w środku Dembele na prawej i Leo w pomocy. Kto miał bronić? Jak My już takim składem mieliśmy dziury w pomocy jak ser szwajcarski.
1
@Kajtek77 Ale jakie ofensywne ustawienie? Przypomnę Ci kadrę Bayernu z sezonu, kiedy zdobywali tryplet.
Neuer
Lahm-Boateng-Dante-Alaba
Schweinsteiger-Martinez
Robben-Muller-Ribery
Mandżukić
Czyli u nas byłoby podobnie.
Ofensywnie uosobieni obrońcy i dwóch świetnych defensywnych pomocników.
1
@Kajtek77 Nie zgodzę się z Tobą. Wyszliśmy tak jak na Seville w pucharze króla a w Madrycie to grał za Cou Paulinho w środku i mega to wyszło.
0
@Janiama To przypominam kadrę Bayernu, która zdobyła tryplet.
Neuer
Lahm-Boateng-Dante-Alaba
Schweinsteiger-Martinez
Robben-Muller-Ribery
Mandzukić.
Czterech ofensywnych zawodników z przodu, dwóch defensywnych pomocników, ofensywnie uosobieni boczni obrońcy, dwóch środkowych obrońców i bramkarz.
0
@Sawik_10 Z tym ofensywnym ustawieniem chodziło mi o to, że Iniesta i Coutinho mocno działali w pressingu/obronie. Gdyby na boisku był Dembele, biegałby za piłką jak dziecko we mgle.
1
@Sawik_10 Tylko że Ribery Robben i Muller zapieprzali w obronie cały czas. A u nas Messi tego nie robi Dembele też nie a i Cou nie jest dobrym obrońcą. Masz przykład jak tym składem grając Real nas zdominował w pierwszej połowie. Nie było żadnej asekuracji.
0
@Kajtek77 Przesadzasz. Moim zdaniem Dembele to idealny zawodnik, aby grać przeciwko tak ofensywnie uosobionym defensorom jak Marcelo, Alaba czy Marcos Alonso :)
0
@Janiama Bo na skrzydłach mieliśmy zawodników, którzy nie nadążali. Iniesta nie jest skrzydłowym. Coutinho nie radzi sobie na prawej stronie, bo nie jest graczem o tej charakterystyce. Za dużo przestrzeni daliśmy im po bokach boiska.
Coutinho nakłada pressing. Z kolei Dembele walczył jak wół w starciu z Chelsea. Nie zapominajmy o pewnych rzeczach :)
1
@Sawik_10 Pamiętaj że pierwsze co zrobi taki obrońca to bedzie grał ofensywnie by to Dembele go krył a nie odwrotnie. To są cwaniaki a frajerzy.
0
@Janiama No dobra, skład był taki jak na Sevillę i nastawienie przez pierwszych kilkanaście minut takie jak na finał. Nie sądzisz jednak że po strzelonej bramce ewidentnie odpuściliśmy? Interpretowałem to tak, jakby nasi zawodnicy chcieli już zejść do szatni. Może rzeczywiście ta pierwsza połowa była na "przetrwanie"?
1
@Sawik_10 Tylko że Real robił gre w środku pola i przez to miał tyle miejsca po bokach. Piłkarze Barcy grali bardzo wąsko ustawieni a Real wychodząc z pod pressingu od razu dogrywał piłki na skrzydła. Real jest w tym fenomenalny, ale jak masz Modrica i Krossa to możesz tak grać.
1
@Kajtek77 Właśnie napisałem wyżej o tym. Dla mnie nie ma szans na grę z Realem Messim Iniestą i Coutinho. Po prostu brakuje jednego gościa do środka pola do walki.
0
@Janiama W takim razie pozostaje mi się tylko zgodzić :D
1
@Kajtek77 Wiesz każdy ma swój plan, Ja też bym chciał inaczej widzieć Barcelone. Ale z Leo bardzo ciężko grać 4 3 3 gdy On nie chce już w tej ofensywnej trójce grać. Kiedyś grał na prawym skrzydle lub jako 9 a teraz wraca do środka pola. Ok gdyby walczył w obronie nie ma problemu ale wiadomo że od tych zadań jest zwolniony. Brakuje chłopa w środku dlatego Valverde tak fajnie wymyślił Paulinho. Zresztą nie miał wyjścia bo nie było Cou.
0
@Janiama To dobrze, że będzie grał ofensywnie bo będzie zostawiał wolne przestrzenie dla sprintera, którym jest właśnie Ousmane Dembele :D
1
@Sawik_10 Ale szczerze to na ten moment Semedo jest dużo szybszy od Dembele. W Barcelonie nie widziałem takiego sprintera jak bym oczekiwał. Może ta kontuzja coś zmieniła?
0
@Janiama Ciekaw jestem jak wypadłoby ustawienie 4-3-2-1. W środku pola Busquets-Rakitic-Roberto, nieco wyżej jako "hulajdusze" Coutinho z Messim. Na szpicy Luis. Na dłuższą metę nie byłoby to efektywne (mała siła przebojowa z przodu) ale nie powiem, zobaczyłbym taką Barcę w którymś z ostatnich meczy tego sezonu. A z resztą... nie ma co się przejmować "ustawieniem". Jak to powiedział Valverde, to tylko szkic na kartce :)
0
@Janiama Możliwe, dlatego nawet zagranie 4-4-2 z Semedo na prawym skrzydle i Coutinho po lewej stronie miałoby większy sens. Coutinho po prostu traci większość swojego potencjału po prawej stronie placu gry :)
1
@Sawik_10 Spokojnie Sawik, już nie długo Cou będzie grać na swojej pozycji. No wiadomo że Iniesta miał pierszeństwo.
1
@Kajtek77 Ja zawsze mówię ustawienie fajnie wygląda na tablicy. A potem na boisku wszystko się weryfikuje. Jak przyjdzie Griezmann to wtedy mamy gościa do biegania w defensywie. Wtedy będziemy grać
Rakitić Busi
Messi Griezmann Cou
Suarez
I myślę że wtedy jesteśmy bardzo mocni i w LM możemy powalczyć. Warunek jest jeden Leo musi być znowu zdrowy. Znowu bo to by był drugi sezon z rzędu.