- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 2002 Culés
Gorące dyskusje
kodi77
165
Córeczka odeszła mi rok temu więc dzisiejszy dzień ojca boli podwójnie ale mam nadzieję że z... » Czytaj dalej
29 odpowiedzi
Conradxc
4
Messi 3 bramki z Algierią (iksDE): wOoOoOWoowowowow kOsMiTaRonaldo 2 bramki z Uzbekistanem: żodyn... » Czytaj dalej
34 odpowiedzi
Deathwing112
3
Zmieńcie program na Kanał Zero. Słuchajcie co ten lekarz mówi. Przecież to powinien być... » Czytaj dalej
33 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 2002 Culés
24
Muszę się Wam pochwalić pewnym osiągnięciem.
Otóż jestem kierowcą typu "jeżdżę bezpiecznie, ale szybko i pewnie". Znacie na pewno taki typ kierowców. Krótko mówiąc. W mieście jeżdżę jak należy, bo ktoś wyjdzie i amen. Ale w trasie to skracam czas jak mogę :D hołduje zasadzie, że "prędkość nie zabija, lecz gwałtowna jej utrata". Kto oglądał Top Gear, ten wie o co chodzi.
Oczywiście wszystko w granicach rozsądku. Nie zapieprzam 200, tam gdzie 70 jest. Ale jak 2 pasmowa, ograniczona pasem zieleni, dobra nawierzchnia i nie pada, to cisne nie 90 a 160.
Ale do rzeczy.
Nie jestem typem ekonomika.
Dzisiaj jednak postanowiłem zrobić sobie test minimalnego spalania. Pierwszy w życiu a jeżdżę od 6 lat.
Mam Audi A4 B5, 1.9 TDI 116 KM.
Z reguły spalanie 6-7l/100.
Bak 55l starcza mi na 800-900km. Czasem na 700 z wiadomych przyczyn.
Tym razem, stosując lekcję pokory i niesprzyjającą aurę, jechałem 80-90 na godzinę. Kulturalnie, bez szarżowania. Trasa 100km. Udało mi się zejść do średniego spalania 3,40l/100 km :D
Nawiew a nie klima, hamowanie silnikiem i średnio dynamiczne przyspieszanie.
Zasięg 1600km na jednym baku.
Jestem z siebie...dumny :P
Tak. Jest to pierdoła i zapewne wielu uzna to za nic nie warty tekst. Musiałem się jednak tym z Wami podzielić :)
Dobrej nocy Culés :)
1
@GenerałXavi Dlatego to jednorazowa próba :) chciałem zobaczyć dwie rzeczy. Ile pali przy ekonomicznej jeździe oraz to, czy ja jestem w stanie jeździć jak James May, bądź jak stereotypowy właściciel Volvo :D
3
@GenerałXavi W moim audi komputer zwykle delikatnie zawyża średnie spalanie