La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1803 Culés

1

Odnośnie sprzedaży Rafy za mniej niż 35mln.
Powiedzmy sobie szczerze. Gdy jakimś zawodnikiem interesuje się Barcelona to jego cena wzrasta. Zresztą większość zawodników po dołączeniu do Barcy notuje wzrost swojej wartości.
Co innego gdy Barcelona sprzedaje zawodnika, który się nie sprawdził. To oczywiste, że wartość takiego piłkarza spadnie ale nie jest to podyktowane słabymi umiejętnościami negocjacyjnymi lecz tym co reprezentuje sam klub i jak wizerunek oraz poziom klubu wpływa na wartość piłkarzy.
Niech nas zatem nie dziwi, że drogo kupujemy, a tanio sprzedajemy. Przeważnie pozbywamy się piłkarzy nam niepotrzebnych/wiekowych/podatnych na urazy/takich którzy nie odnieśli sukcesu. W grę wchodzi także inny czynnik. Barcelona, dużo bardziej niż inne kluby, zwyczajnie rezygnuje z części zysku na rzecz umożliwienia odejścia z klubu piłkarzowi. To ten czynnik ludzki, który działa na plus. Najgorsze jest to, że przez niskie klauzule wypuszczamy/dajemy sobie odebrać za bardzo małe pieniądze piłkarzy, którzy się dla nas liczą i których sprzedać nie chcieliśmy, a których inne kluby skusiły do odejścia, a głównym czynnikiem w danym momencie była niska klauzula np. Thiago.

1

@prokofiew Klauzula Thiago spadła, bo nie rozegrał odpowiedniej ilości spotkań.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?