La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1030 Culés

1

KALENDARIUM: 18 czerwca 1981 r. FC Barcelona po raz 19-ty w historii zdobyła Puchar Hiszpanii. W finałowym meczu pokonała Sporting Gijon 3:1. Finał ten był ostatnią okazją do godnego pożegnania wybitnych postaci klubu- Carlesa Rexacha i Helenio Herrery, którzy po tym sezonie zakończyli kariery, odpowiednio zawodniczą i trenerską. Napastnik nie mieścił się już w pierwszym składzie i ostatni mecz oficjalny zagrał w ćwierćfinale tychże rozgrywek. Herrera w wywiadzie pomeczowym uznał iż potyczka jego drużyny była tysiąc razy lepsza od tej z finału Pucharu Europy w Paryżu pomiędzy Realem a Liverpoolem. Po dobrym występie Quiniego w finale szkoleniowiec był przekonany iż handicap związany z porwaniem napastnika sprawił że Barca nie wygrała La Ligi. Trudno się nie zgodzić z wielkim ,,El Mago'' Helenio Herrerą. Przy okazji chciałbym przypomnieć że bodaj w 1978 roku grożono z broni palnej ,,boskiemu'' Johanowi, który w efekcie zrezygnował z wyjazdu na mistrzostwa do Argentyny z obawy o bezpieczeństwo żony i dzieci.
Pozdrawiam wszystkich cules, VeB!

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?