- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 976 Culés
Gorące dyskusje
kodi77
171
Córeczka odeszła mi rok temu więc dzisiejszy dzień ojca boli podwójnie ale mam nadzieję że z... » Czytaj dalej
31 odpowiedzi
Conradxc
5
Messi 3 bramki z Algierią (iksDE): wOoOoOWoowowowow kOsMiTaRonaldo 2 bramki z Uzbekistanem: żodyn... » Czytaj dalej
35 odpowiedzi
Deathwing112
3
Zmieńcie program na Kanał Zero. Słuchajcie co ten lekarz mówi. Przecież to powinien być... » Czytaj dalej
33 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 976 Culés
12
Gdyby Leo był normalnym zawodnikiem to pierwszy do zmiany...
4
@Krystian1899 Bo jest kryty w kwadracie cały czas? Przynajmniej odciąga zawodników do siebie.
2
@Krystian1899 Meza, Perez, Acuna, Otamnedi, Tagliafico?
0
@aligator Krycie to jedna sprawa a chęci do gry druga. Czy widzisz je u Leo ? Ja niestety nie widzę i nie ma co go bronić skoro nie daje argumentów. Sam jestem wielbicielem Messiego, więc bez powodu bym tego nie pisał.
Dzisiaj po prostu nie widzę, że Leo chce wygrać ten mecz.
0
@rado_Barca Przestań się proszę ośmieszać. Od Leo oczekuje dzisiaj TYLKO trochę więcej chęci do gry, nic wielkiego. To ze jest kryty dobrze to nie znaczy, że nie może zrobić sprintu na pozycję, bądź pomoc w pressingu.
Po prostu gra słaby mecz, miejmy nadzieję, że w drugiej połowie pokaże swoje prawdziwe oblicze!
0
@Krystian1899 Jak tylko Messi dostaje piłkę, to od razu akcje Argentyny idą do przodu. Wtedy od razu przyśpiesza i chęci do gry są.
Myślę, że to dobrze, że nie robi głupich sprintów, które mają małe szanse na sukces.
On ma mieć siłę gdy już dostanie piłkę. Jak widzi, że jest szansa na zabranie piły to biegnie do pressingu nawet. Ale robi to rozsądnie, a nie na pałę.
0
@aligator Widzisz, żeby w meczu dostać piłkę to trzeba zrobić ruch taki który zgubi krycie. Czy widzisz, aby Leo cos takiego robił ?
0
@Krystian1899 Tak, gdy piłka jest blisko niego, to robi.
Tutaj nie może biegać po całym boisku jak czasami w Barcelonie i psuć formacje, bo z taką obroną to się skończy katastrofą.
0
@aligator Mylisz się, właśnie w reprezentacji powinien tak robić, bo nie ma wokół siebie takich zawodników jak w Barcy, którzy dostarcza mu futbolówkę.
Leo i tak jest wolnym elektronem w grze.
0
@Krystian1899 Styl Barcelony pozwala na taką improwizację w ustawieniu. W piłce klubowej piłkarze są lepiej zgrani i wiedzą, że kiedy mają asekurować.
W piłce reprezentacyjnej trzeba ustawiać się bardziej na sztywno, to tutaj takiego zgrania i rozumienia się nie ma.
0
@aligator Zgada się, ale te wszystkie "teorie" średnio, żeby nie powiedzieć wcale nie obowiązują Leo.
0
@Krystian1899 No właśnie w reprezentacji obowiązują. Rozumiem, że się od niego więcej wymaga, ale on też głupi nie jest i wie, że bieganie od linii do linii nie tylko go zmęczy, ale zdezorganizuje grę drużynie, które i tak już nie jest najlepiej poukładana. :)
0
@aligator Ja myślę, że i w Barcelonie i w reprezentacji Leo ma taką samą swobodę w poruszaniu się po boisku. Messiego w żaden sposób nie można ograniczać.
Co do tego biegania od lini do lini to przytoczę poprzedni swoj komentarz; ze w piłce trzeba zrobić ruch, by dostać piłkę. I nie mowie tu o bieganiu w nieskończoność tylko o zwyczajnym zgubieniu krycia. Wczoraj Leo nawet tego nie próbował, nie mam pojęcia dlaczego... ;)
0
@Krystian1899 Dlatego, że chwilami było przy nim czterech zawodników z każdej strony. Nawet Messi nic nie zrobi w takiej sytuacji.
A jeśli chodzi o swobodę w Barcelonie i reprezentacji, to wystarczy zobaczyć heatmapy z kilku meczów i widać jak na dłoni, że w Barcelonie Messi ma o wiele więcej swobody.
0
@aligator Chwilami tak, ale nie zawsze. Bywaly momenty gdzie powinien ruszyć po piłkę/do piłki, a tego nie robił. Po prostu to nie był jego mecz i tyle.
Masz racje, w Barcelonie ma większa swobodę w graniu bo nie jest ona uzależniona od niego tak jak Argentyna. Jest Luis, jest Coutinho i paru innych, którzy wezmą na siebie grę. W Argentynie tez są nazwiska ale jakby sparaliżowane myślą, ze mogą coś zrobić bez pomocy Leo.
Mi natomiast bardziej chodziło o swobodę dotycząca tego, ze Leo porusza się tam gdzie chce i kiedy chce. Takowa swobodę ma jednakowa i w Barcy i w reprezentacji.