La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1428 Culés

konto usunięte

5

[złota myśl]

Też uważacie, że rozgrywanie Superpucharu Hiszpanii w takich okolicznościach jest bez sensu? W sierpniu spotykają się zawsze dwie drużyny, na dwumecz (jeszcze większy bezsens, by finał rozgrywać 180 minut, liczyć bramki na wyjeździe), w którym gra zdobywca Pucharu Króla i mistrz ligi. Jaki to ma sens, by organizować ten mecz, skoro oba w/w trofeum wygrał jeden zespół. Sevilla przyjeżdża walczyć o Superpuchar za to, że przegrała finał o Puchar Króla.
Moim zdaniem mogliby to zrobić tak, że Superpuchar Hiszpanii byłby rozgrywany tylko wtedy, gdy ligę zdobywa jedna drużyna, a druga sięga po Puchar Króla. By w finale grali zwycięzcy, a nie jeden zwycięzca i rywal z drugą szansą na nagrodę pocieszenia.
Jeśli zatwierdziliby taki system, to wręczenie trofeum podwójnemu mistrzowi mogłoby być połączone z wręczeniem trofeum za La Ligę. Dwa puchary po ostatnim gwizdku ostatniej kolejki w maju - podwójna fiesta, dłuższe też wakacje. Dzisiaj w takiej sytuacji mogłaby być Barcelona, za rok ktoś inny.
Nie mówię, by w ogóle znieśli ten Superpuchar Hiszpanii, bo to fajna akcja w sierpniu, gdy ligi dopiero startują, a już ktoś może mieć medal. Chodzi mi o to, by ten (najlepiej) jeden mecz robili tylko wtedy, gdy naprawdę ma się kto bić, a nie gdy Barcelona zgarnęła wszystko, w finale ograła swojego rywala 5-0 i musi jeszcze raz z nim grać, bo taki chory przepis.
Przykład - sierpień 2019, finał, Barcelona (liga) vs Betis (Puchar Króla). Jest o co grać. A tak to za niecały miesiąc przyleci taka Sevilla do Maroka (świetna decyzja, mało stadionów w Hiszpanii), by za kiepski poprzedni sezon, wpierdziel w Pucharze Króla, grać o Superpuchar Hiszpanii.

4

@Escobarcelonista Idea piękna, ale w przypadku nierozgrywania SP nie da się zarobić na prawach do transmisji i sprzedanych biletach + zawsze zyskuje wtedy lokalna turystyka, bo na tych meczach jest naprawdę sporo ludzi z zagranicy w ramach wakacji :P

konto usunięte

0

@Amigo_Blanco Maroko dostanie hajs za turystykę (hotele, bary, restauracje). La Liga dostanie hajs, za to, że mecz w Maroko, a nie w Hiszpanii. Barcelona z Sevillą dostaną raczej mniejsze hajsy, niż zwykle mi się wydaje. Szkoda, że nikt nie pomyślał o kibicach, którzy muszą więcej przejechać km, więcej wydać euro. Szacunek.

0

@Escobarcelonista Wiesz, już były pomysły rozgrywania tego w USA czy Chinach, Maroko przy tym to jak rozgrywane SP polski w Sosnowcu, daleko nie ma. Oni wychodzą z założenia, że kibice i tak przyjadą, więc organizatorzy mają ten problem z głowy. Trzeba się pogodzić z faktem, że piłka nożna ma przede wszystkim zarabiać, ze zdrowiem zawodników nikt się "u góry" zbytnio nie liczy, tak samo z kibicami

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?