- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1521 Culés
Gorące dyskusje
kodi77
177
Córeczka odeszła mi rok temu więc dzisiejszy dzień ojca boli podwójnie ale mam nadzieję że z... » Czytaj dalej
31 odpowiedzi
Conradxc
7
Messi 3 bramki z Algierią (iksDE): wOoOoOWoowowowow kOsMiTaRonaldo 2 bramki z Uzbekistanem: żodyn... » Czytaj dalej
38 odpowiedzi
Deathwing112
13
Zmieńcie program na Kanał Zero. Słuchajcie co ten lekarz mówi. Przecież to powinien być... » Czytaj dalej
40 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1521 Culés
0
Panowie i Panie taką sytuację mam, że jechałem autobusem (kwiecien-maj) i zapomniałem z domu biletu miesięcznego - oczywiście jak na złość kanary. Podałem dane, do zapłaty ponad 100zl lub 14 zł gapowego jeśli pokaże bilet i zapłacę w ciągu 7 dni. Jako, że pracuje i mieszkam w innym końcu miasta, a siedziba MPK jest w drugim końcu miasta, a ja nie miałem czasu tam jechać (pracowałem wtedy po 10-12h od rana, a tam czynne 8-16) to troszkę się wycwanilem i zadzwoniłem do kolegi który jest kanarem, w weekend się z nim spotkałem na mieście, on był w pracy - sprawdził mój bilet tym urządzeniem - wszystko ok, bilet był w porządku. Zgłosił to przy mnie tam do centrali, przelałem im te 14zl gapowego z dopiskiem, że ten i ten kontroler potwierdził i że mają poza tym w systemie, że miałem ważny bilet (bilety są wbijane przez system na imię i nazwisko). Sytuacja wygląda tak, że teraz wysyłają mi co 2 tygodnie listy o egzekucji komorniczej lub o procesie sądowym - chociaż ja to gapowe zaplacilem. Da się ich jakoś nastraszyć? Do tego kolegi dzwoniłem to mówi, że potwierdzi że pokazałem mu bilet i nawet jak się uda to weźmie mi z systemu wydruk, że bilet miałem wtedy ważny tylko go ZAPOMNIAŁEM. Ktoś coś?
0
@Kubix93 Potwierdzenie tego, że należność (gapowe) uregulowana, mail do MPK i gotowe.
0
@burtek Już to wysłałem, oni nawet nie raczyli odpowiedzieć tylko nękają listami...
0
@Kubix93 Próbowałeś dzwonić?
0
@burtek Dzwoniłem - proszą o kontakt osobisty w tej sprawie, byłem tam to niby jakiś gość odpowiedzialny za te sprawy jest na urlopie do 23 lipca, ale babka powiedziała, że 'raczej trzeba będzie zapłacić calosc'. No i chociaż ten bilet mam, potwierdzenie zakupu też zalatwie, inny kontroler mi potwierdzi, że sprawdzał to i tak męczą listami. Pytałem znajomej adwokatki to ewentualna sprawa w Sądzie jest na luzie do wygrania ale tracić czas na Sądy, tracić nerwy i dni urlopowe na takie durne sprawy. Dlatego pytam tutaj - może ktoś wie jak ich postraszyć trochę żeby odpuścili...
0
@Kubix93 Upierdliwe na maxa. Szczególnie, że chcą osobistego stawiennictwa - sądzą, że człowiek nie ma nic lepszego do roboty.
Sprawa w sądzie wygrana, ale czasu i nerwów nie odzyskasz :)
Straszyć nie masz co, chociaż jak naprawdę Cie zdenerwowali to możesz zgłosić to do UOKiK.
0
@burtek Ewentualnie dostałem informację, że mogę wystosować jakieś pismo oficjalne z zalacznikami, że wszystko uregulowane jest i z prośbą o zaprzestanie nękania listami, bo w innym wypadku to ja wejdę na drogę karną.
A najlepsze w tym wszystkim jest to, że kilka lat temu miałem identyczną sytuację tylko NIE ZAPŁACIŁEM wcale, nawet tego gapowego po czym wyjechałem za granicę na 7 miesięcy i tak samo wysyłali pisma kilka miechów, potem ucichło i do dzisiaj nic nie płaciłem i o to się nie upominają...
0
@Kubix93 No to jest dobry pomysł. Tylko wtedy czas i energię będziesz musiał wydatkowac, ale czego się nie robi dla zemsty :)
Tak, też znam takie przypadki, że przewoźnik (u mnie to akurat ZTM) olewał kary.
W każdym razie powodzenia :)