La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1434 Culés

21

Ciekawostki La Liga #8 Trenerzy:

Jeżeli zapytam was o najlepszych trenerów Barcy, odpowiecie: Guardiola, Cruyff, Rijkaard ale czy ktoś wspomni o "El Grafico"?

Helenio Herrera urodził się w Argentynie, Buenos Aires 10 kwietnia 1910r. Już jako 4 latek przeniósł się do Maroka z rodziną grając później długie lata we francuskiej lidze. Karierę zakończy w 45r. Helenio zaczął przygodę z prowadzeniem Atletico Madryt który prowadził w latach 1949-1952 i wygrał 2 razy ligę: 1950, 1951r. Później trenował kolejno: Deportiva La Fortuna, Seville. Barce trenował w latach 1958-1960r. Wygrał on w tym klubie: Puchar Hiszpanii: 1959r. Mistrzostwo Hiszpanii: 1959, 1960r. Puchar Miast Targowych 1960r. Szanowany i uwielbiany Argentynczyk podal sie do dymisji po klótni z największą gwiazdą klubu - "Laszim" Kubalą.

Przeszedł wówczas do Interu i zaczął stosować - "Catenaccio" czyli ( zasuwka, rygiel). Motto Herrery brzmiało "jeśli nie stracimy bramki, nie przegramy meczu". Mimo że Inter grał bardzo defensywie, Helenio nazwano "Grabarzem Futbolu" a kluby z Włoch zaczęły stosować te taktykę, Inter grał widowiskowo. Ligę włoską wygrywał w latach: 1963, 1965, 1966r. Puchar Mistrzów czyli wtedy LM pierwszy raz wygrał w 1964r. pokonując tak wielkie zespoły jak: Everton, Borussia D. ale przede wszystkim Real Di Stefano i Puskasa. Rok później również wygrali Puchar Mistrzów.

Puchar Interkontynentalny wygrali w 1965 i 1966r.

W 1968r. zaczął prowadzić AS Romę z którą wygrał Puchar Włoch 1969r. Wrócił na rok: 1973-1974 do Interu ale nic nie wygrał, później trenował rok Rimini a w 1979r. znowu wrócił do Barcy i wygrał z nią Puchar Hiszpanii 1981r. W tym samym roku zrezygnował z pracy trenerskiej. Wielki trener który podbił Europę zmarł w 1997r. w Walencji.
Większe sukcesy odnosił we Włoszech ale i tak jest uważany za jednego z najlepszych trenerów La Ligi i Barcy.


https://goo.gl/images/QoBdmm

https://www.instagram.com/p/Bih2hUqDT6a/?utm_source=ig_share_sheet&igshid=4jh3jy144q68

https://www.instagram.com/p/Be3mvFfHR3Q/?utm_source=ig_share_sheet&igshid=qc8yvnhomn52

0

@Wilczeq Dobra robota!

0

@dawo17 Dzięki :D

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?