- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1434 Culés
Gorące dyskusje
Aragorn33
0
@LukaszFan nie, bo to, że Ukraina zachowuje się jak dziecko to nie znaczy, że my powinniśmy... » Czytaj dalej
62 odpowiedzi
doc
4
Jeżeli to prawda to by tłumaczyło ciche podchody pod Barcolęhttps://x.com/_BarcaInfo/status/2068... » Czytaj dalej
18 odpowiedzi
Karol145
2
Keir Starmer podał się do dymisji.Hahaha, nadal niech rzekoma lewica bawi się w prawice i nadal... » Czytaj dalej
22 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1434 Culés
21
Ciekawostki La Liga #8 Trenerzy:
Jeżeli zapytam was o najlepszych trenerów Barcy, odpowiecie: Guardiola, Cruyff, Rijkaard ale czy ktoś wspomni o "El Grafico"?
Helenio Herrera urodził się w Argentynie, Buenos Aires 10 kwietnia 1910r. Już jako 4 latek przeniósł się do Maroka z rodziną grając później długie lata we francuskiej lidze. Karierę zakończy w 45r. Helenio zaczął przygodę z prowadzeniem Atletico Madryt który prowadził w latach 1949-1952 i wygrał 2 razy ligę: 1950, 1951r. Później trenował kolejno: Deportiva La Fortuna, Seville. Barce trenował w latach 1958-1960r. Wygrał on w tym klubie: Puchar Hiszpanii: 1959r. Mistrzostwo Hiszpanii: 1959, 1960r. Puchar Miast Targowych 1960r. Szanowany i uwielbiany Argentynczyk podal sie do dymisji po klótni z największą gwiazdą klubu - "Laszim" Kubalą.
Przeszedł wówczas do Interu i zaczął stosować - "Catenaccio" czyli ( zasuwka, rygiel). Motto Herrery brzmiało "jeśli nie stracimy bramki, nie przegramy meczu". Mimo że Inter grał bardzo defensywie, Helenio nazwano "Grabarzem Futbolu" a kluby z Włoch zaczęły stosować te taktykę, Inter grał widowiskowo. Ligę włoską wygrywał w latach: 1963, 1965, 1966r. Puchar Mistrzów czyli wtedy LM pierwszy raz wygrał w 1964r. pokonując tak wielkie zespoły jak: Everton, Borussia D. ale przede wszystkim Real Di Stefano i Puskasa. Rok później również wygrali Puchar Mistrzów.
Puchar Interkontynentalny wygrali w 1965 i 1966r.
W 1968r. zaczął prowadzić AS Romę z którą wygrał Puchar Włoch 1969r. Wrócił na rok: 1973-1974 do Interu ale nic nie wygrał, później trenował rok Rimini a w 1979r. znowu wrócił do Barcy i wygrał z nią Puchar Hiszpanii 1981r. W tym samym roku zrezygnował z pracy trenerskiej. Wielki trener który podbił Europę zmarł w 1997r. w Walencji.
Większe sukcesy odnosił we Włoszech ale i tak jest uważany za jednego z najlepszych trenerów La Ligi i Barcy.
https://goo.gl/images/QoBdmm
https://www.instagram.com/p/Bih2hUqDT6a/?utm_source=ig_share_sheet&igshid=4jh3jy144q68
https://www.instagram.com/p/Be3mvFfHR3Q/?utm_source=ig_share_sheet&igshid=qc8yvnhomn52
0
@Wilczeq Dobra robota!
0
@dawo17 Dzięki :D