La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1474 Culés

2

Znowu wrócił temat sprzedaży Ivana, ludzie musicie zrozumieć że znowu gramy systemem który już za późnego Lucho okazał się kompletną klapą i w którym Ivan czuje się po prostu źle, jakoś w poprzednim sezonie w 4-4-2 grał bliżej Busquetsa i grał dobrze, do tego pomysł z Dembele, Cou na jednej stronie stronie się nie sprawdza, znowu nie ma balansu między lewą a prawą stroną. Narzekanie na Roberto ale on praktycznie cały czas ma akcje 2 na 1 w ataku czy w obronie, w tej kwestii nie zbawi nas Semedo czy Kimmich czy Alves w swoim prime time, tam ktoś musi z nim współpracować, Leo na prawym skrzydle to jest tylko teoretycznie, pojawi się tam ze 3 razy i potem znowu na 30 metrze od bramki przeciwnika.

konto usunięte

0

@sebo939 Jak ma nie wrócić skoro Ivan gra od początku sezonu piach?

konto usunięte

7

@sebo939 Weźcie nie róbcie z tego 4-4-2 kamienia filozoficznego piłki, który zamienia gówno w złoto. Ten sam mentalny błąd polegający na oddaniu pola rywalom po strzeleniu bramki popełnialibyśmy nawet grając w formacji 3-5-8 bo to jedno z durnych "założeń" Valverde. Tak samo frajersko przesrali rewanż z Romą. A co do Rakiety to ludzie wkręcają sobie jakieś teorie co do jego ujowej gry, a co niby ma formacja do tego, że gość nic nie podaje do przodu i nie umie przerzucić. Jakoś parę meczy temu grał lepiej w tym samym ustawieniu to było urwa hur dur Rakitic> Pogba XD

0

@Chwytliwy Gra piach bo znowu gramy systemem 4-3-3 który mu nie leży, nie widzisz tego? Znowu jest ustawiony wysoko i znowu na prawej stronie jest dziura, znowu musi asekurować skrzydło gdzie nie ma Messiego, znowu zostawia Busquetsowi za duży korytarz do pokrycia...

konto usunięte

0

@sebo939 A co ma formacja do tego jak sam zawodnik gra, podania do tyłu albo nawet piłki nie przerzuca

2

@Ratamahatta To napisał jeden z użytkowników konkurencyjnego portalu z którym się zgadzam:

Messi teoretycznie odpowiada teraz za przestrzeń na skrzydle, ale dalej nie zmienił swojego podejścia do gry obronnej. Wymusza to na Rakiticu wyjście wyżej, by asekurować brak Messiego w obronie. Gdy Rakitic nie da rady zaasekurować Messiego i minie go piłka, to Roberto ma zostawioną ogromną przestrzeń do pokrycia. Dlatego też wychodzi wyżej, zawężając obszar gry. Ma to sens, ale jak minie go piłka to robi się prawdziwy dramat, bo Pique jest zostawiony sam i musi zejść do skrzydła. A Gerrard na taką grę jest zwyczajnie za wolny. W 442 takie luki się nie tworzyły, bo Dembele/Paulinho zabezpieczali ten sektor, a w środku obok Busquetsa stał Rakitić, którego teraz brakuje. Czyli na prawej mieliśmy 2 ludzi więcej do bronienia.

Przejdźmy teraz do środka. Rakitić gra teraz wyżej, więc brakuje go jako DM obok Busquetsa, a sam Sergio nie jest w stanie pokryć takiej strefy. Tak jak w przypadku Pique, zwyczajnie jest na to za wolny. Dodatkowo musi mieć na uwadze Coutinho, który w defensywie ustawia się bardzo słabo i go asekurować. Gdy Brazylijczyk miał do pokrycia jedynie boczny sektor to te braki nie były aż tak widoczne i dało się je zamaskować. Teraz wychodzą znacznie bardziej, przez co zamiast rygla w środku mamy dziurę.

Zostaje lewa strona. Gdy Rakitić stał obok Busquetsa ten często schodził głębiej, aż na pozycję stopera. Wtedy Umtiti przechodził na lewą stronę asekurując ofensywnego Albę. Teraz Sergio nie może zejść aż tak głęboko, więc Umtiti tak jak Pique jest zostawiony z bardzo dużą strefą do pokrycia. Radzi sobie z tym nawet nieźle, ale też tu jesteśmy słabsi w defensywie. Dodatkowo Dembele w 433 ma mocno ograniczone zadania defensywne, przez co gdy podłączy się boczny obrońca rywali , Alba zostaje praktycznie sam na dwóch. Bo na pomoc Cou nie może liczyć, skoro ten nie ogarnia nawet gdzie ma się ustawić w swoim sektorze w środku.

konto usunięte

0

@sebo939 A po co dla skrzydlowego zadania defensywne?

0

@Chwytliwy Ja mam zdanie takie że formacja ma dużo do tego jak piłakrz gra i jak się po boisku porusza, sezon temu nie grał tego co gra teraz, za Lucho grał tak w sezonie 16/17 gdzie grał chyba najgorzej w swojej karierze w Barcelonie, teraz znowu wróciliśmy do tego i znowu jest piach

Co do zadań defensywnych dla skrzydłowego to mam nadzieje że żartujesz? Jeśli skrzydłowy nie wypełnia obowiązków w defensywie to drużyna jest karykaturalna, za Lucho w sezonie 14/15 Leo i Ney wracali bardzo często do defensywy i wyglądaliśmy po względem taktycznym naprawdę świetnie, im dalej w las tym kur.. broniliśmy bez 3 zawodników i nas ogarnięta drużyna ciśnie, zrozum że to nie może tak wyglądać że część drużyny broni a reszta jest na grzybach, wtedy takie kompromitacje jak z Romą, PSG czy Juve na wyjazdach będą co roku..

konto usunięte

0

@sebo939 Bo jest to bardziej defensywny aniżeli ofensywny zawodnik? Logiczne

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?