- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1521 Culés
Gorące dyskusje
kodi77
177
Córeczka odeszła mi rok temu więc dzisiejszy dzień ojca boli podwójnie ale mam nadzieję że z... » Czytaj dalej
31 odpowiedzi
Conradxc
7
Messi 3 bramki z Algierią (iksDE): wOoOoOWoowowowow kOsMiTaRonaldo 2 bramki z Uzbekistanem: żodyn... » Czytaj dalej
38 odpowiedzi
Deathwing112
13
Zmieńcie program na Kanał Zero. Słuchajcie co ten lekarz mówi. Przecież to powinien być... » Czytaj dalej
40 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1521 Culés
0
Pytanie do tych co znajo się trochę bardziej na PC-tach, a więc mój dziadek od strony technicznej wygląda tak:
Procek - AMD Athlon(tm) II X4 640 3400Mhz 4 rdzenie
Pamięć RAM - w sumie 6GB (w informacji sprzętowej pisze, że dostępna pamięć to 3,99 GB)
Grafika - AMD Radeon HD 5700 1024 MB GDDR5
Pytanie brzmi następująco: Czy da się coś w tym wymienić/dokupić by poprawić wydajność w FPS w grach?? gram głównie w CS: GO i tam mi FPS na niektórych mapach gdy są "smołki" FPS spada do 45... Na nowego PCeta mnie na już nie stać, a moze da sie coś taniego wymienić?
0
@tomaszzalesie Masz dostępne 3,99GB, bo albo masz system 32 bitowy, albo jedna kość nie działa... pewnie masz 2+4GB.
Da się pewnie wymienić procesor na coś lepszego, tylko potrzebne info o płycie głównej.
Oraz karta graficzna, chociaż w CS to głównie procesor jest brany pod uwagę :)
0
@tomaszzalesie system masz 32 bity?
0
@tomaszzalesie ja to bym na twoim miejscu odkładał na nowego kompa bo tutaj musisz wymienić procka i kartę graf, a jak wymienisz procka to dochodzi ci nowa płyta główna i ewentualnie ramy
0
@tomaszzalesie Szczerze to cały jest do zmiany. Żeby zauważalnie podnieść stabilność w csgo czeka cię zmiana minimum płyty głównej, procesora i karty graficznej.
0
@kordyl1010 Plyta: ASUS MSQ-M4N68-MLEV2
system 64 bit
0
@tomaszzalesie 64 bit.. czyli albo jedna kość zepsuta, albo masz przydzieloną pamięć do zintegrowanej (nie mówię na 100% bo nie wiem czy tu jest integra.)
Możesz sprawdzić to jedynie wyciągając jedną i zostawiając drugą kość.
Wgl. Jaki masz budżet na zmiany ?
0
@kordyl1010 Planuję kupić nowego, tylko nie wiem kidy to nastąpi. Czarny piątek jest szansa że bedzie cos taniej? Czekam na ten dzień, albo po swietach jak ceny powinny buc niższe? Ma to sens? No a na już to liczyłem wymienić ram, ewentualnie procek nowy ale nie za drogi licząc ze wnet nowy komp bedzie
0
@kordyl1010 -AMD Ryzen 5 1400 (3.2GHz, Quad Core, 8MB, 65W, BOX, AM4
-Asrock AB350M Pro4, AMD B350, HDMI, DVI, D-SUB, DDR4, SATA3, U2, M2, RAID, GBLAN, MATX, AM4
-DDR4 8GB 2133MHz ADATA Premier (8GB, CL15)
- obudowa 250
suma: 1500zł
Grafikę bym zostawił na razie te co mam, później bym dokupił coś lepszego?
skorzystałem z "konfigurator PC" ze strony gral.pl, co ty na to?
0
@tomaszzalesie Czarny piątek w PL to jest trochę kpina, ceny w górę a później w dół, nie każdy sklep tak robi, ale to popularne. Po świętach różnie to bywa, nic pewnego, ze ceny będą niższe. Teraz i tak lepiej kupić AMD, bo Intel poszedł z cenami w górę, przez to, że nie wyrabia w produkcji.
Co do zestawu to jeszcze popatrzę i dam znać, a obudowę w sumie do 150/200 już mozna kupić (np. Od SPC).
0
@tomaszzalesie Jeszcze jedno... dysk nie wchodzi w grę? Pomijamy go (jeśli masz)?
Edit. Najważniejsze... zasilacz, jaki masz ? No-name? Też trzeba o nim pomyśleć. Ok 120-150zl. (Trochę mniej na obudowę i już jest praktycznie na zasilacz).
0
@kordyl1010 Dysk ten co mam (chyba 500GB) w zupełności mi wystarczy, zasilacz 450 Watt (firmy nie pamiętam, jakas niemiecka bede w domu to sprawdze) a do obecnej obudowy plyty nie wsadze? Jest to od czegos zależne?
0
@tomaszzalesie Napisałeś "obudowa 250", więc sądziłem, że chcesz kupić.
Jedynie co to musi zgadzać się standard płyty i obudowy.
Zasilacz... przyda się zmienić, warto się zabezpieczyć niż później wszystko stracić.
Edit.
https://www.morele.net/inventory/info/d9d5d8e5/
Nowszy AMD, bo 2400G + spoko integra.
2x4GB, uznałem, że starczy Ci 8GB, a o rozbudowie i tak narazie nie trzeba myśleć. Następna pewnie będzie karta graficzna, chociaż ciekawe jak wypadnie Twoja karta przy tej zintegrowanej.
Zasilacz starczy na długo, myślałem nad 350, ale jakiś większy zapas przyda się.