La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 800 Culés

4

0

@sokot Deczko podobny jest :)

0

@SeeleyBooth Tylko te włosy ;)

konto usunięte

0

@sokot lemmy lepszy

2

@SeeleyBooth deco to nie właśnie, bardziej ten z linku u góry

1

@laikike1 Osz Ty trollu.

0

@Chwytliwy Lemmy to legenda jako człowiek. Metallica to legenda jako zespół ;)

konto usunięte

0

@sokot i tak wolę głos Killmistera, przykładowo cover Motorhead SandMana był dla mnie lepszy niż Metalici

1

@Chwytliwy Ja bardziej wychowałem się na Metallice ale uwielbiam Motorhead i doskonale Cie rozumiem ;) Cholernie lubie ten numer. Ciary idą.





Tu nie ma dyskusji jego głos zamiatał ;)


konto usunięte

0

@sokot Różnica pomiędzy tymi zespołami dla mnie przynajmniej była taka że granie na instrumentach w metalice było lepsze, ale jeśli chodzi o głos to głos Lemmy'ego jak i sama jego charyzma to coś wyjątkowego, moim zdaniem jakby się bardziej wybił mógłby być jedną z największych legend(choć i tak jest, no ale coś się gryzie jednak mimo wszystko) rock'n rolla

1

@Chwytliwy On jest jedną z największych legend. Tu nie ma dwóch zdań. Ale Metallika to w pewnym sensie podwalina pod cały ten gatunek muzyki.

konto usunięte

0

@sokot Pamiętam, że podczas któregoś koncertu Meta zagrała z Lemmym parę coverów Motorhead. Podczas tego występu widać było, jak bardzo chłopaki go ubóstwiają. Szczególnie Hetfield, który przecież na początku lat 90 miał nawet zarost "na Lemmy'ego" :)

0

@Misanthrope Oni się inspirowali Lemmym. W niejednym wywiadzie to mówili.

konto usunięte

0

@sokot a tego to nie wiedziałem, zawsze uważałem Motorhead i Metalicę za dużych rywali, ale nie sądziłem że Metalica inspirowała się Lemmym aż tak

1

@Chwytliwy No widzisz .... ;)

konto usunięte

0

@Chwytliwy Czy ja wiem czy rywalem? Powiedziałbym raczej, że Motorhead było dla Metalliki starszym bratem, na którego patrzeli z podziwem. Obejrzyj sobie teledysk do Murder One, jeśli jeszcze nie widziałeś. To ich hołd dla Lemmy'ego.

konto usunięte

0

@Misanthrope właśnie oglądam, wow, niesamowite jak się szanowali

0

@Misanthrope Jeśli już w ogóle rozpatrywać tego typu zespoły jako rywalizujące ze sobą to wydaje mi się że zawsze było gorąco na linii Megadeth - Metallica. Szczególnie ze względu że Dave Mustaine lider późniejszego Megadeth został swojego czasu wyrzucony z Metalliki, ale trzeba mu przyznać że jako muzyk był lepszy od nich wszystkich razem wziętych. Zresztą do tej pory kawałki Medadeth muzycznie są przepiękne i chyba bardziej dojrzałe muzycznie.




Edit: wcześniej dałem zły link

konto usunięte

0

@sokot Wiem, to moje klimaty. Słucham tych zespołów praktycznie od dzieciaka i znam ich dyskografię/ historię jak własną kieszeń. Ogólnie zgadzam się, że od technicznej strony Mustaine przewyższa Hetfielda/Hammetta, ale jako całość zdecydowanie bardziej podchodzi mi Metallika. Co do dojrzałości muzycznej, weź pod uwagę, że Metallika w wieku 21 lat była w stanie napisać takie arcydzieło jak Fade to Black. Oczywiście, w ostatecznym rozrachunku wszystko sprowadza się do osobistych preferencji. Aczkolwiek warto też dodać, że Mustaine niestety zestarzał się o wiele gorzej od Hetfielda. Podczas koncertów już praktycznie nie wyrabia wokalnie, mimo niższego strojenia instrumentów, podczas gdy Hetfield dalej ma się świetnie jak na swój wiek.

0

@Misanthrope Nie no pełna zgoda. Bardziej mi chodzi o to że Mustaine ma głowę non stop bardzo twórczą i możliwości techniczne by to co wymyśli wdrażać. A wymyśla piekne rzeczy. Oni cały czas wydają bardzo często bardzo dobre płyty. Metallica (według mnie) najlepsze wydawała do And Justice for all ... później podobała mi się chyba tylko Death Magnetic. Inna sprawa że te pierwsze płyty Metalliki były po prostu przełomowe w tym gatunku muzyki i zapisały sięna stałe w kanonie metalu. Co do wokalów to mi nigdy się głos Mustaina nie podobał ;)

konto usunięte

1

@sokot Ja na początku nie znosiłem Load/Reload, ale po jakimś czasie zaprzyjaźniłem się z tymi albumami na tyle, że wracam do nich chyba częściej niż do Kill'em All.
A z głosem Mustaine'a jest jak z grą Larsa - delikatnie mówiąc nie powala, ale idealnie wpasowuje się w charakter zespołu :)

Swoją drogą, jeśli już wspominamy przepiękne muzycznie kawałki, to po prostu uwielbiam tę aranżację Battery z S&M. Wzięli genialny utwór i wynieśli go jeszcze wyżej

0

@Misanthrope To z ciekawostek: "And Juctice For All" z podbitym bassem. Nie wiem czy słyszałeś ale można odkryć tą płyte na nowo ;)
Tam w oryginale bass był przygaszony troche a sekcja rytmiczna w zasadzie robiła robotę na tym krążku



konto usunięte

1

@sokot Słyszałem, aczkolwiek tu z kolei przegięli w drugą stronę, bas jest przesadnie głośny. No ale wciąż fajnie jest go wreszcie usłyszeć. Po cichu liczyłem, że na 30-lecie AJfA wydadzą oficjalną reedycję z poprawionym basem, ale niestety.

1

@Misanthrope Być może przesłałem Ci zły link - ja swojego czasu znalazłem na YT tą płyte z idealnie podniesionym basem. Później takich linków pojawiło się tam sporo i niestety nie wszystkie tak dobrze zrobione.

0

@sokot Na tej płycie praktycznie w ogóle nie ma basu, został wyciszony prawie do zera.
Odpowiada za to Lars Ulrich który bardzo nie ładnie potraktował wkład Jasona w nagranie.
Od początku w niego nie wierzyli i taki był zamysł.
Płyta mimo to jest moją ulubioną mimo ze sam gram na basie.
Gitary jak żyletki trzeba przyznać.

0

@RosjaninBut Tak masz rację - słyszałem tą historie :(. Trzeba też przyznać że Lars na tej płycie zagrał wybitną perkusję. Moja ulubiona płytą jest Master of Puppets ale And Juctice stawiam zaraz po niej

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?