- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1422 Culés
Gorące dyskusje
Batys
2
Macie już zaplanowane urlopy? Jakiś ciekawy kierunek?
74 odpowiedzi
Kgorecki2500
10
Wywiadu nie oglądałem ale widzę, że grubo chyba tam było. Tylko mi się od razu zapala lampka.... » Czytaj dalej
30 odpowiedzi
Conradxc
8
Messi 3 bramki z Algierią (iksDE): wOoOoOWoowowowow kOsMiTaRonaldo 2 bramki z Uzbekistanem: żodyn... » Czytaj dalej
38 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1422 Culés
2
Czy tylko mnie irytują te komentarze, że dany piłkarz nie ma DNA Barcelony? Futbol się zmienia, a tiki taka nie będzie już taka jak kiedyś. Szukanie na siłę piłkarzy o profilu, którzy to przywróca jest dla mnie bez sensu. Icardi nie ma, Lukaku nie ma i wymieniać dalej. Większość za Firmino, a potem klepanie piłki przez 90 minut wzdłuż boiska bo ani wrzutka, ani zaskoczenia ze stałego fragmentu gry bo tylko dwójka obrońców może wygrać główkę, ani się nie przepchnie, nie zastawi. Jechanie po Dembele bo próbuje dryblingu i traci często piłkę. Strzał zza pola karnego oddaje tylko Messi, Coutinho i Rakitic, niekiedy Dembele. Czas się wreszcie obudzić, nie odzyskamy już dawnej magii w której zakochała się większa ilość osób. Zaraz napiszecie, że kiedyś mieliśmy małych i wygraliśmy wszystko, szkoda że wtedy to każdy się bał, a teraz nawet przeciętni próbują grać z nami otwarty futbol. Taka jest rzeczywistość :)
15
@pinasmeister A czyje ma mieć? Realu? Mamy swoją filozofie i się jej trzymamy. Gomes pokazał, że bez DNA ludzie tutaj się nie odnajdą.
2
@SeeleyBooth Gomes to nie tyle nie miał DNA Barcelony, co raczej potrzebował wizyty u dobrego psychiatry.
3
@Wawrzyszewski Był też za dużym, niezwrotnym klocem, który nie pasuje do filozofii Barcelony.
0
@pinasmeister Dla nas to lepiej, jak nawet przeciętni próbują grać z nami otwarty futbol.
0
@SeeleyBooth Gomesa to ja skreśliłem gdy tylko dołączył do nas. Było pewne, że nie wskoczy na najwyższy poziom. Przykład Paulinho pokazał, że bez DNA Barcy też można sobie poradzić. O tyle dobre, że La Rambla nie decyduje o transferach. Wiadomo, że zarząd próbuje ściągać do Barcelony zawodników o profilu DNA Barcy, ale takich zawodników jest coraz mniej i nie każdy teraz tak chętnie przechodzi do Barcelony :>
3
@pinasmeister Na jakiej podstawie stwierdzasz, że coraz mniej? Nieprawda. Takich zawodników zawsze było mało dlatego nasz styl jest wyjątkowy i nie każdy potrafi się z nim asymilować. Przykład ostatniego zawodnika skrojonego po garnitur Barcelony? Arthur. Zresztą naszym sercem zawsze była pomoc. I tam przede wszystkim powinni grać kopacze wyznający filozofię Cryuffa.
0
@SeeleyBooth Arthur jest na razie objawieniem i mile wszystkich zaskoczył. Tylko spójrzmy na to w ten sposób, że mniej jest piłkarzy co mają w sercu Barcelonę. Teraz większość widzi co się dzieję i niechętnie tutaj przychodzą. Są wyjątki, ale to też dlatego że gra tutaj jeszcze Messi czy też Barcelonę przy tych cenach co są nie chcą sprowadzać. Dlatego też, coraz więcej piłkarzy ucieka że szkółki do innych klubów widząc politykę klubu. Futbol się zmienił i granie 2 rozgrywającymi w pomocy zanika. Dajmy naszą pomoc: Rakitic, Busi i Coutinho. Jeden box to box, drugi defensywny lecz potrafi posłać niesamowite piłki i trzeci ofensywny. Tak jest teraz w większości klubów. City gra De bruyne, Silva i Fernandiho. Sam fakt, że zmiana formacji nastąpiła w Barcelonie daje do myślenia. Pressing też już nie jest ten sam co kiedyś :)