- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1878 Culés
Gorące dyskusje
kodi77
157
Córeczka odeszła mi rok temu więc dzisiejszy dzień ojca boli podwójnie ale mam nadzieję że z... » Czytaj dalej
27 odpowiedzi
Deathwing112
3
Zmieńcie program na Kanał Zero. Słuchajcie co ten lekarz mówi. Przecież to powinien być... » Czytaj dalej
29 odpowiedzi
Conradxc
3
Messi 3 bramki z Algierią (iksDE): wOoOoOWoowowowow kOsMiTaRonaldo 2 bramki z Uzbekistanem: żodyn... » Czytaj dalej
30 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1878 Culés
18
29 listopada 1899 r. w budynku Gimnasio Sole przy słynnej ulicy ,,La Rambla'' odbyło się spotkanie 12 osób,które odpowiedziały na ogłoszenie w gazecie Joana Gampera(współałożyciela klubu); w efekcie spotkania założona została drużyna o nazwie Foot-Ball Club Barcelona. Angielskie brzmienie nazwy wynikało z faktu że trzech uczestników tego zebrania pochodziło z Wysp Brytyjskich. Wśród brytyjczyków był Walter Wild, z zawodu elektryk ale co najważniejsze-pierwszy prezydent klubu. Poza Gamperem i Wildem akt założycielski podpisali: lluis d'Osso, Bartomeu Terradas, Otto Kunzle, Otto Maier, Enric Ducal, Pere Cabot, Carles Pujol, Josep Llobet, John Parsons i William Parsons. Sekretarzem został d'Osso, skarbnikiem Terradas a Gamperowi przypadła funkcja kapitana drużyny na pozycji napastnika(notabene rekordzistę klubu w strzeleniu 9 goli! w jednym meczu o punkty). Dziewięć dni później odbył się pierwszy mecz i tak zaczeła się historia jednego z największych klubów sportowych na świecie. Jeśli chodzi o barwy klubowe to nie jest do końca udowodnione skąd się dokładnie wzieły? być może pochodzą one od kolorów drużyny Excelsior de Zurich(pierwszej drużyny Gampera) i flagi kantonu Ticino, gdzie się urodził Joan. Popularna legenda mówi o tym że Gamper zapożyczył barwy od powstałego 6 lat wcześniej zespołu Fc Basel, w którym także występował lecz nie ma dowodów na potwierdzenie tej hipotezy. Inna opowieść głosi że były to barwy dwukolorowego długopisu popularnego wśród księgowych i pracowników sektora tekstylnego. Spodenki przez pierwsze 10 lat były białe, następnie czarne a od lat 20-tych XIX wieku są z reguły granatowe.
Jak można zapomnieć o urodzinach ,,naszej'' Barcy?
Również 29 listopada tyle że w roku 2010 odbył się na Camp Nou odbyło się słynne Gran Derbi zakończone ,,naszym'' pogromem 5:0 czyli sławna La Manita ale o tym to chyba wszyscy pamiętacie?
Pozdrawia cule hasta la muerte, Zenek!