- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1109 Culés
Gorące dyskusje
Ilka
3
Jak zapatrujecie się na chodzenie w takie upały w centrum miasta, po galeriach itp. bez koszulek... » Czytaj dalej
46 odpowiedzi
mekston
3
Po fazie grupowej największe szanse na MŚ przyznawane są (wg buków)1. Francja2. Argentyna3.... » Czytaj dalej
18 odpowiedzi
pt9
1
Bo w takie dni najważniejsza w życiu jest opalenizna. Reszta może zejść na drugi... » Czytaj dalej
12 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1109 Culés
0
Kandydaci na prezydentów miast potraktowali temat smogu bardzo instrumentalnie. W wielu miastach to właśnie jakość powietrza była głównym tematem kampanii wyborczych. Rzeczywistość po wyborach wygląda zupełnie inaczej. Warszawa zamierza przeznaczyć o 4 razy mniej pieniędzy na wymianę piecy niż potrzeba. Dodatkowo jak pisze Jakub Chełmiński w warszawskiej GW okazało się, że miasto nie będzie w stanie wymienić w przyszłym roku 1900 pieców z których korzysta. Działaniom na rzecz poprawy jakości powietrza nie sprzyja także machina biurokratyczna, która hamuje zmiany. Doszło do tak absurdalnej sytuacji, że aktorzy czy artyści pozywają władze do sądów i oczekują odszkodowań.
Jeszcze gorzej jest w Poznaniu. Na własnej skórze przekonałem się jak "smakuje" smogowe powietrze w tym mieście. Jak podaje portal epoznan.pl władze miasta wydały w tym roku zaledwie 1.6 mln zł na wymianę kopciuchów. Dla porównania w Krakowie przeznaczono na ten cel... aż 98 mln. Stolica Wielkopolski jest w tyle nawet za Zieloną Górą w której mieszka prawie 5 razy mniej ludzi. Do tego wojewoda wielkopolski zlecił kontrolę w poznańskiej spalarni śmieci.
Jeśli włodarze miast dalej będą tak postępować to przyszłość nie maluje się w kolorowych barwach.
3
@krzychu1526 POprawnie, zgodnie z wolą wyborców.
6
@tomaszzalesie Wiadomo, że kiełbasą wyborczą nęcono ostro, ale i tak bardziej ufałbym w kwestii walki z zanieczyszczeniem powietrza właśnie proeuropejskiej PO niż PiS z prezydentem głoszącym, że nie da zamordować polskiego górnictwa oraz, że mamy zapas węgla na kolejne 200 lat.
0
@tomaszzalesie Nie wiem co partia ma tu do rzeczy.
Wszyscy politycy kłamią. Kto lubi polityków? :p
0
@krzychu1526 I tak właśnie "mordowane" jest zduństwo...Piece kaflowe-oczywiście dobrze wykonane i dostosowane kubaturą do wymiarów pomieszczenia które ogrzewają-to najlepsza i najzdrowsza forma ogrzewania.Powietrze w pomieszczeniach ogrzewanych "kaflokami" jest dużo zdrowsze i mniej suche od tego z ogrzewanych kaloryferam czy to tradycyjnymi czy też na prąd a zwłaszcza na gaz .I dużo bezpieczniejsze zwłaszcza od gazowych.Tylko powtarzam-piec musi być dobrze wykonany i o odpowiedniej kubaturze w stosunku do wymiarów pomieszczenia które ogrzewa.Po za tym piec trzeba co roku czyścić przez otwarcie rozety(takie kółeczko na dole pieca) i wybranie z niej sadzy i tzw.flugaszy-pozostałości po spalaniu,a raz na dwa lata powinno się otwierać górę i czyścić górne kanały i rurę.
Po za tym ten klimat -przyciemnione światło,w piecu huczy,można usiąść w fotelu z książką a nogi oprzeć o kafle i się grzać ...
0
@Ratamahatta Zwłaszcza że prawicowe media przez pierwszy rok rządów dobrej zmiany twierdziła że ten smog to ściema.
0
@Ratamahatta Unia nam nie pozwala postawić elektrowni atomowej przy próbie wygaszenia polskich kopalń...hmm ciekawe o co może chodzić? A i niemcy wyje*** hektary lasu w celu utwozenia kopalni...hmmm ciekawe. Można tak w kółko, nie stoje stanowczo za jedną lub drugą partią, bo obie to dno ale jedni z nich (wiadomo którzy) i postępowy zachód, to zła droga dla przyszłości nie naszej ale potomków.
A poza tym, to "POprawnie" było dla beki, bo jaki widać zara lud sie odezwie, czy to zwolennicy jednych czy drugich :D