- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 684 Culés
Gorące dyskusje
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 684 Culés
8
Z ciekawości wszedłem na klasyfikacje strzelców La Ligi. Co ciekawe jak mizernie wygląda obecność piłkarzy Realu. W pierwszej dziesiątce nie ma żadnego z nich, dopiero 13 z ilością 6 bramek i 2 asyst jest Benzema. Następnie 21 jest Bale z 4 bramkami na koncie i dwiema asystami. Tyle samo goli ma OBROŃCA Ramos z tym, że ma jedną asystę mniej od Bale'a. Wręcz katastrofalnie wygląda ich siła ofensywna. Po odejściu Ronaldo nie mają piłkarza, który byłby w głównej mierze odpowiedzialny za zdobywanie goli. Niemożliwością jest żeby Real znacząco nie wzmocnił się przed przyszłym sezonem. Chciałbym zwrócić uwagę, że Królewscy potrzebują napastnika na wczoraj i w tej płaszczyźnie będziemy z nimi rywalizować na rynku transferowym ponieważ zarówno my jak i oni potrzebują świeżej krwi do ataku.
0
@SeeleyBooth Dlatego dziwię się czemu tak bardzo chcą kogoś jak Neymar czy Hazard - oni też nie walą po 40 bramek na sezon (patrzę na statystyki Neymar za czasów Barcelony, bo w Ligue 1 może być trochę przekłamane). Ja bym tam szukał prawdziwego napastnika bo piłkę ma kto mu ją dograć.
Co nie zmienia faktu, że taki Hazard za wywalenie Bale się im przyda. Tylko czy to jest ta zmiana, która zastąpi brak Ronaldo?
0
@BigShaq Szczerze mówiąc Real potrzebuje kilku wzmocnień i mile widziany byłby środkowy napastnik i topowy skrzydłowy jak Hazard czy Neymar. Oni nie mają piłkarza, który ciągnąłby ich grę. Bale bez problemu byłby ich lokomotywą gdyby co chwila się nie wykolejał. Fascynujące jest, że Real, który dwa lata temu miał idealnie zabalansowaną kadrę, wydawać się mogło, że na lata. Nagle budzi się z ręką w nocniku i potrzebuje fundamentalnej przebudowy.
0
@SeeleyBooth O ile wiadomo ze brakuje goli u nich u napadziorow to jednak wrzucenie Ramosa tam i porownanie jego bramek nieco zaburza obraz. Chyba Ramosa wszystkie 4 sa z karnych (albo 3)
Ramos strzela karne w Realu - gdyby te karne strzelal Bale czy Benzema (pokazali ze potrafia) to wygladaloby ciut lepiej.
Nie zmienia to faktu ze potrzebuja nowej sily w ataku - Ney moze nie dalby az tylu bramek (choc sporo pewnie tak - zwlaszcza jakby byl samotnym liderem zespolu) ale tez Neymar kreuje X sytuacji i to tez by swoje zrobilo (jednak Real nie ma az takiego cracka ktory robi obie te rzeczy) wiec pogon za Neyem uzasadniona. Po prostu stracili Cracka i nikim go nie zastapili
0
@SeeleyBooth Wydaje mi się, że zwycięstwa w LM przykryły te problemy. Perez posprzedawal dobrych piłkarzy z ławki (James, Pepe, Kovacic, Morata - co jak co, ale w Realu miał dobre liczby jak na rezerwowego). Ławka się skurczyła i została zapełniona młodymi perspektywicznymi. Z tym, że tam jest taki problem jak u nas - nie mają kiedy i gdzie grać.
No a podstawowa jedynastka Realu od lat taka sama. Stagnacja. U nas było to samo do początku tego sezonu (wyłączając odejście Neymara j zastępstwo go przez Coutinho). Teraz coś więcej piłkarzy zostało wprowadzonych.
Będzie walka o 9, ale nie wiem czy my szukamy takiego samego profilu piłkarza co Real. Chociaż bieda na świecie z 9, więc może być licytacja ostra.
0
@mekston Dlaczego zaburza skoro jest etatowym wykonawcą karnych. Nie ma co tutaj doszukiwać się drugiego dna. Po prostu tak wygląda ich klasyfikacja strzelców, a to czy statystyka Benzemy czy Bale'a wyglądałaby lepiej, gdyby strzelał karne jest już gdybaniem, bo jaką mamy pewność, że wykorzystaliby jedenastki etc. etc.
0
@SeeleyBooth Zaburza bo przeciez te rzuty karne byly efektem gry graczy ofensywnych. Akurat wiec gole Ramosa z karnych sa argumentem za tym ze ich sila ofensywna jest lepsza niz wskazane bramki Benzemy i Balea.
Jest etatowym ale jednak sa to bramki z rzutow karnych do ktorych i bramkarz moglby podchodzic.
Jasne to jest gdybanie ale porownywanie bramek obroncy z rzuto karnych do bramek graczy ofensywnych bez karnych jest nieadekwatne. Tak jak pisalem ich atak wypada slabo ale porownywanie do bramek z karnych Ramosa nic nie wnoszace
0
@SeeleyBooth Statystyka statystyka ale na jej podstawie zrobiles pewnego rodzaju porownanie i przedstawiles opinie z ktorym to porownaniem i wnioskiem z niej plynacym akurat juz sie nie zgodzilem :)