La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1482 Culés

konto usunięte

10

#10 Moon Knight


Marc Spector jest typem bohatera, którego trudno określić mianem dobrego lub złego. W tym względzie przypomina Deadpoola. Urodził się w Ameryce, a jego rodzice mieli żydowskie pochodzenie. Przez to też często odwiedzał synagogę, gdzie poznał rabina, który stał się dla niego niejako mentorem. Pewnego dnia, umówiwszy się wcześniej na spotkanie, Marc przyszedł wcześniej i wiedziony ciekawością zszedł do piwnicy, gdzie odkrył ukryte przejście do dalszych pomieszczeń. Tam znalazł rabina, który torturował mężczyznę. Okazało się, że ów rabin jest nazistą, który niegdyś dokonywał strasznych rzeczy. Jednocześnie uległ pewnym modyfikacjom genetycznym, co sprawiało, że mógł żyć dłużej, aniżeli zwykły człowiek. Warunkiem tego było jednak w jego przypadku torturowanie żydów. Rozumiecie, taki więzień własnych przyjemności. Coś na zasadzie wampirów, które muszą pić krew, aby nie tracić sił. Spector pobił nazistę, ale przez traumatyczne doświadczenie postradał zmysły. Dopadło go rozdwojenie jaźni, przez co dostrzegał rzeczy i ludzi, których nikt inny nie mógł dostrzec. Przechodził różne terapie, aczkolwiek żadna nie zmieniła tego stanu rzeczy. W końcu, pewnej nocy, odwiedził go Khonshu, egipski bóg księżyca. Przekazał mu nowinę, która głosiła, że Marc jest jego synem. Oczywiście nikt nie uwierzył Spectorowi, mało tego, Marc trafił do psychiatryka, gdzie oglądał świat zza krat. Tam spędził kilka dobrych lat, aż stał się dorosłym mężczyzną. Po śmierci jego ojca został tymczasowo wypuszczony na jego pogrzeb. Spector uciekł jednak opiekunowi i dołączył do wojska, wiedziony głosem Khonshu. Po kilku latach służby został z niego wyrzucony z powodu swojej choroby. Później walczył w nielegalnych walkach, aż ostatecznie poznał mężczyznę, który zachęcił go do bycia najemnikiem. Spector przyjął ofertę i uczestniczył w przeróżnych misjach u boku towarzysza. Podczas jednej z misji udali się na wykopaliska w Egipcie. Tam doszło do bójki między nim, a innym najemnikiem. Marc został pobity niemal na śmierć. Ostatkiem sił krążył po pustyni w poszukiwaniu ratunku. Wtedy też objawił mu się Kohnshu i ofiarował mu życie w zamian za służbę. Spector zgodził się i został Moon Knightem. Przywdział białą szatę i wrócił do Nowego Jorku, gdzie najczęściej walczył u boku dobrych superbohaterów, choć nieraz, przechodząc załamania osobowości, schodził na złą stronę mocy.

Moce Marca początkowo uzależnione były od faz księżyca. Później Khonshu rzekomo zabrał mu je za nieposłuszeństwo. Poza tym jest bardzo silny i zręczny, potrafi przyłożyć w szczenę z półobrotu i kołowrotka. Najciekawszym aspektem jego tła historii jest to, że do końca nie wiadomo czy wymyślił sobie boga Khonshu, a w konsekwencji swoje początkowe moce, czy może rzeczywiście tak było. Trudno bowiem wierzyć facetowi z rozdwojeniem jaźni.

Moon knight najczęściej obecny był w historiach z Avengers i Deadpoolem. Miał też oczywiście swoją serię, która cieszyła się sporym powodzeniem. Niżej jego wizerunek, wygląda całkiem nieźle :)

http://comicartcommunity.com/gallery/details.php?image_id=17130

2

@kerouac Trzeci w moim rankingu ulubionych komiksowych postaci, zaraz za Spidermanem i Deadpoolem. Urzekł mnie swoim wyglądem :D

1

@Nigaki Istnieje szansa że pojawi się i na wielkim ekranie:
https://movieweb.com/moon-knight-movie-tv-show-marvel-phase-4-future-plans/

konto usunięte

0

@Nigaki Czyli stąd avatar :D

U mnie mroczna feniks, psylocke i star lord, aczkolwiek pod względem mocy najbardziej cenię Magneto ;p

0

@kerouac Magneto cienias, Doom albo Galactus lepsi :D

A Spidermana to uwielbiam już od dzieciństwa, odkąd oglądałam kreskówkę na Fox Kids. Deadpool doszedł trochę później i kliknęli mi jako duet, nieważne jaki. I stąd ten avatar :D

konto usunięte

0

@Nigaki Ale ta moc Magneto, na warunki ziemskie idealna ;p

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?