- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1225 Culés
Gorące dyskusje
partymaker
0
Pytanie do osób posiadających PPK. Jaki procent wynagrodzenia oddajecie? Jeśli się nie mylę to... » Czytaj dalej
62 odpowiedzi
Lionel_Messi10
1
Kto to jest xDDhttps://twitter.com/i/status/2070250711942640125
15 odpowiedzi
Marcelinho99
7
Nico Paz nie chce przechodzić do Realu, bo myśli mądrze i wie, że w tym kolesiostwie skończy... » Czytaj dalej
27 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1225 Culés
30
Barcelona jest bliska transferu Jean Claira Todibo, który może dołączyć do klubu za darmo po tym sezonie. Juventus również chciał go pozyskać jak najszybciej, ale Barcelona wygrała walkę z Włochami. Todibo był przez wiele miesięcy śledzony przez Barcelonę i klub spotkał się z jego otoczeniem.
@Moises Llorens
Ciekawie. Mam nadzieję, że to prawda. Chłopak jutro będzie obchodził 19. urodziny. Zagra na środku obrony, ale także w pomocy. Podobno świetny w pojedynkach główkowych, ma bardzo dobre wyprowadzenie piłki, dobrze czyta grę i przecina podania. Gorzej u niego podobno z dyscypliną - często fauluje i dostaje kartki. W tym sezonie w barwach Toulouse zagrał w 10 meczach (836 minut), strzelił gola i zanotował asystę.
17
@ViscaBarca123 Z de Jonga i de Ligta wyjdzie Todibo i Rabiot. Ale będzie płacz i zgrzytanie zębami na Rambli
10
@Odesseiron Todibo może okazać się świetnym wyborem. Walczy o niego bardzo dużo klubów - Real, Juventus, Liverpool, Leverkusen, Lipsk. Rabiot jak przyjdzie - no cóż, ok. Nie jestem jego fanem, ale będę kibicował. Ale jeśli nie uda nam się kupić De Ligta (prawdopodobnie przez duże wymagania), to Frenkie do nas jednak zawita. Dodatkowo będziemy mogli skupić się na ściągnięciu zastępcy Suareza, a może Sancho? :-))
1
@Odesseiron Od dawna lecą na półśrodkach więc co się dziwić.
Nie wzięli 100 melonów za Rakiticia to o czym gadać.
Kasa na De Jonga by była a żeby kupić de Lighta to trzeba podziękować Pique który ma głowę już poza piłką ale na takie ruchy nikogo odważnego w Barcy nie ma. A szkoda bo kiedyś tak czy siak nas czeka kolejna wymiana starych na młodych. Ja osobiście ze starej gwardii to zostawiłbym tylko Messiego, Albę i Ter Stegena.
Pożegnałbym Pique, Busiego, Rakiticia i Suareza ale no cóż to tylko moje zdanie. Niedługo będą rządziły już tylko kluby które mają kasę a jak wiemy to są City i PSG...
0
@Odesseiron Nie wyjdzie, bo przy de Ligcie i Rabiocie przeszkodą są agenci, RAC1 ostatnio o tym pisało. Rabiot nie jest naszym priorytetem ze względu na wygórowane oczekiwania matki. De Ligt z kolei jest priorytetem, ale Raiola mocno miesza. Jeszcze wiele się wydarzy, ale sytuacja zaczyna się coraz mocniej klarować. Myślę, że przyjdzie do nas jeden z nich(prawdopodobnie de Jong), a na stopera wybierzemy tańsze rozwiązanie.
5
@SinMistico Skończyłem na "Nie wzięli 100 melonów za Rakiticia".
1
@Odesseiron Trudno, scrolluj dalej ;) Kiedyś i tak czeka nas kolejna wymiana generacyjna. Ty masz swoje zdanie ja swoje. Oby jeszcze więcej kibiców nie otworzyło oczy dopiero po tym jak kolejny raz damy ciała w LM...
0
@ViscaBarca123 Duet Sancho-Dembele? Marzenie!
0
@Odesseiron Pozniej bylo cos o de Swiatlo ;)
4
@SinMistico Ile razy Barcelona w historii wygrała puchar Europy czy też teraz Ligę Mistrzów? Nie którym kibicom wydaje się że my non stop graliśmy w finale i przynajmniej z 20 razy ten puchar podnieśliśmy. Tak naprawdę to wygraliśmy to trofeum tylko 5 razy! To znaczy że ciała daliśmy z 40 razy mając bardzo dobrych piłkarzy i trenerów? Nie , po prostu to są trudne rozgrywki gdzie by wygrać wszystko musi się zgrać w czasie. 4 tytuły zdobyli Iniesta i Xavi którzy tworzyli najlepszy środek pola w historii ale ich już nie ma w zespole.
0
@ViscaBarca123 Jadon byłby idealny , chyba najlepszy skrzydłowy z pokolenia z dla nas
0
@SinMistico Ja doskonale wiem, że czeka nas wymiana piłkarzy. Normalne. Ale pisanie "Nie wzięli 100 melonów za Rakiticia" jest po prostu dziecinne, żeby nie napisać durne. Piłkarz to nie worek cebuli, że nie ma nic do powiedzenia. Pomijam już, że cholera wie ile prawdy w tych 100 mln.
I w ogóle pominę jak wielce przydatny jest Rakitic dla tej drużyny. Dla Messiego przede wszystkim.
1
@Janiama Ja wiem, że LM to trudne rozgrywki i nie da się wiecznie wygrywać. Chodzi mi o danie ciała w stylu w jakim odpadaliśmy chociażby z Romą czy Bayernem albo bez pomysłu na grę jak w meczach z Chelsea, Atletico, Juve.
Nie chcę żeby Barca w LM grała na stojąco, bez pomysłu, waląc głową w mur.
"Wybaczę wam każdy błąd, ale nie wybaczę jeśli nie dacie z siebie wszystkiego dla Barcelony" jak to powiedział Guardiola.
1
@Odesseiron Jak przydatny jest dla Messiego ? Że odda mu piłkę na środku boiska a Leo jak człowiek orkiestra musi zrobić wszystko sam ? Sam sobie asystować i sam strzelić ?
Jak Leo dostawał piłki przed pole karne to potrafił strzelić 50 goli w lidze i 90 w ciągu roku kalendarzowego.
Wystarczy tylko znów mieć w kadrze pomocników którzy wezmą na siebie ciężar gry, będą potrafili przedryblować chociaż ze dwóch rywali i wystawić piłkę naszym napastnikom a przede wszystkim Messiemu.
A tak oglądamy Leo zaczynającego akcje w kole środkowym boiska...
1
@SinMistico Guardiola niech coś wygra z innymi klubami niż Barcelona. Też miał szczęście że trafił na generacje wybitnych piłkarzy. Messi który jest najlepszy w historii jakoś nic nie wygrał z Argentyną a miał kilku trenerów i świetnych partnerów. Jeszcze raz powtarzam że para piłkarzy Iniesta Xavi to był duet nie zastąpiony zarówno w Barcelonie jak i w reprezentacji.
0
@SinMistico Gdyby zarząd posłuchał Twoich rad i wymienił dobre pół składu to teraz bylibyśmy na miejscu Bilbao a nie na pierwszym miejscu w lidze. A co do Rakiticia to nie masz kompletnie pojęcia jakie ma zadania na boisku. Odsyłam do kilku artykułów które się tutaj pojawiły to może otworzysz oczy.
1
@Janiama Akurat Guardiola juz wygral co nieco z innymi klubami.
Rekordy jakie wykrecal w Bundeslidze czy zmiazdzenie ligi angielskiej rok temu