La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 839 Culés

9

Wiadomość dnia, to informacja o tym, że Labinot Kabashi (zawodnik Juvenilu A) wyleczył kontuzję i wraca do gry od następnej kolejki ligowej. Warto dodać, że chłopak po tym jak wróci do formy ma awansować do Barcy B.

Niesamowicie mnie to cieszy. Chłopak ma ogromny potencjał, ale kontuzje zawsze stały na przeszkodzie - pęknięta łąkotka, zerwane więzadła obu kolan. Tragedia. Nie spodziewałem się, że awansuje tak szybko do Barcy B po takim urazie. Chłopak zagra jako środkowy i ofensywny pomocnik, dobrze radzi sobie także na skrzydle. 18 lat, rocznik 2000 (ten sam co Abel Ruiz, Juan Miranda, Jandro Orellana czy Mateu Morey). Wyjątkowa technika, wizja gry, drybling, balans ciała, świetne obie nogi. Porównywany ze względu na swój styl gry do Andresa Iniesty. Mały magik, nie mogę się doczekać by ponownie zobaczyć go w grze. Oby kontuzje go już omijały, bo jeśli tak będzie, to jestem pewny, że za kilka tygodni znowu zrobi się o nim głośno.

Jego historia jest również bardzo ciekawa. Labinot urodził się w Finlandii i chwilę później jego rodzina przeprowadziła się do Kosowa. Do kraju, który był wtedy ogarnięty wojną. W wieku 2 lat musiał razem ze swoją rodziną uciekać przed czystką etniczną ludności albańskiego pochodzenia - czystka była przeprowadzana przez brutalne Serbskie siły zbrojne. Zaczął grać w piłkę w wieku 8 lat w miasteczku Sallent, w wieku 16 lat otrzymał powołanie do dorosłej reprezentacji Kosowa. W 2014 roku nie mógł grać przez 2 miesiące przez ban FIFA (całe szczęście tylko tyle).

Mam nadzieję, że to koniec z kontuzjami. Vamos, Labinot!

0

@ViscaBarca123 Transfermarkt podaje, że urodził się w Vantaa (Finlandia). Czyżby wkradł się im błąd?

0

@BigShaq Fakt, urodził się w Finlandii, jego matka jest Finką. Chwilę po narodzeniu jego rodzina przeprowadziła się Kosowa i tam w wieku 2 lat musieli uciekać przed czystką.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?