- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1499 Culés
Gorące dyskusje
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1499 Culés
4
Statystyki Vidala:
15 meczy w lidze (8 wejść z ławki), 693 minut, 2 bramki, 3 asysty, 0,7 kluczowego podania
Statystyki Rakiticia:
17 meczy w lidze (1 wejście z ławki), 1436 minut, 2 bramki, 1 asysta, 0,2 kluczowego podania
4
@Pedeudo No jakby też zestawiać statystyki Iniesty to już w ogóle cienias z Bladej Twarzy.
18
@Pedeudo Ale chyba wiesz doskonale że to zawodnicy grający na całkiem innych pozycjach prawda? Widziałeś że z Getafe Rakitić wyprowadzał piłkę będąc środkowym obrońcą czego absolutnie nie wyobrażam sobie w wykonaniu Vidala. Po za tym, Vidal w ostatnich meczach reprezentacji Chile grał na pozycji nr 9 a to świadczy o jego inklinacjach ofensywnych a gdyby jednak porównać go do jesiennej rundy w wykonaniu Paulinho to akurat statystyki ma mizerne.
4
@skubi99 nie zapędzaj się tak daleko ;)
Chyba, że chcesz przytoczyć statystyki z czasów, gdy miał 32,33 lata ;)
1
@Pedeudo Brakuje jeszcze przebiegniętych kilometrów i ilości wykonanych sprintów. Wtedy byśmy mogli porównywać, a tak...
1
@Janiama Twierdzę, że to inteligentny piłkarz i poradziłby sobie tak samo dobrze w roli Rakiety, jak nie lepiej, bo jeśli chodzi o zaangażowanie, to Rakieta może mu buty czyścić.
Oczywiście można powiedzieć, że Rakitić ma inny styl gry i nie musi grać tak agresywnie, ale czasami jego bierna postawa w defensywie mnie irytuje.
Sprawdź tempo jego powrotu do defensywy przy kontrach przeciwników.. Często się dostaje Roberto, że akcje idą po jego stronie.
Niewielu zwraca uwagę, że często nie ma asekuracji bo Chorwat sobie spaceruje.
0
@krzychu1526 chcesz porównywać takie statystyki piłkarza który więcej razy wychodził po przerwie z zawodnikiem, który zwykle gra przez 90 minut? ;)
4
@Pedeudo Vidal technicznie odstaje od Rakitica wyraźnie. Zobacz jak Vidal jest elektryczny kiedy dostaje piłke w tłoku natomiast porównaj sobie Rakitica kiedy to robi. Dlatego Rakitic ma w meczu około 100 kontaktów z piłka i kilka strat a Vidal 40 i też kilka strat. Ktoś pisze że Rakitić nie ma strat bo gra prosto. Gra tak jak musi grac na tej pozycji. Czyli mieć kontakt z piłką bardzo często i jej nie tracić by zespół miał możliwośc grania do przodu. Dla mnie byłego piłkarza gra z Rakiticem byłaby wielką przyjemnością. Mogę od niego oczekiwać asekuracji rozegrania umiejętnego ustwienia się a także mądrego przetrzymania piłki a kiedy trzeba świetnego podania czy też bramki. Vidal jest dobrym piłkarzem bez dwóch zdań, taki kumpel na wojnę. Tu się wpierdoli tam powalczy ale jednak wybieram piłkarza przez duże P, Rakitica. Ale to Moje zdanie i można się z tym nie zgadzać
0
@Pedeudo Że jak by sobie poradził? Lepiej albo tak samo na pozycji Ivana? On jest dużo gorszy technicznie i tak jak Janiama napisał jak na Barcelonę bardzo elektryczny.
0
@Janiama no właśnie ;). Nie ma tylu kontaktów, bo taką rolę pełni Rakitić.
Zgodzę się, że Vidal jest gorszy technicznie, ale Pep też miał takiego Vidala, tfu- Keite. Zawodnika, który odstawał od reszty techniką, ale nadrabiał zaangażowaniem po obydwu stronach boiska.
Grając Rakiticiem ograniczamy ilość ludzi w ofensywie.. ale to nie dlatego, że ktoś musi być do zabezpieczenia tyłów. Taką rolę pełni przecież Busi..., a przez to, że Rakitić jest zbyt wolny by szybko wrócić.
Jeśli chodzi o zwinność to nie widzę różnicy, ale brakuje mi tego pazura u chorwata ;).
Co z tego, że potrafi uderzyć z dystansu jak rzadko się udziela w ofensywie, bo jego powroty są zbyt ślimacze...
1
@Pedeudo Jest szybszy od Vidala i szybszy od Arthura. Dla mnie to Arthur nie może grać z Busim a nie akurat Rakitić bo to inny typ piłkarza. Co ty się tak jego przyczepiłeś? Wygrał kilkanaście pucharów z Barcą, jest wicemistrzem świata z Chorwacją. Nigdzie u żadnego trenara nie siedział na ławie. Z każdego klubu wychodził do następnego jako lepszy piłkarz a porównujesz go do faceta co ma 32 lata i z Barca jeszcze nic nie wygrał. Dla mnie to jest brak szacunku dla Rakitica kosztem gościa co rozegrał dopiero 1000 minut w Barcelonie. Kto to jest Vidal w Barcelonie? Jeden sezon może dwa i odejdzie tak jak Paulinho. Tylko że za niższe pieniądze.
0
@Janiama serio? Ciebie o statystyki bym nie posądzał..
Równie dobrze można się przyczepił o to ile razy ze statycznym nim Barca nie wygrała, bo to nie potrafił wyjść z pressingu, bo to o piłkę nie powalczył i dzięki takiemu drewnianemu jemu przeciwnicy potrafili zdominować środek pola.
Nie jest szybszy ;)
Ktoś widział jego sprinty?
ja widzę tylko truchty przy kontrach za które obrywa się Roberto
2
@Pedeudo Ok odpuszczam. Z Getafe to Vidal asekurował Roberto bo Rakitić grał w środku.