- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1089 Culés
Gorące dyskusje
kodi77
175
Córeczka odeszła mi rok temu więc dzisiejszy dzień ojca boli podwójnie ale mam nadzieję że z... » Czytaj dalej
31 odpowiedzi
Conradxc
6
Messi 3 bramki z Algierią (iksDE): wOoOoOWoowowowow kOsMiTaRonaldo 2 bramki z Uzbekistanem: żodyn... » Czytaj dalej
35 odpowiedzi
Deathwing112
6
Zmieńcie program na Kanał Zero. Słuchajcie co ten lekarz mówi. Przecież to powinien być... » Czytaj dalej
36 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1089 Culés
3
Jestem bardzo ciekawy kto z klubu i w jakim czasie oglądał w meczach we Francji Malcoma? Wiem tylko że Romie go wzięliśmy spod nosa i zapłaciliśmy olbrzymią za niego kasę. Kilka razy bo więcej nie mieliśmy okazji obserwowałem Malcoma w meczach Barcy i chyba nie trzeba być byłym piłkarzem by zauważyć że chłopak ma jak na Barcelonę duże braki w technice użytkowej. Zrozumcie mnie ja nie krytykuje Jego umiejętności jako pilkarza ale by grać w Barcelonie na wysokm poziomie to technikę musisz mieć nienaganną. To co wystarcza w zespołach gdzie tempo gry jest nizszet absolutnie może brakować w klubie z topu. Pilkarz który przyjmuje piłkę w ten sposób że jeszcze dwa razy musi ją poprawić już jest spóźniony o ułamki sekund. Nie mówiąc juz o tym jak wczoraj przyjął piłkę w polu karnym na kilka metrów. Po za tym zauważcie ze jak on ma piłkę to głowa od razu jest schowana między jajami jak to się potocznie mówi. Na tym poziomie glowa musi być wysoko by widzieć co się dzieje dookoła. Czyli kontrola pilki bez patrzenia na nią. W tym elemencie chłopak ma duże braki które bardzo ciężko będzie naprawić. Malcom jest szybkim pilkarzem ma serce do gry i na pewno w piłce nie zginie ale moim zdaniem i tu się mogę założyć o dobre wino zarówno przy Valverde ale też przy innym trenerze w Barcelonie nie będzie miał szans na grę.
1
@Janiama Gdyby otrzymywał więcej szans na pewno złapałby więcej luzu i wyglądałoby to lepiej. Spójrz na Dembele, który na początku również miał problemy z przyjmowaniem prostych piłek, a z czasem spędzonym na boisku wyglada to o wiele lepiej. Potencjał na pewno mają olbrzymi, są to młodzi zawodnicy wiec w dużej mierze od trenera zależy ile wykrzesa z ich potencjału.
2
@Janiama Od początku transferu nie czułem zachwytów nad Malcomem. Nawet oglądając kompilację jego zagrań na yt nie czułem flow. Być może się mylę, ale mimo wszystko chciałbym żeby odniósł sukces w Barcelonie.
2
@ToWinaSedziego Ale nie ma co porównywać tych dwóch pilkarzy. Dembele jest lekko chaotyczny ale technika jest super. Lewa noga prawa noga przyjęcie kierunkowe. Nawet jak idzie w drybling to głowa jest wysoko uniesiona także widzi wszystko.
0
@Janiama Zgadzam się, natomiast nawet Demebele który ma potencjał by być najlepszym na świecie, w zeszłym sezonie gdy wrócił po kontuzji, nie miał miejsca w pierwszym składzie i nie dostawał wielu szans, zdarzało mu się ze nie potrafił przyjąć prostej piłki czy podawał w aut zamiast do najbliższego zawodnika.
Niewątpliwie dla takich młodych zawodników presja w tak wielkim klubie, w zestawieniu z mała ilością minut powoduje ze kiedy otrzymują szanse, często nie potrafią zaprezentować swojego potencjału.
2
@Janiama Dokładnie tak to wygląda. Gdy zawodnik na tym poziomie prowadzi piłkę, powinna stanowić razem z nim integralną całość. Malcom nie prowadzi jej płynnie, tylko raczej popycha ją do przodu, podobnie robi na przykład Rafinha.
Ten transfer był podyktowany potrzebą chwili, Malcom to dobry piłkarz, ale wyraźnie odstaje technicznie i ciężko, żeby to nadrobił. Bardzo szkoda, że nie udało się z Griezmannem, który rozwiązałby większość naszych ofensywnych problemów(o ile nie wszystkie). Jedyny plus braku tego transferu, to że narobiliśmy syfu w Atletico.
Tak z ciekawości się spytam, zwróciłeś uwagę na to jak Denis prowadzi piłkę i sam sposób biegania?
Bo robi to w dość dziwny sposób, można wręcz odnieść wrażenie, że ma jakąś wadę postawy, platfusa lub coś tego typu.
1
@ToWinaSedziego Tak było, ale mamy tutaj do czynienia z inny przypadkiem.
Trochę za mało widzieliśmy Malcoma, żeby wydać ostateczny osąd, ale mi się wydaje, że psychicznie jest jednym z najsilniejszych piłkarzy, jacy ostatnio do nas trafiali. Ambitny, nieustępliwy, bardzo profesjonalnie podchodzi do piłki(a przynajmniej takie sprawia wrażenie). Gdy gra absolutnie nie wygląda na stremowanego. Problemem są jego umiejętności piłkarskie, przypadek odwrotny do mało profesjonalnego Dembele, który czysto technicznie jest wybitny, a błędy wynikały właśnie z presji po długiej przerwie.
1
@Bartek22 Nie przesadzałbym z tą wybitnością techniczną. Jest dobry technicznie ale do takich zawodników jak Messi, Neymar, Hazard, Iniesta, Modrić czy Thiago to mu wiele, oj wiele brakuje. I obstawiam, że takiego poziomu niestety nigdy nie osiągnie. Ogólnie Dembele mi się podoba, ale szczerze uważam, że Barcelona mimo wszystko nie jest do końca jego miejscem. On nigdy nie będzie najlepszy w grze kombinacyjnej, grze na małej przestrzeni. Widać jak on lubi mieć przestrzeń, jak lubi sobie wypuścić piłkę daleko. Jak oglądam np takiego Sancho w BvB to widzę, że to chlopak stworzony do gry na malej przestrzeni w takiej Barcy.
1
@Bartek22 Tak, Denis tak trochę krzywo biega przechyla się lekko do boku ale widocznie taki ma styl i jak mu to pomaga to ok. Gorzej gdy wcześniej nikt na to nie zwracał uwagi bo być może była to wada do naprawienia zwłaszcza gdy był młody.
0
@Granto Czy Dembele technicznie jest na poziomie Hazarda czy Thiago nie wiem, natomiast na pewno jest na odpowiedni poziomie, żeby grać w pierwszym składzie Barcy. Potrafi zgasić 50-metrowe podanie tak, ze piłka mu nie odskakuje. Świetnie prowadzi piłkę, bardzo płynnie, ma nad nią pełną kontrolę. Do tego dochodzi gra gorszą nogą, w czym jest absolutnie najlepszy na świecie.
Zgadzam się, on nie jest stworzony do gry kombinacyjnej, co nie znaczy, że się w niej nie odnajdzie. Radzi sobie o wiele lepiej, niż w zeszłym sezonie, potrafi odnaleźć się w gąszczu rywali, popełnia mniej prostych błędów, dobrze podaje. Czego chcieć więcej. Sancho ma tę przewagę, że się z tym urodził, ale Dembele jak widać nadrabia "zaległości".
0
@Bartek22 Nad pełną kontrolą bym dywagował bo jednak dosyć często zdarzają mu się wyplucia piłki czy zbyt dalekie wypuszczenia. Często jak biegnie to mam wrażenie, że nie kontroluje tego co robi i zaraz się wywróci. Niestety zazwyczaj piłka mu się nie klei aż tak bardzo i na rywalu ma stratę. Najbardziej mi brakuje u niego dryblingu na małej przestrzeni, zrobienia przewagi w tłoku. Chociażby czegoś takiego co zrobił wczoraj Denis. Oczywiście nie mówię, że Denis to mistrz tego typu dryblingu, podaje tylko przykład akcji - coś z niczego. Zauważ, że Dembele najczęściej jak robi przewagę to znajduje trochę więcej miejsca i wypuszcza sobie piłkę żeby wziąc obrońców na szybkość. Niestety tyle miejsca mamy dosyć rzadko więc niezwykle przydatna jest umiejętność wejścia w tłum rywali i skutecznego dryblingu na małej przestrzeni. Tego Dembele nie ma i wątpię, że kiedyś się tego nauczy. Być może jestem dalej przyzwyczajony do Neymara, który robił cuda mając tak mało miejsca i oczekuje od Francuza zbyt wiele.