La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 742 Culés

konto usunięte

5

Śledzę zagraniczne portale i już się zaczyna... "skrajna prawica w Polsce(…)". Co gorsza, głos zabierają osoby postronne, na co dzień nie mające pojęcia o strukturach, relacjach i tle wydarzeń. Fala hipokryzji spłynęła na fora, z nor wyłonili głowy populiści, a to wszystko kilka godzin po informacji o śmierci prezydenta. Nie będę wstawiać świeczek, pisać o zjednoczeniu, bo wiem, że i tak to nie nastąpi. W Gdańsku panuje teraz marazm i wyciszenie. Zauważyłem to szczególnie na dworcach i nawet w centrach handlowych. Część osób potrafi się zachować, część niestety nie. Moja dziewczyna doświadczyła dzisiaj niemiłej sytuacji, gdy jeden z klientów wyfrunął do niej z tekstem- "bardzo dobrze się stało". Z jednej strony znieczulica, z drugiej tani populizm i nadmierna egzaltacja. Oczywiście większość udaje, że wcale nie uprawia agitacji politycznej, podczas, gdy z ich wypowiedzi wypływa żółć i pretensje. Kraj opanowała jakaś histeria. Już nawet Hołownia zaczął pisać coś w tonie- "Nie dajmy się zastraszyć!", pytam- ale komu? O czym my mówimy? O jednostkowym ataku na osobę publiczną przez chorego psychicznie człowieka. Jakie zastraszyć? Natomiast odnosząc się do opinii, jakoby w Polsce nie jest już bezpiecznie, bo każdy dzień może być ostatnim. Naprawdę? A wcześniej to było bezpiecznie? Czy kiedykolwiek żyliśmy w spokojniejszych czasach? Odpowiedź brzmi- NIE.

Teraz krótko o decyzji Jurka Owsiaka. Wspominałem już o tym, że raczej nie utożsamiam się z jego personą, choć wrzucam do puszki i nigdy nie krytykuję jego osoby. Dzisiaj nie tylko to podtrzymam, ale wręcz wyrażę szczerą sympatię. Zachował się impulsywnie, lecz bardzo dobrze. Wziął ciężar tragedii na swoje barki, mimo, że nie musiał tego robić. Można go lubić lub nie, ale to on stworzył WOŚP i to on nadał temu takiego znaczenia. Cokolwiek teraz będzie się działo, liczę, że histeria ustąpi miejsca zadumie. Pozdrawiam z zimnego i zatopionego w niepewności Gdańska.

4

@kerouac Największym zagrożeniem dla Polski są Polacy, taką prawda, nie zadni uchodźcy, nie zachód.

konto usunięte

1

@MadafakinGuy Oczywiście. W końcu jest nas 40 milionów :)

0

@kerouac Niestety mowa nienawiści zbiera pomału żniwo a będzie coraz gorzej. Chyba o to chodziło aby nie dac się zastraszyć. Atmosfera nienawiści, oskarżeń o zdradę, zaprzaństwo, nawoływania do złapania i ogolenia na łyso polityka PO (to kiedyś była kara za kolaborację z III Rzeszą), wyrozumiałość rzadzących w stosunku do wieszania na stryczku postaci polityków PO, oskarżanie o morderstwo w Smoleńsku, promowanie skrajnych, radykalnych ideologii promujących przemoc.
Będzie tylko gorzej.

konto usunięte

0

@pax Drogi kolego, bez sarkazmu, bo bardzo doceniam fakt, że nie uniosłeś się rano, a konstruktywnie wymieniłeś się opiniami. Naprawdę nie lubię robić sobie z gęby kloaki, bywam populistyczny, choć konsekwentnie z tym walczę. Ale poważnie.. ta skala nienawiści przecież dotyczy obu stron. Przecież mogę przytoczyć choćby ostatnie wypowiedzi:
- Kopacz: "Nie powinno się uprawiać polityki na ulicy. Ale to wszystko zależy od tego, kto rządzi w kraju. Taka presja, w przypadku chociażby czarnego protestu, pokazała, że ma sens. Trzeba pokazywać siłę."

- Stępień: "W tej chwili nie ma już mowy o prawie, liczy się tylko goła siła. Fizyczna. Kto będzie miał więcej za sobą ludzi, kto ich więcej wyprowadzi na ulicę, to ten będzie zwycięzcą."

- Komorowski: "To jest takie towarzystwo, że się cofnie wyłącznie jak dostanie tym cepem prawdy w łeb. Trzeba czasami mieć odwagę i lać się dechą z takimi ludźmi. "

- Sikorski (tutaj rok 2007, czyli początek): "jeszcze jedna bitwa, panie Marszałku (wobec Donalda Tuska), dorżniemy watahę"

- Wałęsa: "Kiedy przestanie działać populizm, wtedy jest wasz koniec, i to koniec albo demokratyczny, przez referendum poddajecie się, albo będziecie po prostu z okien wyskakiwać"

- Niesiołowski podczas debaty do Macierewicza 2008: "Co ty możesz sobie życzyć, cymbale?" i "Część z tych, którzy stoją tam i rzekomo pilnują krzyża, to rzeczywiście kandydaci do kliniki psychiatrycznej. Ostatnia stacja tej ich procesji to Tworki." w 2010 roku. Dalej: "Jak ja widzę Zbigniewa Ziobrę, to mi się flaki przewracają." Dalej: "Lech Kaczyński potrzebuje kuracji, która doprowadzi jego system nerwowy do porządku. Pytanie, czy to chwilowa zapaść, nerwica czy trwałe uszkodzenie, które wcześniej czy później skończy na komisji lekarskiej. "

Do tego dodajmy podpalenie biura poselskiego Kempy, śmierć polityka PIS o czym już wspominałem, afery taśmowe PO, na których wyśmiewają nasz naród, setki wpisów wyśmiewających "wypadek" Dudy i życzących mu śmierci, jawne wyśmiewanie Smoleńska (wpływ na czyjeś emocjonalne przeżycia i wartości), obfitujące w wyzwiska i transparenty wyśmiewające w obrzydliwy sposób Kaczyńskiego, nachodzenie go w domu (przed czym nawet część polityków PO broniła), ataki na posłów PIS w słynnej akcji nocnej kilka miesięcy temu.

Drogi kolego, by znaleźć te wypowiedzi potrzebowałem 5 minut. A wiesz ile pominąłem, lub uznałem, że nie ma sensu spamować? Wobec tego proszę.. nie mów jedynie o jednostronnej fali nienawiści, bo podziały zaczęły się już podczas kadencji PO.

0

@kerouac NIe mówię o jednostronnej tylko że jest ewidentna przewaga jednej strony. Jak sam widzisz zebrałeś wypowiedzi polityków z 12 lat. Ja w ciagu dosłownie 3 minut znalazłem kilkanaście wypowiedzi z ostatnich 3-4 lat tylko Jarosława, a wypowiedziami Ziobry, Błaszczaka, Brudzińskiego, Pawłowicz, Macierewicza bym prawdopodobnie zapełnił serwer portalu :)



„Cała Polska z was się śmieje, komuniści i złodzieje” – o protestach przeciwko łamaniu Konstytucji.

"Fałszerstwem jest sytuacja, w której władza, gdy okazuje się, że wybory kończą się katastrofą, że ich wynik jest w gruncie rzeczy nieznany, natychmiast rozpoczyna kampanię ukrywania tego faktu, wpływa na sądy, można powiedzieć, wręcz terroryzuje sądy, i to z udziałem prezydenta RP, i z udziałem prezesów sądów tych najważniejszych w Polsce, i wreszcie rozpoczyna kampanię medialną przeciwko tym wszystkim, którzy mówią, że doszło do fałszerstwa" - grudzień 2014.

"I przyjdzie wielka klęska tych, którzy nienawidzą, którzy w gruncie rzeczy nienawidzą Polski, bo o to chodzi, oni nienawidzą Polski, ale Polska zwycięży".- 2017

"My reformujemy dzisiaj sądownictwo. Ta ojkofobia, czyli niechęć do własnego narodu, to jedna z chorób, która dotknęła część sędziów" – wrzesień 2018

"Naszą pamięć chciano zabić, chciano zabić tą pamięć, bo jej się bano, bo za tą tragedię, niezależnie od tego, jakie były jej przyczyny, ktoś odpowiada, przynajmniej moralnie. I odpowiadał za to poprzedni rząd". – kwiecień 2016

"Odrzucamy ten ciężki worek kamieni, który nosiliśmy na plecach jako naród po 1989 r.; worek z korupcją, nadużyciami, złodziejstwem, nieuczciwością, niemoralnością i niszczeniem polskiego patriotyzmu, polskiego poczucia wspólnoty". – listopad 2017

"Patrząc na twarze tych osób, to po pierwsze – to jest tylko domysł, ale obawiam się, że niektórzy z nich byli pracownikami dawnych organów bezpieczeństwa, z kolei też wydaje mi się, że widać tam troszkę twarzy osób specjalnej troski". – grudzień 2016

"Polskie sądownictwo, to jest jeden gigantyczny skandal i z tym skandalem trzeba skończyć" – luty 2017

"Tak, jesteśmy ludzkimi panami, bo jesteśmy panami, w przeciwieństwie do niektórych ludzi".- luty 2017

"W Polsce jest taka fatalna tradycja zdrady narodowej. I to jest właśnie nawiązywanie do tego. To jest jakby w genach niektórych ludzi, tego najgorszego sortu Polaków. No i ten najgorszy sort właśnie w tej chwili jest niesłychanie aktywny, bo czuje się zagrożony" – grudzień 2015

"Wiem, że boicie się prawdy, ale nie wycierajcie swoich mord zdradzieckich nazwiskiem mojego świętej pamięci brata. Niszczyliście go, zamordowaliście, jesteście kanaliami" – lipiec 2017


We wczesniejszych latach było tego pełno:

"Niezależnie jaka była przyczyna tej katastrofy, co doprowadziło do tego, że samolot się rozbił, z tego, co wiemy, możemy już dzisiaj powiedzieć: zostali zdradzeni o świcie.... Nasi przeciwnicy to strasznie mali ludzie, marni pod każdym względem – intelektualnym i moralnym... Ruski agencie, załatwimy cię!.... Stanęła tutaj do walki w zwartym ordynku łże-elita III Rzeczypospolitej... To, co się dzisiaj dzieje w Polsce, to wielka bieda, a jej ojcem jest premier Donald Tusk".


Mozna dodać atak na dom Tuska, wezwanie do ogolenia głowy posłance PO (metoda kary za kolaborację w czasie okupacji), stwierdzenie że wszyscy politycy PO powinni wisiec na szubienicach narodowców w Katowicach, jawne popieranie skrajnych ideologii itd...


Jak mówiłem nie twierdzę że druga strona nie ma takich przykładów, ale to co jednej strony jest incydentem u drugiej jest normą.

konto usunięte

0

@pax Szczerze przeczytałem wszystkie zawarte przez Ciebie wypowiedzi i dostrzegam odbicie lustrzane moich. Zobacz do czego to doszło, że wybraniamy obcych ludzi, którzy zbijają kapitał na podziałach.

0

@kerouac Wiesz co kolego. Nie jestem młodzikiem. Zajmuje się badaniem ekstremizmu, terroryzmu, skrajnych zachowań społecznych doprowadzających do przemocy politycznej od prawie 20 lat.
Piszę te swoje teksty bo dostrzegam to co się dzieje w Polsce, widze mechanizmy które znam z badań naukowych. Nigdy jeszcze tak źle nie było w ostatnich 30 latach. Jesli nawet podały słowa z każdej strony, które nie powinne paść to nie było usprawiedliwiania skrajnych ideologii głoszonych przez radykalne ugrupowania, nie było koncernów medialnych prowadzących mowę nienawiści, nie było przemarszu bojówek ulicami miast, palenia kukły żyda czy nazywania kiboli patriotami.
Przyznam że jestem przerażony, nie tym zamachem bo tego się spodziewałem, ale tendencją w którą stronę zmierza obecna Polska.

konto usunięte

0

@pax Tutaj już dochodzimy do rozwidlenia naszych poglądów. Nie jestem ani za PIS, ani za Korwinem, ani narodowcem. Najbliżej mi do republikanina w typowym na Ameryki wydaniu, aczkolwiek również przypatruję się trendom nastrojowym. Studiowałem psychologię, miałem wiele przedmiotów z zakresu socjologii i jako tako orientuję się w tematach wolicjonalnych i światopoglądowych. Właśnie wyciekły pierwsze materiały świadczące o tym, że ten zamachowiec był wierny Korwinowi. Ale przecież kto jak kto, ale Korwin w najmniejszym stopniu nawołuje podprogowo do nienawiści czy podziałów. Twardo stoi przy swojej myśli sprzed kilkudziesięciu lat.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?