La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 536 Culés

7

Wiem że to co teraz napiszę dla wielu będzie kontrowersyjne, ale dla mnie w pewnym sensie Valverde to geniusz trenerski. Wiem ze na tej stronie panuje przekonanie że Ernesto jest beznadziejny, zabija nasz styl itp. ale moim zdaniem przez te 1,5 roku odwalił kawał solidnej roboty. I teraz przypominam sobie początek poprzedniego sezonu, gdzie każdy pisał że jeżeli w tym sezonie coś wygramy to będzie cud, bez Neya, z Deulofeu i innymi wynalazkami typu Aleix, Gomes, Denis. Zobaczcie jaką słabą kadre miał w poprzednim sezonie i wygrał nam 2 trofea, wiadomo mecz z Romą to tragedia ale wątpię że Valverde powiedział zawodnikom pierd***** to pochodzcie sobie po boisku i tak awans mamy pewny, piłkarze po tym meczu są tak samo winni jak trener. No i to jest tak właściwie jedyna rysa na dotychczasowym CV Valverde w Barcelonie. Kolejna sprawa styl, który umierał od dawna. Za Lucho w sezonie 16/17 graliśmy jeszcze nudniej tylko wtedy było MSN, nasza kadra nie pozwalała na granie pięknej piłki, kim Rakiticiem, Gomesem, Denisem mieliśmy grać tiki takę ? Prawda jest taka ze teraz nadchodzi czas że możemy wymagać od grania pięknej piłki której architektami mają być Arthur, De Jong chyba się zgodzicie że tacy zawodnicy są do tego stworzeni, no i jeszcze musiałby zwolnic miejsce w pierwszej 11 Rakitić który jest świetnym zawodnikiem, ale swoje już na Camp Nou zrobił i należy mu podziękować. Zauważmy jeszcze jedno jak Barca gra ważny mecz w LM czy w lidze z dobrymi przeciwnikami ? gramy ładną piłkę, skuteczną, a jak gramy z przeciwnikami typu Leganes, Alaves czy Girona ? gramy nudnie z zrywami dobrej gry kiedy załatwiamy sobie zwycięstwo. Po prostu to jest gra ekonomiczna, nie ma w tej chwili na świecie drużyny która gra cały sezon pięknie z polotem, niestety czasy Guardioli, Xaviego, Iniesty się skończyły, piłka jest zupełnie inna niż 10 lat temu, trzeba dozować siły. Real wygrał 3 LM z rzędu, w jaki sposób ? grając kaszanę cały sezon i wtedy przychodził marzec/kwiecień i ogrywali wszystkich ( w wątpliwy sposób ale wygrali ), jednak w każdym z tych spotkań byli świeżsi, szybsi, lepiej przygotowani. W tej chwili tak piłka wygląda, jest taki natłok meczy że trzeba przemęczyć takie spotkania z Gironą czy Leganes, też bym chciał oglądac co mecz dominację od 1 do 90 ale ma to swoje konsekwencje w końcowej fazie sezonu. Jedno trzeba przyznać Valverde, jest cholernie regularny, jednak prawda jest taka że w tym sezonie od Ernesto wymagane jest zdobycie Ligi Mistrzów, nic innego się nie liczy, dlatego na tą chwilę jego okres w Barcelonie wygląda przyzwoicie, jednak LM go zweryfikuje. Zmierzamy w dobrą stronę, sprowadzamy młodych i zdolnych zawodników, jestem przekonany że ostatnie lata najlepszego piłkarza w historii zostaną dobrze wykorzystane.

Pozdrawiam Cules !

0

@ricardo0705 Taktyczny geniusz przewala trzybramkową zaliczkę z drużyną o 2 klasy gorszą

konto usunięte

1

@ricardo0705 No nareszcie. Miło się czyta coś takiego :D Również pozdrawiam

konto usunięte

0

@qbuteq No właśnie to jest niemożliwe. Chodziło o nastawienie piłkarzy i "środowiska". My się zastanawialiśmy kogo chcemy w pólfinale, a Roma zagrała najlepszy mecz w historii i udało im się.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?