La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1222 Culés

konto usunięte

4

Jakiś czort podkusił mnie abym zajrzał tutaj w przerwie. Dziesiątki komentarzy o Coutinho, oczywiście nieprzychylnych. Nie wiem czy jestem już za stary, czy może kompletnie nie znam się na piłce, ale według mnie Brazylijczyk nie zagrał fatalnie. Oczywiście daleki był od ideału, czy nawet od "dobrego meczu", ale na pewno nie zasłużył na taką falę krytyki. Specjalnie przyglądałem się jego grze i widziałem niesamowitą chęć bycia pod grą, wysuwał się na pozycje, wracał z tego nieszczęsnego skrzydła, brał tę piłkę i dryblował... tyle, że praktycznie zawsze miał na plecach dwóch rywali. Był dobrze kryty, wypychany, bo gracze Realu doskonale znali jego potencjał pod polem karnym. Miałem nawet wrażenie, że Malcom miał znacznie więcej swobody, mógł sobie stanąć z piłką, popatrzeć, odegrać.

Najbardziej zawiodła mnie linia pomocy. Wracają stare grzechy i bez Messiego gramy jak Atletico w rozegraniu. Nudne, do bólu przewidywalne podania wszerz, zero pomysłu, przyspieszenia. Dopiero po przerwie Arthur zaczął grać na miarę swoich możliwości, ale Rakitić? Lubię go, lecz w tym meczu jeden z najgorszych. Przez dobre 50 minut graliśmy bez pomocy na miarę Barcy. Pojawiły się też głosy krytyki wobec Busquetsa, ale akurat co do niego nie mam pretensji. Jako jedyny penetrował obronę długimi passami i całkiem nieźle grał z rywalem na plecach (+ kilka efektownych i efektywnych zwodów). Co więcej- Jordi Alba, kompletnie wyłączony z gry przez większość czasu. Uaktywnił się dwa razy, z czego raz przyczyniając się do bramki, czym uratował swój występ. Podsumowując, moim zdaniem na minus dzisiaj Alba, Coutinho, Suarez (chyba już czuć w powietrzu jego schyłek), Rakitić. Trudno mi się wypowiedzieć o Lenglecie. Błąd przy bramce, ale poza tym chyba bez większych farfocli.

Chciałbym natomiast bardzo pochwalić Semedo, który w mojej ocenie zasługiwał na MOTM. Kapitalny występ okraszony rewelacyjnymi zwodami. Pique, Busi (jak wspomniałem), a także Malcom również na plus.

Jestem zaskoczony grą Vinciusa. Bez kompleksów, mógł zamknąć dwumecz, ale nie pykło. Mogą mieć z niego pożytek w przyszłości.

1

@kerouac Wiesz, jeśli chodzi o Coutinho to on jest tutaj oceniany przez pryzmat tych 140 milionów, dlatego jest krytykowany aż nadto. Nie wystarczy, że będzie pod grą, bo po prostu kosztował dużo.
Jak dla mnie, słaby mecz ale wciąż jestem pewny że złapie formę i jeszcze nas pociągnie w niejednym sezonie.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?