La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 889 Culés

konto usunięte

1

Na koniec stycznia dodałem wpis tutaj poniżej jego fragment. Widzę że Valverde miał pretensje do Arthura za to że ten był dwa dni przede meczem w Paryżu u Neymara. Nie dziwię się trenerowi zwłaszcza teraz w kontekście kontuzji Arthura.

Teraz najważniejszą sprawą będzie samokontrola zawodników. Nie wydaje mi się by piłkarze na tym poziomie o tym nie pamietali ale jeżeli nawet tak się zdarzy to sztab medyczny i trenerski o tym im przypomni. Dla pilkarza tej klasy będącego na takim poziomie trzy doby między meczami powinny spokojnie wystarczyć do tego by być top fit. Ale właśnie regeneracja organizmu zależy w tym momencie od świadomości pilkarza czyli odpowiednia ilość snu, odżywianie, nawadnianie organizmu różne suplementy i praca z fizjo to podstawy tego by być w gazie caly czas.

3

@Janiama Prawda jest taka, że jeśli ta drużyna prezentuje odpowiedni poziom, żeby odnieść sukces i wygrać w LM, to bez znaczenia, czy Arthur będzie miał kontuzję czy nie.

0

@sidzej Akurat tu się nie zgodze, bo w mojej opinii obecnie Arthur jest w środku pola absolutnie najważniejszym pilkarzem, ważniejszym od Busiego czy Rakiety.

konto usunięte

0

@sidzej Ale to świadczy o tym jak ciężko być trenerem w takim zespole. Co z tego że wszystko poukładasz jak trzeba. Jesteś profesjonalnie przygotowany do pracy jak jeden z drugim piłkarzem uważają że lepiej się na wszystkim znają. Ja nie twierdzę i Valverde też że wyjazd Arthura był powodem kontuzji ale zawsze gdzieś w głowie zostaje a gdyby nie poleciał tylko spokojnie wypoczął?

1

@sidzej Przecież to on współtworzy tą drużynę, każdy element jest istotny bo kto wie czy nie zadecydują detale, nie ma co się spodziewać przejechania jak walec i zdobycia trypletu tylko dlatego że mamy mocną kadrę

0

@sidzej Arthur to teraz najważniejszy piłkarz oczywiście razem z Messim, Dembele, Pique czy Albą. Jego kontuzja to dość spora strata. Piłkarz o takiej jakości jest potrzebny w LM jak człowiekowi powietrze.

3

@skakun95 Oczywiście, że jest najważniejszym i najlepszym, ale po to był np. transfer Vidala, żeby sobie w takich sytuacjach poradzić, możemy wrócić do 4-2-3-1 i cofnąć Rakiticia na jego ulubioną pozycję DM. Jest kilka rozwiązań i taki klub jak Barcelona powinien sobie z absencją Arthura poradzić.

konto usunięte

1

@sidzej Idealizowanie jednostek to drugie imię la rambli :D

konto usunięte

0

@Bartek22 Ja tylko się boję o jednego piłkarza oczywiście oprócz Messiego. Suarez to zawodnik którego nie da się absolutnie nikim zastąpić. Jeżeli on nam wypadnie to będzie dramat dla zespołu.

0

@Bartek22 Dembele w 4-4-2 nie gra nawet na 1/3 swoich możliwości. Poza tym w tamtym sezonie właśnie w tym systemie Roma nas zjadła. Więc bezsensu rezygnować z formacji, która lepiej funkcjonuje.

0

@Janiama Suarez i Alba generalnie są najbardziej nie do zastąpienia, ale mają bardzo dobre zdrowie i liczę, że tak będzie nadal. Nie mają dobrych zmienników(albo w ogóle nie mają zmienników) już od dłuższego czasu i zawsze sobie jakoś radziliśmy.

konto usunięte

0

@Bartek22 Dlatego piszę o tym by nam Suarez nie wypadł. Jest tak ważny jak Lewy dla Bayernu czy Benzema dla Realu.

0

@Janiama Narazie to jest dramat dla oczów kibiców, patrząc na to co Urugwajczyk wyprawia

konto usunięte

0

@Bartek22 Alba wypada i jesteśmy w głębokiej d. Suareza ciężko zastąpić, ale można eksperymentować z Malcomem na 9. W sumie ciekawe jak Cou by sobie poradził tak wysoko.

0

@daniel32778 Po pierwsze nieprawda, bo Dembele jest bardzo uniwersalnym piłkarzem i poradzi sobie w różnych warunkach. W zeszłym sezonie grał w 4-2-3-1 i oczywiście grał gorzej niż teraz, ale to była kwestia pewności siebie. Na boisku czuł się dość komfortowo.
Po drugie formacja w tej klęsce z Romą nie ma żadnego znaczenia. Może 4-3-3 też nie powinniśmy grać, bo przewaliliśmy w tej formacji mecze z Juve i PSG 2 lata temu.

konto usunięte

0

@daniel32778 Być może ale nie chciałbyś być obrońcą i grać na Luisa. Jego pressing atak na przeciwnika i taki szalony styl gry jest piekielnie trudny to rozszyfrowania. Nagle pach i jest tam gdzie ma być tak jak przy bramce Malcoma.

konto usunięte

1

@kerouac Alba fajnie wygląda ale z Messim bez niego to całkiem inny piłkarz i warto o tym pamiętać. Mecz z Realem to pokazał wyraźnie

0

@kerouac Cou tak wysoko zapewne poradziłby sobie beznadziejnie, bo to nie jest piłkarz do przepychania się z obrońcami. Po to sprowadzono Boatenga, żeby odciążył Suareza i nie widzę powodu kombinowania z Malcomem.
A jak Alba wypada to rzeczywiście jesteśmy w głębokiej dupie.

konto usunięte

0

@Janiama Nom, średnio dogaduje się ze skrzydłowymi.

konto usunięte

0

@Bartek22 Faktycznie, zapomniałem o Boatengu :)

ps/ leo za silny też nie jest, a przynajmniej nie był, gdy stawiali go na fałszywej 9.

0

@Bartek22 Prędzej w 4-2-3-1 niż 4-4-2, które nie pasuje do Barcelony. Chociaż w tej sytuacji Busquets i Rakitic nie powinni grać razem.

1

@kerouac Coutinho jest piłkarzem drobnym, średnio stojącym na nogach. Wystarczająco, żeby odnosić sukcesy na swojej nominalnej pozycji, ale Messi jest dużo silniejszy fizycznie, dobrze stoi na nogach, trudno go przepchnąć. Podobni byli Iniesta czy Xavi. Arthur rozwinął umiejętność gry z rywalem na plecach do poziomu arcymistrzowskiego. Coutinho niestety takich umiejętności w tym aspekcie nie posiada i dlatego nie widzę go w tej roli.

konto usunięte

0

@Bartek22 Po namyśleniu przyznaję ci rację.

0

@daniel32778 4-4-2 i 4-2-3-1 to jest praktycznie to samo. Oczywiście jeżeli mówimy o jedenastkach złożonych z tych samych piłkarzy. Pewnie chodzi ci o to, że 4-4-2 nie pasuje do Barcelony, bo wtedy tak graliśmy z Paulino w składzie i nasza gra była bardzo toporna. To nie formacja nie pasuje do Barcelony, tylko piłkarze ewentualnie. A Paulinho nie pasował.
Generalnie uważam, że Busquets i Rakitić nie powinni grać razem, bo mieć 2 takich powolnych zawodników w środku to jednak o jednego za dużo, ale ich współpraca najlepiej wyglądała właśnie w zeszłosezonowym 4-4-2/4-2-3-1.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?