La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 626 Culés

konto usunięte

10

Martwi mnie postawa naszych kluczowych zawodników. Suarez, Busquets, Rakitic, wszyscy rozegrali mniej minut niż rok temu. Chorwata może jeszcze usprawiedliwiać mundial, jednak forma Busiego woła o pomstę do nieba, Gryzaka podobnie. Dobrze gra Pique, Messi wiadomo, ale reszta daje niepokojące objawy niedyspozycji. Nie da się tego wytłumaczyć przemęczeniem, i wydaje mi się że po prostu jest to przejaw systemowego problemu jaki napotyka Barcelona EV. Jeśli nasz trener nie zdecyduje się na jakieś wyraźne zmiany taktyczne, to nawet dwumecz z Lyonem wydaje się być poważnym zagrożeniem. W ostatnim mecz z Bilbao, gdzie Arthura zastępował Arturo stateczność środka pola było widać do granic możliwości. Baskowie dobrze zorganizowani w środku absolutnie rozbijali wszelkie ataki przez ten sektor boiska, Messi nie mógł zagrywać do Alby i ofensywa kulała. Środkową strefę próbowali penetrować jedynie Messi i Cou, którzy momentami się dublowali, ale było to absolutnie za mało by przejść defensywę. Wobec apetycznego Suareza brakowało conajmniej dwóch zawodników (Arthur, Dembele?) do rozegrania. Wobec braku naszej dominacji, Atlethic stawał się bardzo groźny. Zgodnie ze słowami Pepa, wydaje się u nas szczególnie widoczne że najlepsza forma obrony to atak. Bardzo chciałbym zagrać z Lyonem z Coutinho w pomocy i spróbować maksymalnie zdominować rywala, ponieważ wydaje mi się że wystawiając Arturo narazimy się jedynie na kolejny mecz szarpany i bez kontroli, a wiec potencjalnie tworzący sytuacje dla Lyonu. Pośrednim rozwiązaniem jest Aleña, który jest w dobrej formie. Niemniej, jestem przekonany że konieczne jest ustawienie na trzecim pomocniku zawodnika conajmniej kreatywnego i z inklinacją ofensywną, gdyż inaczej nie uda się zdobyć kontroli nad meczem.

0

@iFrontier Nie ma po co się tak rozpisywać skoro problemem jest trenejro i jego siermiężna taktyka

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?