- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 666 Culés
Gorące dyskusje
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 666 Culés
6
Chciałbym się wypowiedzieć na temat Chelsea. Sam nie jestem zwolennikiem zwalniania trenera po szybkim czasie, zawsze marzy mi się stabilizacja, ale Sarri od dłuższego czasu zaczyna mnie irytować. Rozumiem grać Willianem czy Alonso jak oni graliby naprawdę wielką piłkę, ale ten kto ogląda w miarę regularnie mecze Chelsea chyba widzi co pewien Hiszpan wyprawia w obronie. To ludzkie pojęcie przechodzi. Sarri powoli sam doprowadza do sytuacji gdzie Abramowicz po prostu nie wytrzyma i go wywali, szkoda patrząc na to ile trudu w ściągnięcie Sarriego włożyli The Blues. Skoro Maurizio mówi otwarcie, że nie ma planu B, bo chce ulepszyć plan A no to trochę niepoważne. Ja wiem, że czas jest potrzebny, zwłaszcza do nauki gry ofensywnej piłki, gdzie za Conte takiej gry nie było, ale Chelsea to klub specyficzny. Zaryzykuję stwierdzenie, że to jeden z najbardziej trudnych do prowadzenia klubów ze względu na częste zmiany trenerów czy bunty piłkarzy. Sarri mówiąc o tym, że nie potrafi zmotywować piłkarzy wszedł w konflikt z szatnią. I tutaj zastanawiam się. W przypadku Sarriego piłkarze mogliby doprowadzić do jego zwolnienia jak w przypadku Conte, ale co w przypadku kogoś takiego jak Lampard? Wymieniany przez bukmacherów jako główny kandydat do zastąpienia Włocha w przypadku jego zwolnienia. Czy jeśli Anglik wejdzie do szatni jako legenda klubu z autorytetem, który niewątpliwie ma ktoś byłby w stanie powiedzieć złe słowo? Sytuacja podobna jak obecnie w United z Solskjaerem. Jestem wielkim fanem Lamparda i chciałbym go pewnego dnia ujrzeć na ławce trenerskiej i w jego przypadku marzy mi się zaufanie. Lampard robi dobrą robotę w Derby. Przyznaję, że widziałem tylko 2 mecze Derby z United i Chelsea. Oba mi się podobały, bo grali naprawdę dobrą piłkę. Lampard mógłby wprowadzić do drużyny młodych zawodników, a umówmy się, że Chelsea ma kilku zawodników, którzy mogą zrobić wielką karierę. Nie chcę skreślać Włocha, jestem ciekaw co wyniknie z jego taktyki do końca sezonu, ale Sarri musi zrozumieć, że trzeba też coś pozmieniać. Nie wiem jak jest na treningach, ale Emerson musiałby być jakiś beznadziejny skoro przegrywa walkę z Alonso. Chciałem też pochwalić Kante. Dla mnie obecnie to jeden z najważniejszych piłkarzy Chelsea. U Conte grał jak typowy przecinak, biegał za 3, harował jak wół w obronie, nagle przychodzi gość od ofensywnego futbolu, daje Kante wyżej, a ten z meczu na mecz rozwija się w zadziwiającym tempie. Nie chcę skreślać Włocha, ale obawiam się, że rosyjski oligarcha chyba to zrobi za niedługo. W przypadku zwolnienia Sarriego chciałbym szansę dla Lamparda i zaufać mu w długoterminowym projekcie. :) Dziękuję za uwagę. :D
0
@student97r Odnoszę wrażenie, że dotychczasowa przygoda Sarriego z Chelsea odbywa się na dwóch biegunach. Początek bardzo obiecujący, a teraz wręcz odwrotnie.
1
@SeeleyBooth Nie chcę początku nazywać efektem nowej miotły, bo w kilku meczach Chelsea grała na naprawdę kapitalnym poziomie. Przecież wygrana z City była bardzo ładna. Owszem w 1 połowie Chelsea postawiła na obronę i strzeliła szczęśliwego gola (Kante), a w 2 zagrali odważniej, ale Sarri powiedział, że w ostatnim meczu z City mieli dobre 4, 5 minut na początku. Jak oglądałem ten występ to nie mogłem uwierzyć. Spodziewałem się, że nie Chelsea nie jest faworytem, ale 6 bramek? A mecz z Bournemouth i 4 stracone gole? Takie rzeczy nie mogą przytrafiać się zespołowi, który aspiruje do LM. Można doskonalić plan A zmieniając kilka elementów jak np. lewy obrońca, czy skrzydłowy, a tymczasem odnoszę wrażenie, że jakby Sarri miał Dembele do dyspozycji to grałby Willianem czy Pedro. Oczywiście doceniam ich wkład, ale to nie są już zawodnicy na miarę 1 składu chociaż obaj mogliby być bardzo dobrymi rezerwowymi. Przykład Sancho, Vinicius gra coraz lepiej, a Hudson nie może zagrać od początku Ligi Europy. Dla mnie jest to przykre. Nie specjalizuję się w młodych zawodnikach, nie bardzo śledzę występy, ale wiem, że tam ma kto zaistnieć w 1 drużynie tylko musi ktoś zaryzykować. Czy mógłby to być Lampard? Nie wiem, ale można odnieść wrażenie, że mógłby postawić na młodych i jeśli Abramowicz chce zwolnić Sarriego, powinien postawić na legendę klubu. W szatni przyda się ktoś z autorytetem kto zna klub jak mało kto. Wybacz, że się rozpisałem. :)
0
@student97r Oprócz Lamparda, chciałbym Enrique lub w mniejszym stopniu Zidane.