La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 748 Culés

6

To od siebie też coś napiszę w temacie brazylijczyka.

Jeszcze kiedy grał u nas Neymar, marzyłem o transferze Coutinho w miejsce Iniesty, wydawał mi się idealny w kontekście obsługiwania kolegów ustawionych wyżej w ataku, zawodnik z przeglądem pola, który potrafi zagrać niekonwencjonalnie, w uliczkę, przerzuci piłkę nad linię obrony, przytrzyma piłkę, lub rozrzuci ciężar gry na drugą stronę, kompletnie nie widziałem go w roli skrzydłowego, gdzie uważam, że w dzisiejszych czasach zawodnik na tej pozycji musi mieć odejście jak Dembele by prowadzić na linii pojedynki sprintowe, poza tym Coutinho ma problem z przedryblowaniem obrońcy na swojej drodze, i dużą większość takich pojedynków przegrywa, a bądź co bądź na skrzydle często musisz sobie samemu tworzyć sytuacje podbramkowe, i mimo tego, że ktoś napiszę, iż w Liverpoolu rozegrał tyle i tyle na tej pozycji to uważam, że się na nią nie nadaje, wystarczy zobaczyć jak to funkcjonuje w Brazylii, gdzie Cou gra za Neyem i na Mundialu był jednym z najlepszych pomocników turnieju. Czy wróci do formy? obawiam się, że w ataku, będzie mu o to bardzo ciężko, powinien częściej wchodzić do środka, gdy nie gra Arthur, czy Rakitić, z tym, że u Valverde będzie mu o to trudno, gdyż trener wymaga od pomocników zaangażowania w obronie, a Coutiho dość, że nie jest zbyt skory do powrotów pod własne pole karne, to nawet jak chce komuś odebrać piłkę to nie jest w stanie wyczuć kiedy wstawić nogę i to już widzę w każdym meczu, że łatwo go jest przejść. Reasumując nie wiem jaką rolę będzie u nas odgrywał, jak na razie nie daje tej drużynie kompletnie nic, pożyjemy zobaczymy.

konto usunięte

0

@MesQueUnClub_87 Poniżej napisałem Mój pogląd na kwestie Coutinho

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?