La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1402 Culés

konto usunięte

4

Dzisiaj widzę trochę szumu zrobiło się wokół pomocy i tego że linia pomocy od kolejnego sezonu będzie dobrze rotowana:



Powiem tyle, to jest bzdura totalna, spójrzmy na kolejny sezon, sezon 19/20 da nam kolejnych raczej 2 pomocników, Puiga oraz De Jonga, w zasadzie będziemy mieli aż 7 raczej jakościowych pomocników, Rakitića,Busquetsa,Alene,Vidala,Arthura,Puiga, i De Jonga (Rafinhi nie liczę, bo ten już na pewno odejdzie z Barcelony), i niech ktoś mi powie, jak to ma być odpowiednio rotowane? Przecież to jest praktycznie niemożliwe, spójrzcie na wszystkie i kluby i zauważcie iloma się rotuje w linii pomocy zawodnikami?



W Juventusie masz Bentancura,Khedirę,Pjanića,Matuidiego i Cana, to jest główna linia pomocy w Juve, gdzie Allegri gra przeważnie Matuidim,Pjanićem oraz Bentancurem, i łapiącego się do 1 składu Canem, bo na ten moment Khedira jest rezerwowym, i to dość głębokim od pewnego czasu



W Realu masz Modrića,Casemiro,Isco,Llorente,Kroosa,Ceballosa,Diaza oraz Valverde gdzie to Modrić,Casemiro,Isco(tak tak, solari) oraz Kroos w tym sezonie byli głównymi wyborami trenerów, a Ceballos czy Llorente to nadal rezerwowi, natomiast Diaz czy Valverde grają odświętnie



W Borussi Dormund natomiast mamy Witsela,Delaneya,Gotze,Weigla,Gomeza, Dahouda,czy czasem Guerreiro w pomocy gdzie to Witsel,Delaney oraz Gotze są podstawowymi zawodnikami BVB, a Weigl gra częściej w tym sezonie na środku defensywy aniżeli jako pomocnik, natomiast Gomez nawet nie łapie się do meczowej 11 czy Dahoud jest nadal rezerwowym



I powiedzcie mi teraz, jak my będziemy zdrowo rotować aż tyloma graczami? No jak? Przecież zazwyczaj gra się na przemian czterema czy pięcioma zawodnikami, a my mamy grać odpowiednio aż 7 na przemian? To na pewno nie przejdzie, i wniosek jest taki, ktoś będzie musiał odejść, bo nikogo z głęboką rezerwą raczej nie pogodzimy, i teraz otwiera się idealna szansa na odejście Rakitića, po pierwsze, ma swoje lata, po drugie przychodzi za niego De Jong który założę się że sezon czy dwa i już będziemy mogli chyba o Rakitiću zapomnieć, dodam że możemy sporo zarobić na Ivanie, aż 80 mln Euro przy dobrych wiatrach.Oczywiście minusem będzie spadek jakości, ale powiedzmy sobie szczerze, jeden czy drugi sezon i ta jakość może się wyrównać, ba, może nawet być jeszcze większa w linii pomocy . Można też pożegnać ewentualnie Arturo Vidala , bo także młody nie jest, a o zastępstwo będzie jeszcze łatwiej w takiej linii pomocy



Także takie to o to podsumowanie, a wy jakie macie zdanie?

0

@Chwytliwy moim zdaniem nie będzie za dużo rotacji,Puiga i Alenie bym wypożyczył póki jeszcze są w miarę młodzi bo nie widzę dla nich miejsca w kolejnym sezonie jeśli nie będzie kontuzji

PS .Rakitić nie odejdzie,Barca już zapewniła naszego maga że jego pupil zostaje,co nie zmienia faktu że Ivan to dobry gracz i na pewno się przyda :) ...mnie boli kompletny brak zmiennika dla Sergio,dlatego gra od dechy do dechy bez względu na formę

konto usunięte

2

@Jackpb1234 Także bym to zrobił, ale pytanie czy to da im jakikolwiek skok jakościowy takie wypożyczenie, zazwyczaj jak wypożyczamy to zawodnicy wcale wybitnie w tych klubach nie grają jeśli chodzi o wychowanków, a jak grali to bawili się z nami, patrz Rafinha

A co do Ivana, jasne, ale pomyślmy że taki deal może mieć więcej plusów a nie minusów, no Rakitić przecież nie jest Busim, przecież po jego odejściu nie załamie się nasza linia pomocy tak że będziemy płakać dniami i nocami przecież(chyba nie) co nie?

0

@Chwytliwy Wcale bym się nie zdziwił, gdyby ktoś z dwójki Puig/Aleña odszedł na wypożyczenie. Możliwe jest też, że Vidal pójdzie do np. Chin, tylko z drugiej strony szkoda byłoby go stracić, bo taki rezerwowy, to skarb.

konto usunięte

1

@Veb1233 Ale pytanie czy to wypożyczenie będzie brzemienne w skutkach ,widzisz jak nasi wracają z wypożyczeń wychowankowie, i jakoś bajecznie nie grają gdy wracają,

Dla mnie nadal najlepszą opcją wydaje się po prostu sprzedanie Rakitića i ew Vidala, ale zobaczymy w lecie, bo na pewno ktoś odejdzie z tej 7 pomocników

1

@Chwytliwy Puig to jeszcze niech siedzi w Barcelonie B.

Do tego nie wiadomo jak De Jong będzie grał, było wielu różnych i się nie sprawdzali. Zrobimy tak jak chcesz i powiedzmy, De Jong się nie sprawdza, Arthur ma kontuzję i mamy wyjściowy skład np. na Real czy w LM w fazie pucharowej Busi, Alena, Puig. No strach się bać.

City ile ma pomocników? Ilu gra? Tak samo przytoczony Real?

konto usunięte

0

@Bagsik88 City? Silva,De Bruyne,Fernandinho,Foden,Gundogan, bo Delph rotuje wraz z Zinchenko pozycję lewego obrońcy, czyli 5, gdzie to Foden jest rezerwowym, a Silva,Sterling,Sane i Mahrez to skrzydłowi

Nadal wychodzi piątka

0

@Chwytliwy Jeden i drugi Silva znacznie więcej grali jako śp,op....więc jest 6. Bez awansu Puiga tyle samo będzie w Barcelonie. A pewnie jeszcze odejdzie Vidal.

konto usunięte

0

@Bagsik88 Tak, zapomniałem że David Silva znacznie częściej operuje jako pomocnik, ale Bernardo to głównie skrzydłowy, w ogóle Bernardo Silva jest tak elastycznym zawodnikiem który zagra tobie na każdej pozycji włącznie z napadem, trudno go sklasyfikować jest

0

@Chwytliwy Bernardo ok 30 spotkań jako środkowy/ofensywny w tym seoznie.

konto usunięte

0

@Bagsik88 to i tak wychodzi że grał prawie w połowie tu i tu, co nie zmienia faktu że 7 pomocnikami odpowiednio rotować sie zwyczajnie nie da jeśli Puig dojdzie

0

@Chwytliwy Zagrali 45 spotkan- ładna mi połowa:D Puig jest jeszcze za słaby fizycznie aby awansować do I zespołu

konto usunięte

0

@Bagsik88 Napisałem prawię, radzę czytać ze zrozumieniem

Co to znaczy za słaby fizycznie? Kurka, co za żenujący argument "za słaby fizycznie", piłka nożna to nie tylko siła, co potwierdziła to Barcelona , a teraz ten trend coraz częściej trafia na wyspy i na półwysep apeniński(Lorenzo Insigne,Suso,Castillejo itd itd), poza tym Puig za bardzo się wyróżnia, to na 75 % pewne że trafi do pierwszego zespołu

0

@Chwytliwy Większość zagrał jako śp/op, a nie prawie połowę:D

Zobacz jak odstaję fizycznie od reszty...do tego gra w defensywie leży u niego. Skoro tak się wyróżnia czemu do kadry go nie powołują?

konto usunięte

0

@Bagsik88 To poprawi tą grę, jeju, przecież w dorosłej piłce takie aspekty się poprawia, a co do kadry, nie wiem, pytaj selekcjonera czemu go nie powołują

0

@Chwytliwy Ojeju może nie jest tak dobry jak piszesz?

konto usunięte

0

@Bagsik88 Jest dobry tak jak piszę

0

@Chwytliwy Jakieś merytoryczne argumenty czy bo tak?:D

konto usunięte

0

@Bagsik88 Właśnie szukam

0

@Chwytliwy Spoko :)

konto usunięte

0

@Bagsik88 pieprzone whoscored i sofascore, nawet nie można normalnych statystyk znaleźć z jego gry...... ehhh

0

@Chwytliwy I tak tym nie przekonasz....po za tym leży to co powiedziałem- ustawianie się, odbiór, nawet w pressingu mało się udziela...kiepsko radzi sobie z gra kontaktową. Nie bez powodu nie grał w żadnej reprezentacji...Puig gra dopiero pierwszy sezon w drugiej drużynie. Xavi, Alena np grali dłużej. Taki Bojan za szybko został wprowadzony i był problem

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?