La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 685 Culés

konto usunięte

0

Lokalny klub z 3 ligi, a tu takie osiągnięcie :o
"Szkoleniowiec Gwardii Koszalin Tadeusz Żakieta znalazł się w gronie dwudziestu pięciu trenerów z całej Polski, którzy ukończyli właśnie kurs UEFA Pro."
25? Toż jak ma być lepiej..
Powinno być takich trenerów setki, przynajmniej.

2

@Pedeudo Liczy się jakość, a nie ilość. A jest ich mało, bo zwyczajnie kurs UEFA Pro jest dość drogi i czasochłonny.

0

@Pedeudo Sympatyczny gosc.

konto usunięte

0

@skubi99 Właśnie posiadanie tego kursu mówi wiele o jakości.
Anglia, Francja, Niemcy, Hiszpania
Tam takich trenerów są tysiące.
Gdzie są te kraje, a gdzie my

konto usunięte

0

@Pedeudo Koszt takiej licencji w Polsce to blisko 20 tys zł :) Po za tym w Polsce system szkolenia UEFA został wprowadzony całkiem niedawno. Jeszcze jakiś czas robiłeś kurs instruktora piłki, nożnej zamiast UEFA.

konto usunięte

0

@ksobi Malta w 2017 roku miała takich trenerów 17.
460 tys vs 38 mln
17 do 25

konto usunięte

0

@Pedeudo I jak to wpłynęło na system szkolenia na Malcie ?

1

@Pedeudo Zwykly papierek jak dyplom ukonczenia studiow. Liczy sie praktyka.

konto usunięte

1

@KingKahuka Ale, żeby mieć praktykę to musisz mieć ten papierek :D

konto usunięte

0

@KingKahuka Widać po osiągnięciach polskich klubów :D
#praktyka

konto usunięte

1

@Pedeudo Inna sprawa, że masz rację 25 trenerów na 38 mln kraj to śmieszna liczba i większość z nich miało skróconą drogę po licencję bo są byłymi piłkarzami

konto usunięte

0

@ksobi No wiesz. Możliwości tam są małe.
Ale taka Islandia, która rozwija nie tylko piłkę nożną dzięki takim specjalistom w ostatnich latach się nieźle rozwinęła

konto usunięte

0

@ksobi I to owocuje tym, że zazwyczaj widzimy te same nazwiska przez dziesięciolecia, które wymieniają się prowadzonymi klubami..
Albo jakichś zagranicznych trenerów o.., hm dyskusyjnej sławie i osiągnięciach.

konto usunięte

0

@Pedeudo Było dosyć głośno o takim trenerze Jarosław Kotas, facet dostał licencje warunkową UEFA PRO. Wyciągnał zespół ze strefy spadkowej, po czym słabo wypadał na teście pisemnym UP:) i licencji nie uzyskał, więc nie mógł prowadzić zespołu w 2 lidze ;) Chyba weszło nawet o tym pisało. Dla mnie to jest absurd bo gość odpada z zawodu przez papier a wiadomo, że najważniejsze jest to jak prezentuje się prowadzony przez niego zespół. Taka komisja powinna ocenić jego dotychczasową prace w tym wypadku i tyle.

konto usunięte

1

@Pedeudo Coś mi nie pasowało z tą liczbą 25 trenerów. 25 ukończyło i uzyskało licencję. W Polsce takich trenerów teraz będziemy mieli 230. Teraz mi się przypomniało, że jak byłem na ostatnim kursie to mówili o tym. Raz na 1,5 roku przyjmują na kurs 25 trenerów.

konto usunięte

0

@ksobi Aa, no chyba że tak. Trochę bardziej optymistyczna liczba, ale dalej można wynik poprawić

konto usunięte

1

@Pedeudo Jasne, ale teraz odszukałem listę tych trenerów. 90% to roczniki od 45-60 :D

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?