La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1543 Culés

3

Jeżeli Notre Dame zostanie odbudowane, chociaż to będzie bardzo trudne, to ciężko mówić o upadku Francji, czy chrześcijaństwa.
Upadek by był gdyby po tym co dzisiaj się stało, mówiono, że w sumie wszystko ok, niepotrzebna nam jest ta katedra itp.
A chrześcijaństwo upadnie, kiedy Watykan upadnie. Chociaż wierzący powinni znać te słowa Chrystusa:
"Oto bowiem królestwo Boże jest pośród was".

Ja szczerze mówiąc widzę to zdarzenie jako kolejną konfrontację natury z kulturą, gdzie matka natura zniszczyła to, co miało być "wieczne".

21

@barcelonaLM Ja jestem innego zdania. Chrześcijaństwo było przed Watykanem i będzie długo po nim. To nie bazyliki, katedry czy inne budowle decydują o naszej wierze tylko my sami.

1

@fart I właśnie też mam takie zdanie, odnosząc się też do słów Chrystusa. Pisząc tutaj chrześcijanstwo mam na myśli instytucję, nie społeczność, która, tak jak piszesz, była przed powstaniem Watykanu i będzie po jego upadku

4

@barcelonaLM I ja się w pełni zgadzam. Natomiast co do Watykanu to moim zdaniem jesteśmy właśnie świadkami jego upadku - moralnego upadku i piszę to jako człowiek wierzący. Tyle brudu, przepychu, zła i zgorszenia... to wszystko poszło w złą stronę.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?