La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 2088 Culés

konto usunięte

36

Czy wiesz że...#552

19 Kwietnia 1943 roku wybuchło powstanie w getcie warszawskim. Co ciekawe, dowództwo polskiej armii podziemnej nie przywiązywało do tej akcji większej uwagi. Prośbę Żydowskiej Organizacji Bojowej o dostarczenie broni początkowo zignorowano a potem dostarczono...10 pistoletów, z czego 4 nie nadawały się do użytku.

Ciekawostki historyczne z serii "Czy wiesz że..." codziennie o godzinie 20 :D

konto usunięte

8

@Kajtek77 Warszawo ma, o Warszawo ma
Wciąż płaczę gdy ciebie zobaczę,
Warszawo, Warszawo ma!
Tam w getcie głód, i nędza, i chłód,
I gorsza od głodu, od chłodu,
Tęsknota, Warszawo ma!
Przez mur przekradam się
I biegnę tu jak zgoniony pies!
Choć tropi mnie pan władza,
Żandarm, Gestapo i SS.
Warszawo ma!, patrz w oku mym łza,
Bo nie wiem, czy jeszcze zobaczę
Cię jutro Warszawo ma!
Przez mur przekradam się
I…

3

@Kajtek77 uwielbiam te historyczne fakty,czołem Wielkiej Polsce :)

0

@Kajtek77 O powstaniu jest świetny wiersz Miłosza: https://www.milosz.pl/przeczytaj/poezja/32/campo-di-fiori

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?