- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1156 Culés
Gorące dyskusje
Ilka
3
Jak zapatrujecie się na chodzenie w takie upały w centrum miasta, po galeriach itp. bez koszulek... » Czytaj dalej
47 odpowiedzi
mekston
3
Po fazie grupowej największe szanse na MŚ przyznawane są (wg buków)1. Francja2. Argentyna3.... » Czytaj dalej
20 odpowiedzi
pt9
2
Bo w takie dni najważniejsza w życiu jest opalenizna. Reszta może zejść na drugi... » Czytaj dalej
13 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1156 Culés
0
Ciężki temat przed snem. Kto nie chce niech omija.
Jakie jest wasze podejście na chodzenie do kaplicy? Chodzicie czy wolicie iść na sam pogrzeb, gdzie trumna jest zamknięta, zachowując, pamiętając przy tym widok tylko żywej osoby?
0
@SeeleyBooth Chodzę do kaplicy, ale jeszcze się nie zdarzyło, żeby trumna była otwarta. Tego się raczej już nie praktykuje.
0
@SeeleyBooth Ja preferuję tę drugą opcję.
0
@SeeleyBooth Niestety jestem bardzo na świeżo z tym tematem, w ostatni czwartek żegnałem dziadka. Było to mega trudne, ale jednak uważam, że warto wejść i się pożegnać. (oczywiście o tym czy trumna będzie otwarta decyduje rodzina)
0
@SeeleyBooth Osobiście nie byłem nigdy w kaplicy, bo np mój dziadek i babcia leżeli w otwartej trumnie w domu i każdy, kto przychodził się za nich pomodlić, na nich patrzył. Bardzo przykry jest to widok, ale w moim przypadku do zniesienia. Każdy indywidualnie powinien do tego podchodzić.
0
@GenerałXavi Tak, tylko zależy też od stopnia pokrewieństwa. Jeśli ktoś jest z rodziny to absolutnie nie wypada nie iść. Jeśli jednak był znajomy to już różnie. Nie każdy potrafi czy chce widzieć osobę nieżywą. Wolą zapamiętać ją za życia, radosną czy uśmiechniętą.
0
@sidzej W moich stronach dosyć często jest to praktykowane. W sumie na tylu pogrzebach co byłem to tylko raz była zamknięta.
0
@Bykunn Wyrazy współczucia.
0
@damianex10 Musiało być to dawno, bo teraz praktycznie nikt już w domach nie leży.
0
@SeeleyBooth Dziadek w 2007 roku, babcia w 2017. Fakt, że teraz mało kto leży w domu, ale jednak sporadyczne przypadki się zdarzają.
0
@SeeleyBooth No cóż, myślę, że to w zasadzie zależy od stanu w jakim jest ciało po śmierci. Mój dziadek zmarł na raka płuc, ale pośmiertnie wyglądał jakby spał. Drastyczny widok dla mnie, to moja prababcia, która zmarła na chłoniaka zatoki. Widok był koszmarny i szczerze mówiąc lepiej sobie czegoś takiego oszczędzić.
0
@sidzej Szczególnie, że człowiek w takich momentach popada złudzeniu, że jednak osoba ta oddycha. Wydaje się, że jej klatka piersiowa jest w ruchu. A to tylko przykre złudzenie. Czasami po prostu ciężko jest nam w coś uwierzyć.
0
@SeeleyBooth Bylem w kaplicy na pogrzebie Ojca i nie wyobrazam sobie zebym nie zobaczyl go w trumnie ten ostatni raz.
Dla mnie jest to obowiazek jesli chodzi o najblizsze osoby i to nie z pobudek religijnych tylko po prostu tak mam.