La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1076 Culés

konto usunięte

3

Nie zgodzę się do końca ze stwierdzeniami że Valverde zmienił styl gry Barcelony na wyrafinowany i oparty głównie na zabezpieczeniu własnej bramki. Trener przede wszystkim stara się zawsze wykorzystać potencjał zawodników. Czy Jego winą jest słaba od wielu miesięcy forma Coutinho? Tyle razy dawał mu możliwośc gry w trudnych momentach po to by w najważniejszych meczach tenże piłkarz był w pełni formy. A jednak i to do końca nie wystarczyło bo gdzieś Coutinho zatracił te cechy na które w jego przypadku liczyliśmy. Czy winą Valverde jest gra w kratkę Dembele? Nie dosyć że często łapie kontuzje i przez to traci rytm meczu to później bardzo długo odzyskuje formę i tak naprawdę świetne zagranie przeplata między koszmarnymi błędami. Uważam że Valverde byłby wstanie ustawić ten zespół inaczej mając tę dwójkę w znakomitej dyspozycji a tak naprawdę chyba jeszcze nie było takiego momentu od czasu gdy są razem. Co ważne, w tych decydujących meczach sezonu Valverde jednak wstawia do składu piłkarzy będących w lepszej dyspozycji. Roberto w ostatnim okresie gra lepiej od Semdeo tak samo Vidal, który jest w znakomitej formie prawidłowo wyszedł zamiast Arthura a Cou mimo wszystko również gra kosztem Dembele. Cierpimy w wielu fragmentach gry, oddajemy piłkę rywalowi zgoda ale być może to jest jedyny sposób na ten moment by wygrać wszystko co się da. Powiem szczerze że naprawdę Valverde potrafi zapanować nad tym wszystkim i tak jak bardzo byłem sceptyczny przed tym sezonem patrząc na wiele aspektów to jednak mam nadzieje że mocno będę musiał posypać głowę popiołem. Oby

2

@Janiama Ja ciekaw jestem czy prowadzenie gry Liverpool było spowodowane tym że tak chciał Ernest czy po prostu mamy słabszych motorycznie piłkarzy. Bo niestety ale wczoraj mieliśmy w pewnych momentach farta i to konkretnego. Mane i Salah powinni to byli trafić. Tak niewiele zabrakło byśmy ten mecz odbierali w zupełnie inny sposób. Wiadomo że 3:0 z Live w półfinale najbardziej prestiżowych rozgrywek to coś pięknego ale ja jestem człowiekiem który nie ogląda meczów na flashscore tylko patrzę przez pryzmat wszystkich sytuacji i wszystkich niuansów które se dzieją. Liverpool moim zdaniem prowadził grę wczoraj i tak naprawdę niewiele im zabrakło bo na Anfield jechać w lepszych nastrojach

konto usunięte

0

@sebo939 Ja myślę że pierwsza połowa była tak intensywna że w drugiej to w pewnym momencie odczuliśmy. Liverpool ma piłkarzy bardziej mobilnych jednak Mane i Salah ale też Wijnaldum cały czas są w ruchu i pokazują się na pozycje. U nas trochę tego brakowało i to było widoczne bo pomocnicy nie mieli komu zagrać czasami piłkę.

0

@Janiama Mnie mocno zawiódł Coutinho, za często uciekał od piłki. Wiele osób musi sie z tym pogodzić że to nawet nie będzie pół Iniesty. Na skrzydłowego jest za wolny a na pozycje ofensywnego pomocnika jak Andres jest za słaby w ustawianiu sie do pressingu i odcinaniu rywala. Tu kluczowy będzie Dembele. Albo sie ogarnie i przestaną go nękać kontuzje albo będziemy mieli poważny problem. Bo dla mnie Coutinho nie spełnia roli którą powinien. Dlatego tak bardzo jestem wkurzony na Neymara. Bo moim zdaniem Ernest by go ogarnął od strony taktycznej idealnie.

konto usunięte

0

@sebo939 Grając ofensywnego pomocnika i mając tak przeciwnika na plecach jak wczoraj to trzeba być naprawdę mocnym fizycznie i trzymać się na nogach by nie tracić piłki a Cou ma z tym problemy jednak wczoraj widziałem jedno zagranie piętą chyba do Suareza po prostu klasa światowa.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?