La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 932 Culés

konto usunięte

20

Messi to sportowiec wszech czasów, mam nadzieje, że pod koniec XXI wieku to jego plecy w dziejowych zestawieniach będą oglądać Ronaldo, Jordan, Phelps czy Brady.

konto usunięte

6

@MESSIah16 Ronaldo proszę nie wstawiaj obok Jordana czy Phelpsa

konto usunięte

18

@Janiama A niby dlaczego?
Jest jaki jest, ale osiągnięć czysto sportowych i liczb nie można mu odmówić, on obroni się zawsze wynikami.
Wiem, że jest grupa osób mająca wątpliwości, czy to jest top topów wszech czasów, ale ja ich nie mam.
Znakomity zawodnik, który w erze Leo dał rade wyrwać 5 x LM, kilka złotych piłek i masę indywidualnych nagród. Gyby nie było Leo, jego statystyki (które dziś są wyjątkowe) byłyby wręcz chore, pewnie gadalibyśmy o 10 ZP.

7

@MESSIah16 Brakuje mi w tym gronie Federera.

2

@MESSIah16 Co nie zmienia faktu że Ronaldo zawsze bedzie tym drugim za Messim

konto usunięte

0

@Skila_nie_kupisz To oczywiste :)

konto usunięte

0

@MESSIah16 Maradona, Pele, Federer, Bolt, Senna a Ronaldo na pewno nie. Jeżeli wstawiamy CR7 to dodajmy Zidane, Inieste, Cruyffa, Beckenbauera czy Ronaldo ale tego z Brazylii. Oceniam Ronaldo tylko pod względem sportowym a takich piłkarzy w historii troszkę było.

0

@MESSIah16 Zupełna racja. Przecież tak na prawdę w innych sportach często, gęsto nie ma tak mocnych rywali. Jest jakichś mistrz i tyle. Reszta grubo poza stawką, a Ronaldo jednak jakoś tam dotrzymywał kroku.

konto usunięte

1

@koksik2700 Ale nie stawiajmy go na piedestale najlepszych sportowców w historii bo lekko przesadzacie.

konto usunięte

1

@Janiama Moim zdaniem na pewno tak, osobiście uważam, że zrobił więcej od wymienionych, nie będę kłócił się o styl gry itd, jednak sukcesy, liczby, nagrody stawiają go moim zdaniem tylko za Leo.
Pytanie również o innych, jest Federer, powinien być Nadal/Djoković.
Kwestia bardzo dyskusyjna.
No i Gretzky, gość, który jak mało kto zdominował swój sport.

konto usunięte

1

@MESSIah16 Więcej od Iniesty? Mistrza Świata, Europy, piłkarza genialnego który zarówno z Hiszpanią ale i z Barceloną osiągnął wszystko i miał na to wielki wpływ. Tak samo Xavi, Ronaldo super piłkarz mający niesamowite statystyki ale jeżeli spojrzymy na Gerda Mullera to on też miał statystyki fenomenalne i też wygrał wszystko w piłce nożnej. Może dlatego że oglądam sport od 40 lat mam większą skalę porównawczą i widziałem Maradone który był na pewno większym piłkarzem. To był taki Jordan, Gretzky piłki nożnej
i tylko Messi może się z nim równać czy też go przewyższać. Ale ok każdy ma prawo mieć swoje zdanie.

0

@Janiama A Di Stefano?

konto usunięte

0

@matirix20 Trudno mi powiedzieć ale też wielki zawodnik

konto usunięte

0

@matirix20 No właśnie, zapomniałem, Di Stefano też, umiejętności nie trzeba tłumaczyć, charyzma, pewność siebie.
Gdyby nie fakt, że występował w zamierzchłej erze, wcale nie musiałby być za Maradoną czy Pele w historycznych zestawieniach.
Osobiście najwyżej z nich cenie Diego, to czego dokonał z dobrym (no ale gdzie do Milanu np) Napoli musi budzić szacunek.
To czego dokonał z Argentyna musi budzić jeszcze większy szacunek.

0

@JimMorrisonFCB ja bym jeszcze poczekal do zakonczenia karier przez trojke Federer, Nadal i Djokovic. Cala ta trojka przeskoczyla Samprasa. (Djokovic - 15, Nadal 17, Federer 20). No i tez Federerowi udalo sie zlapac nieco szlemow kiedy nie mial za rywali wlasnie Nadala i Djokovica. (oczywiscie ten argument tez jest na korzysc Feda ze gdy Ci byli w primie on juz byl zdecydowanie starszy) - nie mniej jednak Fed ledwie co pobil Samprasa a tutaj mniej wiecej w podobnym okresie dwoch innych takich sie pojawilo i zrobilo mega wyniki.

Federer kapitalny ale z drugiej strony pojawil sie Nadal ktory niemilosiernie go trenowal przez lata na ziemi ale i chocby w AO. W miedzyczasie Djoko zaczal dokonywac niesamowityh rzeczy i sprowadzil Nadala na ziemie (gdyby nie to wowczas Rafa mialby juz i 20 szlemow).

0

@mekston Masz rację, ale mimo wszystko Federer w swoim prime był nieosiągalny dla nikogo. Jego tenis jest kompletny.

0

@MESSIah16 jak najbardziej w tenisie jednak trzeba wziac pod uwaga cala trojke: Federer - Nadal - Djokovic.

1

@JimMorrisonFCB byl osiagalny na ziemi nawet w swoim prime (i to jest tez problem z ocena) - i to potrafil przegrywac tam wyraznie. na RG Nadala nie zmusil ani razu do 5 setów :) a mial wiele okazji.

Federer w swoim prime mial bardzo mlodych Nadala i Djokovica a w finalach wielkich szlemow ogrywal Roddicka, Baghdatisa itp. (wiem ze troche umniejszam), ale zgodzisz sie ze jednak jesli Nadal z Djokovicem graja cala kariere w podobnym wieku, a Fed nie mial nikogo takiego (Roddick bedacy przez dlugi czas rakieta numer 2 na swiecie to pokazuje).

Na pewno Federer ma najbardziej techniczny tenis, niesamowity nadgarstek itp, ale akurat pojawienie sie Djokovica i Nadala bardzo mocno weryfikuje stawianie Feda zdecydowanie ponad innymi, bo tamci pokazujac inny tenis potrafia dominowac.

1

@JimMorrisonFCB Federer zdobyl 12 wielkich szlemow przed 1 Novaka (ktory swoj 1 zdobyl w wieku 21 lat), a Fed swoj pierwszy w wieku 22 lat). Dodam ze w zadnym razie nie umniejszam Szwajcarowi, ale jednak tak jak kolo 2010 roku wydawalo sie ze Fed to taki zdecydowany numer 1 tenisa tak teraz jest z przodu (chocby przez liczbe szlemow), tak jest duzo argumentow dlaczego Djokovic i Nadal sa blisko.

Dodatkowo jak bardzo inna dyscyplina jest tenis na nawierzchni ziemnej a jak na trawiastej :) . Tenis na maczce - to tylko jedno nazwisko Rafa Nadal, tenis jako calosc to Federer, ale potem Djokovic (z kapitalna gra na hardzie) i Nadal

1

@mekston Zgadzam się z Twoimi argumentami. Jednak na korzyść Federera przemawia fakt, że nawet będąc grubo po trzydziestce potrafił odprawiać czołowych tenisistów. Tymczasem Djoko i Nadal w ostatnich czasach radzą sobie ze zmiennym szczęściem. Wiem, że było to spowodowane głównie kontuzjami, ale mimo wszystko to pokazuje jak niesamowitym tenisistą jest Federer, który nie wypadł z czołówki przez prawie 20 (!) lat.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?