- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 970 Culés
Gorące dyskusje
Kgorecki2500
9
GTA w pudełku ale bez płyty? 350 zł Panie Rockstarze, co tylko sobie zarządasz Panie... » Czytaj dalej
73 odpowiedzi
Ilka
3
Jak zapatrujecie się na chodzenie w takie upały w centrum miasta, po galeriach itp. bez koszulek... » Czytaj dalej
44 odpowiedzi
Kozinho.
0
Kurakao wyszło z grupy, a nas tam nawet nie ma xDDD E: Dobra, to nie kurakao, ale też beka
13 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 970 Culés
5
No cóż, mimo iż nic nie pisałem , raptem 2 zdania wczoraj, to dzisiaj coś skrobnę, no i od czego zacząć, chyba od meczu, a więc tak
1. Dwumecz całościowo był fantastyczny, jeden z najlepszych półfinałów w historii tych rozgrywek, kapitalne emocje zarówno na CN oraz Anfield, no i poziom piłkarski był miodny, prawdziwy pojedynek wagi ciężkiej z którego niestety zwycięsko wyszedł Liverpool, był niczym Joshua w walce z Kliczkiem gdzie każdy myślał że się nie podniesie,ale jednak, udało się i wygrał z Władimirem, tak samo było wczoraj , większość myślała że Liverpool się nie podniesie, dodam że bez Momo, Keity i Firmino, a to ooogromne osłabienia, ale jednak, wygrali, i to w jakim stylu, do tego poprowadził ich do zwycięstwa wyśmiewany niejednokrotnie Origi z Wijnaldumem oraz ich kapitan, Jordan Henderson, fantastyczna robota w wykonaniu zespołu The Reds
2. Mam wrażenie że od początku sezonu nasi piłkarze są jacyś tacy bez motywacji prócz wyjątków jak Messi,MATS,Pique czy Vidal, jakby byli wypaleni, Rakitić po mundialu jest naprawdę wycieńczony, i bez paliwa jakiegokolwiek, owszem, miał parę dobrych spotkań, ale to były wyjątki, w większości był solidny, i nic poza tym, Busquets cały sezon ma bardzo średni, albo słaby, wczorajszy mecz to pokazał czym jest obecny Sergio, to już nie jest zawodnik który świetnie reguluje tempo gry, czy przerywa akcje w najmniej oczekiwanym momencie, to ociężały piłkarz któremu brakuje chęci do gry najwidoczniej, i który jest niesamowicie ogrywany przez nawet nie najlepszych zawodników, Fabinho wczoraj był wzorem do tego jak ma grać zawodnik na tej pozycji, Coutinho to chyba kompletny niewypał transferowy, facet po kapitalnej pierwszej połówce w Barcelonie zaliczył koszmarny regres, nie wiem czym to jest spowodowane, albo tym że La Liga to nie jego buty, albo zwyczajnym brakiem formy, niestety, ale gość za grubą forsę jest kiepski, i tyle, Suarez już dawno odstaje od dobrej dyspozycji, on ma przebłyski, i tylko przebłyski gry, to już 2 sezon gdzie nie daje nam tyle ile powinien, zamiast tego chodzi i kłóci się z piłkarzami przeciwnej drużyny, czy popada w dyskusje z arbitrem, żenujące, Dembele ciągły szpital
3. Messi, ahh ten Leo Messi, jak mi jest szkoda La Pulgi, muszę się przyznać, ale ryczałem jak dziecko gdy na niego patrzyłem, przypomniało mi to Paolo Maldiniego w 2005 roku w Stambule, niemal identyczny był wczoraj Lionel Messi, bez wiary, nadziei, pozbawiony życia, nie dałem rady patrzeć już na niego, bo był to zbyt przykry obrazek , facet ciągnie nas dosłownie w każdych rozgrywkach, a co dostaje na koniec? Piłkarzy którzy są przeżarci sukcesami i którym się nie chce grać, ktoś niedawno podawał Twittera że dla Messiego w reprezentacji trzeba zrobić Argentynę, a tymczasem z Barcelony staje się Argentyna, przykry widok, i nie wiem co Messi zrobi dalej, bo widać to jak jest zdruzgotany tym dwumeczem
4.Trener- nie ukrywam, nie jestem fanem Valverde, bo za jego kadencji najmniej chętnie oglądam Barcelonę, zazwyczaj na półbiegu, zazwyczaj styl jaki oferuje jest pragmatyczny, i napiszecie pewnie że tylko wyniki się liczą, a nie, bo trzeba ugrać jakoś ten mecz, a Barcelona znowu robi to samo, do ratują go jednostki jak Messi czy czasem Suarez z MATSEM i Pique, czy Dembele gdy nie ma kontuzji, ma te trofea, ale co z tego? Skoro w Lidze Mistrzów jego drużyna znowu wniosków nie wyciągnęła, Mourinho ma rację, Klopp to zdecydowanie największy bohater, bo dał temu zespołowi ducha walki, i nieustępliwość, to nam dawał Enrique mimo że Atletico i Juventus nas pokonało, ale to nie było frajerstwo, po prostu, wtedy byliśmy słabsi, ale nie widzialem takiego pragmatyzmu jak za Valverde, takiego minimalizmu czy podejścia do meczu, aby ugrać 1 mecz jak najlepiej ,a potem już rybka, i w sumie rybka, bo Barcelona drugi raz z rzędu skompromitowała się niesamowicie, i teraz nie mam wątpliwości że Enrique był lepszy od Valverde, choćby Valverde teraz został i wygrał LM to ja zdania nie zmienię, Lucho dał temu zespołowi ducha mimo porażek i jego wypalenia, ale zawsze cechowali się tym że mieli jaja, a teraz? Teraz to tylko banda piłkarzy z wybitnymi jednostkami jak Messi który zrobi dobry wynik i lecimy dalej
5. Upadek- Wczoraj ujrzeliśmy historyczny moment w piłce nożnej, upadek pragmatycznego i minimalistycznego futbollu do pełna, już Ajax pokazał jak się powinno grać gdy wywalił Real z hukiem i ich dosłownie ośmieszył na oczach Bernabeu i całego świata, tak samo zrobili to z Juve z Cristiano Ronaldo na czele, teraz robi to Liverpool eliminując najpierw Bayern Kovaca mający taki sam sposób gry , czyli parcie przeważnie na wynik i minimalizm, Live Kloppa to wyjaśniło w trymiga, następnie kompromitacje w ligach, czyli kompromitacja totalna Mourinho którego wyrzucono z hukiem, i tak jak pisałem i będę pisać, teraz nie wygrywają zespoły pragmatyczne, minimalistyczne, defensywne, oparte przede wszystkim na wynikach, tylko harde, ofensywne, oraz które nie boją się grać w piłkę najzwyczajniej w świecie, i już na pewno w tym sezonie CL wygra zespół ofensywny, bez kompleksów, z duchem walki itd itd, bo te 3 ekipy nam to prezentują, swoją drogą życzę dla Ajaxu wygranej dzisiaj i przypieczętowania Champions League, bo finał może piękny się szykować dla zwykłego fana piłki nożnej
6. Koniec pewnej Ery- minęło 10, a Hiszpania aż 7 razy odniosła sukces w tych rozgrywkach, reszta stawki jak Anglia,Włochy i Niemcy po jeden raz, totalna dominacja, wczoraj ujrzeliśmy tego kres, po prostu kres, Liverpool złamał to, najpierw Ajax wykopał Madryt aż na Haiti, potem Juventus zrobił to z Atletico, a teraz Barcelona także została wyrzucona z tych rozgrywek, uważam że to był wielki moment dla Hiszpańskiej piłki wczoraj, ciekaw jestem jak kluby z La Liga za rok zareagują, czy znowu ktoś wygra ligę mistrzów? Czy jednak znowu jednak będziemy widzieć jak kluby z La Liga wypadają z hukiem z tych rozgrywek
7. Pokora- ahh, i gdzie te Barcy Info i te statystyki i prześmiewcze filmiki, gdzie Salvany co krzyczą że Barca to wygra, gdzie ten problem z kibicami LFC który ujawnił się w drodze do półfinału, gdzie teksty że Jurgen to przehype'owany szkoleniowiec, no? Znowu dostaliśmy surowej lekcji że nie należy tak pisać, bo się na tym przejedziemy,i się przejechaliśmy, jednego się nauczyć należy, że nie warto robić problemu z niczego, nie warto się wyśmiewać gdy nadeszło spotkanie, nie warto pisać że ten przehype'owany i ten, bo się sparzymy , no i się sparzyliśmy, już nie wiem który raz, a o tym że jesteśmy frajerami po raz kolejny to już nie wspomnę
To chyba tyle odnośnie tekstu, no i cóż, co mam napisać na koniec, jestem nadal smutny, nadal mam prawie wręcz łzy w oczach, ale to się zagoi, i mam nadzieję że jeszcze Messi uniesie ten puchar wraz z całą ekipą, ale mam nadzieję że Barca dokona zmian personalnych o które woła się od dłuższego czasu, to tyle z mojej strony, VAMOS BARCA
0
@Chwytliwy W podpunkcie 2 zapomniałeś o Arthura, który był pół roku nowym Xavim i nagle chłopa nie ma.
0
@Coutinho007 O tym nie chce mi się pisać, bo to pierniczenie i tyle było, Xavi to był masterclass
0
@Chwytliwy Jak tak dalej pojdzie jego kosztem wolal bym postawic na Puiga albo Aleñe za rok. Wychowankowie chociaz a graja 3 razy więcej do przodu.
3
@Chwytliwy Chwytliwy " jak Ty mnie zaimponowałeś w tej chwili"
A tak na poważnie to świetny tekst popełniłeś. Nic dodać nic ująć.