La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1430 Culés

konto usunięte

23

Hejtowałem Valverde nawet po wysokich wygranych. Nie chodzi o wczoraj tylko o całokształt. Nie będę sie teraz pastwił, bo akurat jest dobry moment ku temu. Obiektywnie wymienię co mi nie leży u tego trenera:

- styl. Ciężko się ogląda nawet zwycięskie mecze. Nie dominujemy już tak często jak niegdyś. Gramy jak murarze z Chelsea za Mourinho. Zdecydowanie nie mój gust.

- kompletny brak ekspresji. Niestety przykład idzie z góry. Ta drużyna nie ma charakteru, bo zwyczajnie nie ma go Mister. Ta sama mina przy 3:0 jak i przy 0:4. I powtarzany jak mantra tekst "musimy to zaakceptować...'. Taki poziom ekscytacji to człowiek ma podczas karmienia gołębi, a nie prowadząc Barcelone w półfinale LM.

- 3 defensywnych pomocników. Ewenement na skale światową. Trener zapomniał, że obecność rozgrywającego, który potrafi piłke przytrzymać i holować też jest w pewnym sensie walorem defensywnym. Już pomijam o tym co oferowałby w ofensywie.

- grają nazwiska, a nie zawodnicy w formie. Nie ma człowieka na świecie, który w logiczny sposób wyjaśniłby obecność w podstawowej jedenastce wczoraj Roberto zamiast Semedo. Generalnie temat rzeka. Malcom, Alena (ostatnio znakomity mecz nagrodozny ławką). Nieważne jaki rozegrasz mecz i tak zagrają Rakitic i Busquets. To samo było z Pique jesienią, gdy kopał się po czole.

- ulubieńcy. Dembele choćby się na boisku zesrał na miętowo to i tak mógł być pewny zmiany. Ratował nam rundę jesienną jak tylko mógł, a mimo to non stop trener zmieniał właśnie jego. Z kolei Pique i Suarez nas wówczas kompromitowali, ale twardo mecz kończyli an murawie. Jaki to jest sygnał dla piłkarzy?

- Trener preferuje styl mega bezpieczny, potulny. Woli wystawić zawodnika, który nic nie zrobi kilku strat, ale nic nie oferuje w ofensywie, niż zawodnika, który kilka razy straci piłkę, ale potem zachwyci nas pięknym rajdem okraszonym golem.

Kibicuję Barcelonie 16 lat i nigdy się tak nie nudziłem na meczach. Nawet za ŚP Tito/Roury czy Taty Martino. Na następcę Valverde (choć i tak nie wierzę, że go zwolnią...) typuję Setiena albo trenera Ajaxu.

konto usunięte

1

@masq Świetny tekst.

7

@masq „Dembele choćby się na boisku zesrał na miętowo to i tak mógł być pewny zmiany” hahaha, ale taka prawda.

konto usunięte

0

@masq Proponuje następnemu zakład o dobrą whisky. Jeżeli dojdzie do zmiany trenera to w przyszłym sezonie nie wygramy ani ligi ani LM tak uważam. O to się możemy założyć. Jeżeli zostanie Valverde na stanowisku zakład jest nie ważny. Wchodzisz w to?

0

@Janiama a z Valverde wygramy ? (w końcu?)

4

@Janiama Głupi zakład. To dość prawdopodobne, że jeśli przyjdzie nowy trener, z nowymi pomysłami i zmieni kadrę, to mogą nie wygrać. Poza tym to nie chodzi tylko o wygraną, głównie rozchodzi się o to, że Barcelona ma galaktyczną kadrę, którą Valverde zwyczajnie marnuje.

konto usunięte

0

@IronSanHybrid Valverde nie będzie trenerem a skoro uważacie że on jest winien to nowy trener na spokoju ponownie wygra ligę i być może LM. Co za problem przystąpić do zakładu. Ja więcej ryzykuje bo przecież to tylko trener jest winien.

0

@sidzej Ja tam uważam, że mamy dużo większe szanse na LM z nowym trenerem i nawet tymi samymi piłkarzami + De Jong, De Ligt i może AG za Cou niż z Valverde.

konto usunięte

0

@sidzej To mój zakład i Tobie go nie proponowałem. Większość nowych trenerów od Guardioli począwszy wyrgywało pierwszy sezon po objęciu drużyny. Wiesz dlaczego? Bo tu nie ma czasu na eksperymenty, to jest Barcelona a nie Liverpool gdzie 4 lata nic nie wygrywasz a trener cały czas ten sam. Przeczytaj mój wpis z sierpnia i moją opinię o tej kadrze. Jednak się nie pomyliłem

konto usunięte

2

@Janiama Nie lubię whisky. Możemy się założyć o honorowe przyznanie racji na koniec sezonu na LR. W takie coś wchodzę.

konto usunięte

2

@masq Ja nie pije alkoholu w tym roku i raczej nie będę. Zakład stoi

0

@Janiama Nie tylko, ale w 70% leży na jego barkach. Trener dobierał sobie zawodników, układał taktykę etc. EV out. Myślę, że z nowym trenerem może być lepiej. Założyć bym się mógł ale dopiero jak poznam nazwisko nowego szkoleniowca. Dziś się założę, a jutro przyjdzie jakiś drugi EV i będzie lipa.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?