- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1225 Culés
Gorące dyskusje
partymaker
0
Pytanie do osób posiadających PPK. Jaki procent wynagrodzenia oddajecie? Jeśli się nie mylę to... » Czytaj dalej
62 odpowiedzi
Lionel_Messi10
1
Kto to jest xDDhttps://twitter.com/i/status/2070250711942640125
15 odpowiedzi
Marcelinho99
7
Nico Paz nie chce przechodzić do Realu, bo myśli mądrze i wie, że w tym kolesiostwie skończy... » Czytaj dalej
27 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1225 Culés
1
Nie można zwalać całej winy za porażki i styl na Valverde. Z takimi zawodnikami jakich Barca ma w środku pola nie da się grać pięknej piłki bo są za wolni i pasywni. Busquets już nie jest młodzieńcem jak w 2011. No i nie ma dwóch największych geniuszy Śródka pola czyli Xaviego i Iniesty. Arthurowi jeszcze bardzo daleko do Xaviego,a w miejsce Iniesty nie sprowadzono piłkarza o zbliżonym profilu. W przyszłym sezonie będzie Frenkie i mam nadzieję na wprowadzenie do pierwszego składu Puiga. Jestem pewien że z tymi dwoma piłkarzami gra Barcelony nabierze więcej dynamiki. A wracając do Valverde zna swoich podopiecznych jak żaden inny potencjalny kandydat na jego miejsce. Jestem przekonany że jeśli zostanie, De jong z marszu stanie się podstawowym piłkarzem składu a Puig będzie jednym z pierwszych zmienników.
2
@kamilek20039 Sprowadzono w miejsce Iniesty Coutinho za 160 mln.
0
@Coutinho007 Sprowadzono i nie wytrzymał psychicznie. Nie winę Valverde że Coutinho tak gra.
0
@Coutinho007 Coutinho został obwieszczony przez kibiców i trenerów z kolorowej la Rambli jako zastępca Iniesty. Jednak on nie jest ofensywnym pomocnikiem lecz skrzydłowym lub piłkarzem grającym tuż za napastnikiem, a tam miejsce zajmuje już Messi.
1
@kamilek20039 Nie sprowadzili to też na LS żeby rywalizowały z Dembele o 1 pozycje.
0
@Coutinho007 Najprawdopodobniej właśnie dlatego go sprowadzili. Kupili skrzydłowego po to aby grał na skrzydle i rywalizowal z Dembele, a pozycja ofensywnego pomocnika nadal jest nieobsadzona.
1
@kamilek20039 za 160 mln? XD Czyli 300 mln daliśmy za 2 piłkarzy na jedną pozycje? Nie no trzmajcie mnie :D
1
@kamilek20039 To już bardziej logiczna odpowiedź by była, że kupili go żeby grać w 4-2-3-1 I tutaj bym zrozumiał taki zakup Ale my nie jesteśmy PSG żeby sobie kupować gościa na skrzydło za 160 mln, żeby rywalizował sobie z gościem za 145 mln o miejsce w składzie na 1 pozycje. Sam ostatnio gadał Fernandez, że go pozyskali w miejsce Iniesty i nie spodziewali się, że będzie na skrzydło rzucany.
1
@kamilek20039 Pierwszy raz słyszę coś takiego że piłkarz nie jest ofensywnym pomocnikiem, ale jest równocześnie piłkarzem grającym tuż za napastnikiem :p Messi gra jako Mediapunta i to również jest pozycja Coutinho, pozdrawiam :D
1
@Coutinho007 Hehe, koledze się po prostu fakty pomieszały. Jeśli przyjdzie Willian czy Neymar lub ktoś inny na skrzydło to niedługo będzie 500 mln o to LS walczyć :P
1
@Barca_Big_Moment Od razu miliard wywalmy. Kasa jest jak widac i akurat będzie zdrowa konkurencja w kadrze na każdej pozycji :p mamy wiecej przeciez niz szejki, które nawet nie wywalająna 1 pozycje 300 mln na dwóch zawodników.
0
@Barca_Big_Moment Ofensywny pomocnik może mieć różne zadania, a ja odniosłem się do Iniesty i jego roli na boisku. Iniesta grał tuż za napastnikiem? Po za tym ktoś kto gra tuż za napastnikiem z automatu jest ofensywnym pomocnikiem? Ja takiego piłkarza nazwałbym podwieszonym napastnikiem albo fałszywą dziewiątką. Więc schowaj te swoje uwagi do kieszeni. Jakby przyszedł choć jeden z wymienionej rzez Ciebie dwójki to zapewniam Cię że Coutinho lub Dembele zostałby sprzedany.
0
@Coutinho007 Barcelona to nie PSG, świetna uwaga! Bystry jesteś, sam bym na to nie wpadł. Mieli 222 miliony ze sprzedaży Neymara więc mogli sobie pozwolić na kupno dwóch piłkarzy w miejsce brazylijczyka. Skoro kupili Coutinho po to żeby grał w systemie 4-2-3-1 to dlaczego Barcelona nie grała w takim ustawieniu tylko pozostała przy 4-3-3 z Coutinho na skrzydle. To jest to twoje "bardziej logiczne" wyjaśnienie? XD myślenie nie boli
1
@kamilek20039 To teraz Ty pomyśl i zastanów się nad tym co piszesz bo to, że mieliśmy 222 mln za Neymara to nie oznacza, że mogliśmy sobie od tak wydać na 1 pozycje taką kasę na dwóch piłkarzy a nie gramy 4-2-3-1 bo mamy takiego a nie innego trenera, który nie umie znaleźć miejsca na boisku dla tej dwójki... I szuka w jakimś Zulepiałym 4-3-3 z fizycznym środkiem pola bez skrzydeł stabilizacji mitycznej.
1
@kamilek20039 Chodziło mi raczej o fakt iż napastnik czyli albo klasyczna "9" lub cofnięty czyli fałszywa "9". Bardzo rzadko we współczesnym futbolu dwóch takich zawodników gra razem na boisku. Zdecydowanie częściej trenerzy decydują się na jedno lub drugie rozwiązanie. Oczywiście w przypadku Leo zgodzę się że kiedyś występował jako fałszywa "9" głównie za czasów Pepa, ale potem stopniowo się cofał i teraz zdecydowanie bliżej jest mu do mediapunta niżeli cofniętego atakującego. W przypadku Coutinho to wygląda następująco że ten piłkarz jest klasyczną "10" nie żadnym skrzydłowym choć faktycznie jeśli jest w formie to nawet i na prawej flance dawał radę. Mimo wszystko jego pozycją jest rola tego najbardziej wysuniętego/ najbardziej ofensywnie usposobionego pomocnika. Według mnie Pep byłby w stanie zrobić z niego "drugiego Inieste" ale to tylko Pep, nikt inny tego nie zrobi. Nawet Klopp nie dał rady choć próbował z Cou na środku w 4-3-3. Pep zawsze wprowadzał do swojego zespołu ofensywny styl i wprowadzając tam ofensywnych pomocników, kreatywnych tak jak Cou zawsze musiał jakoś kamuflować ich braki w defensywie. Dlatego Man City często bronił się posiadaniem piłki nastawionym na dominowaniu rywala i ciągłym ataku na bramkę, po stracie piłki City Pepa stosuje wysoki pressing w celu jak najszybszego odzyskania piłki tak aby rywal nie zdążył zbliżyć się pod pole karne, zazwyczaj jednak rywalowi nawet nie udaje się wejść na połowę City i już piłkę traci. Pep to najlepszy trener, nie ma drugiego tak fantastycznego szkoleniowca na świecie i miejmy nadzieję że następnym takim będzie Xavi.
0
@Coutinho007 Ale jednak wydali te pieniądze i kupili dwóch skrzydłowych pewnie na wzór powiedzenia "Zamiast jednej Kryśki będziesz mieć dwie Maryski" .Czego tu nie rozumiesz? Swoją drogą jestem ciekaw tego pomysłu z formacją 4-2-3-1 na pewno jest to jakos możliwe do ułożenia ale Messi musiałby grać jako skrzydłowy.
1
@kamilek20039 Messi gra w centralnej części boiska jako 10, Cou by zagrał na lewej wtedy a Dembus na prawej. Messi tak często pojawia się na prawym skrzydle co deszcz na pustyni.
0
@Barca_Big_Moment Z tego co mi wiadomo to Coutinho przed przyjściem do Barcelony grał najczesciej na skrzydle. Już mamy 10tke w drużynie czyli Leo.
0
@Coutinho007 Pisząc że Messi musiałby grać jako skrzydłowy miałem na myśli Coutinho grającego jako 10tka. Przecież gość na boku sobie nie radzi.
0
@kamilek20039 Kolega wyżej chyba ci wyjaśnił co jest pięć z Coutinho j jak to widzi i ja uważam tak samo.
0
@Coutinho007 Przecież ja na samym wstępie dyskusji napisałem, że Coutinho to 10tka lub skrzydłowy. Twój ziomek nie musiał mi niczego wyjaśniać. hahaha