La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1126 Culés

7

Nie wiem, jak Was, ale mnie "delikatnie" przeraża dalsza perspektywa valverdowskiej Barcelony. Pomocnik gra jak obrońca, skrzydłowy asekuruje bocznego obrońce, osoba odpowiedzialna za bramki ma być pomocnikiem, obrońca jest napastnikiem... W minionym sezonie Rakitić łatał po Roberto, Coutinho asekurował Albę, Messi cofał się do rozgrywania bo nie było pomocników, Pique z braku napastników leciał na atak. Niestety mniej więcej tak to wyglądało. Tęsknie za czasami, kiedy obrona była od bronienia (Abidal + Pique + Puyol), pomoc od kreowania (Busi, Xavi, Iniesta), a skrzydłowi i napastnik od strzelania bramek (Henry, Eto'o, Messi). Jeszcze, jak czytam, że bramkostrzelny napastnik nie może grać u nas, bo przecież napastnik musi rozgrywać... Chyba zabłądziliśmy.

0

@Mazi to w 10 gralismy?

0

@Rewolucja123 mieliśmy Alvesa, który pełnił dwie funkcje - obrońcy + skrzydłowego. Z trójką Abi, Pique i Puyol mogliśmy sobie na to pozwolić. Obecnie podobną funkcję pełni Alba, z tym, że "w obronie" zostaje wtedy Roberto, czyli pomocnik będący u nas obrońcą.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?