- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1851 Culés
Gorące dyskusje
Arkon
1
Tak z ciekawości czy przekraczacie drugi próg podatkowy i na kogo będziecie chcieli głosować w... » Czytaj dalej
62 odpowiedzi
Arkon
7
Kiedyś dzisiejsza para fazy play off pewnie by nawet nie grała na mundialu. 32 drużyny grające... » Czytaj dalej
34 odpowiedzi
Arden
7
Ale to jest świnia.https://x.com/i/status/2071240209253994929
22 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1851 Culés
1
Tak miałem poruszyć wątek De Ligta, i według mnie jeśli trafi to dokonamy niesamowitej transakcji, a dlaczego, a to teraz wymienię parę powodów dlaczego
1.Młody topowy zawodnik- nie ma co ukrywać, dla Barcy brakuje takiego zawodnika który w wieku raptem 19 czy 20 już gra niebywale, bo Dembele ma non stop urazy, Todibo,Alena,Wague i Puig to talenty, ale zobaczymy potem, Frenkie zanim na dobre wskoczy to musi minąć troszkę czasu, choć może zaaklimatyzować się raptownie, tak jak to zrobił Lenglet czy Arthur mimo jego słabszej drugiej połówki, natomiast Mathijs to absolutnie jeden z najlepszych topowych młodych graczy na świecie, dosłownie jest w top 5 bądź top 3 najlepszych wonderkidów na świecie
2. Cena- ja osobiście uważam że 75 mln to nie jest drogo na takiego zawodnika jak De Ligt, spójrzcie jakie żądania stawia Benfica w kwestii Felixa, aż ponad 100 mln Euro, to są niebotyczne wymagania, a cena która wynosi 75 mln za jednego z najlepszych na świecie już obrońców wcale nie jest wygórowana, no i przypomnę że LFC pozyskiwało VVD po bardzo dobrym sezonie w Southampton za podobną kwotę, a nie był wtedy tak dobry jak teraz jest Mathijs w Ajaksie, także koszty nie są ogromne, przynajmniej ja tak uważam
3. Konkurencja i pewność na danej pozycji- nie ma co ukrywać, dla Barcelony chyba na każdej pozycji to powinno się przydać, patrząc na to ile dani zawodnicy grają, to wręcz chyba jest wskazane aby trochę jej dać na środek obrony, Pique i Lenglet uważam potrzebują takiego stopera aby mieli poczucie zagrożenia że Mathijs w każdej chwili ich wygryzie na stałe, więc robimy tzw zdrową rywalizację
4. Charakter zawodnika- 19 raptem lat, a jest już liderem takiej ekipy jak Ajax Amsterdam, to jest coś musimy przyznać, a dla Barcelony obecnie brakuje takiego charakteru jak De Ligt który pociągnie do boju resztę drużyny ,bo Leo jak dla mnie nie jest dobrym kapitanem, a Stegen i Pique to chyba za mało, wiec De Ligt w przyszłości może być dla nas bardzo ważną kwestią w kwesti mentalności zespołu, no jeśli oczywiście tutaj trafi
5. Pewność na pozycji środkowego obrońcy- szczerze ja nigdy nie byłem jak kibicuje temu klubowi w sytuacji że mamy bardzo pewną defensywę, ok , może jak jeszcze grał Puyol,ale po Puyolu nie widzę tego za bardzo, ok Pique to bardzo dobry obrońca, ale on ma coś takiego jak Ramos, czyli czujesz że w najmniej oczekiwanym momencie może popełnić ogromnego babola który zaważy o losach meczu, do tego brak odpowiednich alternatyw, w tym sezonie kontuzje Big Sama i non stop urazy Vermy, a Murillo ledwo z ławki co się ruszał, a Todibo to niepewna inwestycja, albo wypali albo nie, także Mathijs staje się konkurencją, ale i potężną alternatywą, bądź Lenglet, więc mamy w czym wybierać, no i dodam wiek Pique oraz to że coraz częściej skupia uwagę na biznesie, więc karierę może skończyć dość szybko
Oczywiście są minusy jak pensja, czy żądania Raioli, wystarczy spojrzeć na kontrakt Donnarummy w Milanie, ponad 6 mln euro za sezon, no ale przy odpowiednim przeprowadzonym oknie transferowym możemy tego zbytnio nie odczuć, niemniej jednak uważam że De Ligt to byłaby cudowna inwestycja która powinna się spłacić :)
0
@Chwytliwy Niestety ale gdybym był Holenderem bym nie wybrał gry dla Barcelony. Jest to chłopak poukładany i dla niego Cash nie jest bardzo ważny. Patrząc na rozwój to najlepszy dla niego klub to City albo Liverpool.
0
@Criss18Barca LFC? Przy Lovrenie,Matipie,VVD oraz Gomezie? Nie wydaje mi się, poza tym Klopp nie ma czegoś takiego że sprowadza super topowych zawodników, bardziej podejmuja ryzyka, ok, City to mega wybór, ale zobaczymy jak to będzie
0
@Chwytliwy mógłby być nowym symbolem niczym Puyol